Nosenie strelnej zbrane do prace

inspiring_noyce

Nosenie strelnej zbrane do prace

Príspevok od používateľa inspiring_noyce »

Chalani otazka, informoval som na na nasom oddeleni, ci si mozem obcas do prace doniest zbran (ked koncim v neskoro, resp. hned po praci idem na strelnicu...) nie je na to smercica ani zakazova tabulka u nas v praci. Vyjadrenie bolo taketo...

Ma niekto uz skusenosti?

Dobry den.
XXX stanovisko k Vasej otazke -
Firemna smernica, ktora zakazuje nosenie strelnej zbrane do prace, ale
Zbran (ako taka) nepatri medzi obvykle predmety, ktore nosia zamestnanci do zamestnania (odstavec zo Zakonnika prace).
Tiez zbran - jej nosenie - nesuvisi s Vasou pracovnou cinnostou v YYY.
Predovsetkym ide o zabezpecenie bezpecnosti pre zamestnancov YYY a kedze nasa firma nema vo svojej cinnosti podnikania takuto oblast nemame k tomu ani smernicu.
Zakon o zbraniach a strelive - asi - pojednava a reguluje proces (taketo situacie) pre firmy, ktore to potrebuju pre svoj vykon.
Zaver - teda v YYY nie je dovolene prinasat zbrane na pracovisko.
Konzultoval som aj s XXX- nas firemny pravnik.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

skus mi normalnou formou vysvetlit, z coho pramenila ta nutkava potreba sa niekoho pytat o dovolenie nosit do prace zbran?
sam si si to po...

ked bude v internej smernici o liecivach zakazane nosit do prace krem na hemoroidy, nie ze si ho tam donesies.

mimochodom ten pravnik to uplne dezinterpretoval, ty si tu zbran nechces priniest pre ucel zaistovania bezpecnosti zamestnancov na pracovisku, ani pre ucely suvisiace s predmetom podnikania, ale na osobnu ochranu na ceste do, a z prace, pripadne osobnu ochranu na pracovisku.

ked to nie je typicka vec podla zakonnika prace, tak sa ho skus opytat, ci si mozes doniset futbalovu loptu, kopacky a chranice, ked ides po praci na futbal. alebo ci si mozes doniest do prace plnu tasku alkoholu, ked ides po robote na zur.

dufam, ze moje pobadanie na pytanie sa dalsich ... nezoberies vazne. ako by povedal pan spock, logika diktuje sa zdrzat dalsich blbych dotazov a urobit co mi radi zdravy rozum.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Tvoj problem by uplne jednoducho vyriesilo puzdro typu :
http://www.amazon.com/Desantis-Sof-Tuck ... 861&sr=8-3

ultra skryte nosenie aj pod koselou, pokial nahodou mate dress code, inak by sa to dalo riesit aj vnutornym puzdrom.

Inak nechapem ako si mohol byt taky optimista a ocakavat, ze ti povolia nosit zbran do prace :lol: :lol: zijeme na slovensku, nie vo vermonte, ani aliaške.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

Naco na seba zbytocne upozornovat otazkami. Skryte nosenie hadam znamena, ze nikto nevie ze ja mam :D
inspiring_noyce

Príspevok od používateľa inspiring_noyce »

žiadna sado maso otazka. chcel som to vediet iba cisto teoreticky, prakticky mi to je jedno (ziadna kontrola pri vstupe - vystupe) nepaci sa mi ta formulacia, ako ma skusili odpalkovať. zaujima ma pravny nazor.
edit:...
uznavam, mozno som do toho nemal vrtat, ale nahoda je svina a rad by som to vedel... opakujem nie je na to ziadna smernica a toto vyjadrenie mi pripada ako "niekoho nazor" a nie nariadenie, ktoreho sa mam drzat.
Naposledy upravil/-a inspiring_noyce v 16 Jún 2011, 15:16, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Velka chyba bola sa vobec na to niekoho pytat. Ked nosim skryte tak nosim skryte. Mal si si pozriet smernicu sam ci tam nieco take je, aby si pre pripadne odhalenie bol chraneny. Ale pytat sa na to niekoho je fakt nevedomost z tvojej strany.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

no ja len súkromný postreh z mojej nedávnej minulosti. Presne pred rokom jeden môj kolega vtipkoval na firemnej akcii (na ktorej som nebol) na môj účet ohľadom zbraní.
Chalan v robote sedel pri vedľajšom stole, kecali sme o všetkom možnom a vedel že nosím Glocka. To že firma v ktorej som pracoval má vo vnútorných smerniciach prísny zákaz nosenia zbraní do priestorov firmy nevedel a v dobrom to na mňa šéfovi vykecal.

Mal som z toho strašný po**b , raz som sa po robote chystal do CC a mal som mloka na opasku, šéf ma stretol na chodbe a akože náhodou mi brnkol o opasok sprava, zj***l ma zasa a keď sme sa o pol roka lúčili, vyhodil mi to na oči znova.

Moja rada, v robote sa radšej tvárte , že ste pacifista.

Pokiaľ viem, všetky veľké americké firmy majú zákaz nosenia zbraní na pracovisko v pravidlách, výnimkou by hádam mohla byť iba firma Blackwater services...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ako ta moze v praci sef sulozit, ked vie ze mas za opaskom Gecko ?!

Standardne uvazujuci clovek-sef uz do toho nedava potom emocie a cela suloz nema ucinok, tak aj preto ten zakaz :wink: .
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

este ze s tym ja nemam problem, vylozit si v praci nabitu .45 na pracovny stol :lol: :lol:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

TURBIAK
rovnako :lol: /a nezda sa ti ,ze potom su slusnejsi a ustretovejsi :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

roman napísal: Moja rada, v robote sa radšej tvárte , že ste pacifista.
Mozem sa podpisat, svata pravda!!
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 496
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa mondo »

TURBIAK napísal:este ze s tym ja nemam problem, vylozit si v praci nabitu .45 na pracovny stol :lol: :lol:
Učiteľ niesi, že?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

roman napísal: Moja rada, v robote sa radšej tvárte , že ste pacifista.
Táto stratégia ale prináša so sebou neblahý jav, že keď sa objaví nejaký trestný čin so zbraňou tak ľudia škatuľkujú všetkých strelcov ako psychopatov, pretože "ja sám žiadneho strelca nepoznám..." pritom to môže byť jeho kolega...
jafo
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa jafo »

Do udalosti v Devinskej som "verejne" neprezentoval svoju strelecku zalubu ale ked kolega cital clanok s nazvom LIZPIC ZASTAV TYCH SIALENCOV! som musel s pravdou von teraz ma maju v praci za odbornika na tuto oblast :lol: a oznamovat sefstvu nosenie zbrane do prace nepovazujem za dobry napad uz z vyssie spominanych dovodov
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

TURBIAK napísal:este ze s tym ja nemam problem, vylozit si v praci nabitu .45 na pracovny stol :lol: :lol:
Esteze ten tvoj sef ma vacsiu zbierku zbrani ako ty 8) .
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"