Test 3 druhov streliva 9mm Luger

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

BKSL:
Nebude musieť robiť mix, ale stále to bude kompromis.
Ak bude nosiť EFMJ a nemá extrémne štedrý strelecký rozpočet, bude na obranu nosiť strelivo, z ktorého ročne vystrelí doslova len zopár kúskov. Trénovať bude s niečim iným.
Ako hovorím - nech si vyberie čokoľvek, vždy to bude kompromis.

Nehovoriac o tom, že už kúpiť EFMJ v 9L je u nás celkom umenie...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Niekto tu spominal ze EFMJ 9mm Luger je bezne dostupny v Rakusku.
A 45 ACP ze byvaju bezne dostupne aj u nas.
Nezohanal som este dychtivo toto strelivo, lebo jeho cena ma nakoniec popredu odzbrojila. Minuly rok som si ho mohol kupit s Kahr-om v Prahe, ale moja skromnost (lakomost) nedovolila :wink:.

Pri netrafeni terca na strelnici s takymto drahym strelivom by som sa asi rozplakal :cry: .
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

BK: nikto tu nespomínal, že je to strelivo bežne dostupné v Rakúsku, ale Peťo Elektro spomínal, že keď prešiel X rakúskych obchodov, tak v jednom to mávajú a aj tak to zrovna nemali. 45 ACP nebývajú u nás bežne dostupné, o bežnej dostupnosti by sa dalo hovoriť keby to bolo v 50% predajní, ale zatiaľ som počul o iba dvoch miestach kde to je. Zas máš o dva príspevky navyše a nie sme ani o centimeter bližšie k vyriešeniu problému, pretože ty píšeš na základe slov "tuším" "ak sa dobre pamätám" a "možno" :roll: Ja beriem, že to myslíš dobre, ale je nemožné sa zamyslieť a spojiť si pár vecí dohromady? Takto ľudí len mýliš.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Zoid aspon sme si pokecali a pritom neuzamkli temu, citim v tom silny progres :D.

Co ja si pamatam tu z fora, ze do Rakuska chodi 9L niekto kupovat. A .45 ACP ze sa da zohnat aj u nas.

Pod zohnat rozumiem sadnut do auta a prejst aj pol SK, pri tej cene samotneho streliva sa mi to nezda az taky naklad :-).
inspiring_gagarin

Príspevok od používateľa inspiring_gagarin »

Mozem sa spytat,ze v com je naboj EFMJ ucinnejsi oproti inym?
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

richard.xi napísal:Mozem sa spytat,ze v com je naboj EFMJ ucinnejsi oproti inym?
Je použitá riadená deformácia rovnako ako pri JHP, ale narozdiel od JHP by toto malo byť na Slovensku povolené - lenže povolené neznamená zohnateľné.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Pred 10 rokmi som lezal na traumatologii v nemocnici v hlavnom meste, doviezli postreleneho chalana. To ze az po niekolkohodinovom patrani a rozmyslani zistili, ze gulka je stale v krku (mysleli si ze miesto vstrelu je miesto vystrelu) svedci o tom, aku prax maju nasi traumatologovia so strelnymi poraneniami (cest vynimkam a mozno inym mestam).

(Sorry za OT, napadlo ma to, ked som cital Petersonom prispevok)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

tak vieš, traumatológ rieši živé telo, kdežto súdny lekár sa zaoberá už konečným stavom...
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa volmet »

Deputy, podla mna je (aspon z pohladu na stav spolocnosti) len dobre ze lekari maju len male skusenosti zo strelnymi poraneniami. dufam len ze to nekompenzuju skusenosti patologov :lol: bolo by smutne a strasne keby mali lekari v nemocniciach bohate skusenosti so strelnymi poraneniami.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Na to my nedá reagovať: Stačilo by ak by mali lekári v nemocniciach bohaté teoretické skúsenosti aj so strelnými poraneniami. Ako si už ale napísal ani toto nie je také akútne pre aktuálny počet strelných poranení na Slovensku.
Ideme do OT.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Teoretické skúsenosti sú, na skúšku zo súdneho lekárstva sme to mali podľa mňa až dosť dopodrobna rozobraté. Ale čo z toho keď sa s tým potom niekto prvýkrát stretne po 15 rokoch...?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

tu by som sa náhodou chirurgov a traumatológov zastal. Viem o dosť prípadoch, kedy úspešne operovali postrelených ľudí.
Nemusíme tu riešiť strelné poranenia nezlučiteľné so životom.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Jasne, mozeme sa aj tak na to divat - ze je dobre ak ich nemaju.
Tiez je jasne, ze je kopa ludi, ktori ich maju, len mne prislo zvlastne, ze na takom pracovisku kde "kazdy druhy bol primar" a ziadne "ucho" na to neprisli.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"