Potraviny

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

To ale neplatí u kupovanej masti. Tam sa to škvarí dokopy.
Inak, aj rastlinný olej vydrží dosť dlho. A dá sa aj v núdzi naliať do diesla a jazdiť.

Ono to salko nie je žiaden zázrak. Len chabá výživa a samý cukor. Tak isto aj tie trvanlivím mliekam ostáva už iba pramálo spoločného s kravským mliekom.
To si radšej poriešte sušené mlieko. Mliekarne to vedia predať vo veľkých pytloch za srandovnú cenu.

No, a na med by ste zabudli? To ja by som nedal prednosť čínskej polievke pred medom. Vydrží vám neobmedzene dlho, bez straty svojich vlastností.
........Med je vynikajúcim prírodným medikamentom. Aby sa zachovali jeho liečivé vlastnosti, nesmiete ho zohriať na viac ako 50 °C. Ak vám skryštalizoval a chcete ho roztopiť, použite vodný kúpeľ. Do mikrovlnky ho nedávajte ani náhodou, pretože sa zničia všetky cenné látky. A nezabudnite na základné pravidlo pri zháňaní medu: nakupujte len od spoľahlivých dodávateľov, najlepšie priamo u včelárov s dobrým menom. V opačnom prípade hrozí, že si namiesto lieku prinesiete domov jed. Mnohé produkty vo veľkých obchodných reťazcoch obsahujú zvyšky antibiotík, ktorými sa kŕmia včely, ale aj rôzne chemikálie, dokonca môžete natrafi ť na falošný med namiešaný z cukru
a škrobu.

Účinky:

• dokáže „nakopnúť“ oslabený organizmus
• pôsobí antibakteriálne a protizápalovo
• posilňuje imunitu
• lieči infekcie horných dýchacích ciest
• zabraňuje kôrnateniu tepien
• podporuje trávenie
• regeneruje pečeň
• detoxikuje
• odstraňuje miernejšiu zápchu i hnačku
• urýchľ uje hojenie rán
• zlepšuje spánok
• v spojení s peľ om lieči anémiu
• posilňuje nervovú sústavu a psychiku
• znižuje toxické pôsobenie kávy, cigariet, alkoholu a silného čaju

http://lesk.cas.sk/clanok/6023/vcelia-l ... estku.html
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Kapo
salko je energeticky niekde inde nez mlieko /aj susene/
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Aj ja som energeticky uplne inde. Moja nadváha je pripravená na dlhodobú absenciu dodávky energie. 8)

Inak energetická a výživová hodnota sú dve odlišné veci. Med má na rozdiel od salka oboje. :roll:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

pre mna je dolezita energeticka hodnota :D
med samozrejme nespochybnujem je to + ku potravinam /ma rozlicne sposoby vyuzitia/
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Med je základ. Preto ho mám cca 10 kg :D
Používateľov profilový obrázok
El Pistolero
prispievateľ
Príspevky: 272
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa El Pistolero »

S medom naplno suhlasim. Jeden rus zakopal na zahrade med a vykopali ho za niekolko desatroci (med, nie rusa . :D )
Medu nic nebolo. :P
A je to potravina s nutricne najvyssou hodnotou vobec.
A co je najdolezitejsie, moze sa zaliat vodou a nechat vykvasit na medovinu... :P
Diskusie vyzivna versus nutricna hodnota.... kratkodobo vitazi vyzivna, ale ked ten shit trva dlho... nie je o com. Nutricna ma navrch.

Vyborna vec je susena srvatka.... inak je to zaklad kopu proteinov pre sypacov.... chutne, zdrave, zazenie smad, hlad, dobre sa skladuje, neni to moc drahe. :mrgreen:

Panzer, fakt dobry zoznam, ale nepinda Ti baba, ked tak skreckujes? Kde to skladujes? Prerobil si garaz na spajzu?
A ked to potom musite priebezne konzumovat a dokupovat cerstvejsie?

Inak, tu: http://www.bushcraft-portal.sk/forum/vi ... =45#p12709 propaguju konzervy z Lidla, momentalne v akcii :lol: Odskusane a .... chutia vyborne.

V poslednej dobe je tych molí nadrbanych vsade. Nedokazeme sa toho doma zbavit. Vsetko uz je v hermetickych obaloch a stale sa to kotí... :evil: Skusim to tiez mrazit, len sa trochu bojim kondenzacie vlhkosti a naslednych plesni...
Vlocky miesame - ciste psenicne, razne, ovsenne. Potom aj ten ochuteny bordel s Eckami.

Vyborne a relativne zdrave su susene slivky, hrozienka, goji, brusnice. Jablka nic nevydrzia, lebo ich hned zozeriem :twisted:
V zasobe je aj cokolada. Posobi ako antidepresivum...

Voda v PETke ..... po diskusiach okolo Bisfenolu A sa to snazim minimalizovat. Zacinam pit zdravu vodu, napoj z vodovodu.... nechavam na pol hodiny odstat a vyprchat bordel....
:lol:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Kapo napísal:Aj ja som energeticky uplne inde. Moja nadváha je pripravená na dlhodobú absenciu dodávky energie. 8)
Na to sa veľmi nespoliehaj. Dá sa to minúť veľmi rýchlo. :D

Ja som dokázal minúť 60kg za rok...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

El napísal: ...nepinda Ti baba, ked tak skreckujes? Kde to skladujes? Prerobil si garaz na spajzu?
A ked to potom musite priebezne konzumovat a dokupovat cerstvejsie?

Všetci sa na mňa doma dívajú čudne, ale vždy pomôže zázračné slovíčko - akcia. Všetky veci totiž kupujem len vtedy, keď sú v akcii za výhodnú cenu. Čo majú ženy radi. Navyše všetky veci zo zásob nám chutia, takže ich aj priebežne konzumujeme. Keď sa zásoby znížia cca o polovicu, dokupujem nové.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Alkaj, prosím ťa, a ako sa ti to podarilo? Dúfam že nie pre chorobu. Mne by pre začiatok stačilo 30 kg.
A ako som pozeral na streleckom stretnutí, tak aj polovičke tohto fóra by to prospelo. :lol:
Môžeš s kludom aj do PM. :wink:

Ja akosi zisťujem, že požieranie zásob je pre mna príťažlivešie, ako sex. Preto by som nehnutelné zásoby skôr videl v niečom, čo nie je moc chutné, ale nesmierne výživné. Napríklad obilie vám vydrží dlhšie v celku, ako keď už je pomleté. A môžete ho aj zasadiť, aj nechať naklíčiť a potom zjesť.
Nepotrebujete ho variť. Ale môžete ním nakŕmiť aj zvery-.sliepočky vám na výmenu budú s radosťou prdkať vajíčka.
Samozrejme urobíte si v prípade potreby aj múku, vločky, či krúpy.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

El Pistolero napísal:propaguju konzervy z Lidla, momentalne v akcii :lol: Odskusane a .... chutia vyborne.
potvrdzujem, tie konzervy su vyborne, pravidelne ich kupujem
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa sego13 »

kupenych zatial 5 kusov a pokracujeme :)
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Rudo »

electron napísal:toto ma zakupene 2x

http://obchod.ronnie.sk/s-266-100-whey-gold-protein
Optimum nutrition a ich Gold standard patri k tomu najlepsiemu, co si moze bezny clovek dovolit, pripadne legalny trh ponuka.
Oproti beznej potravinarskej srvatke maju srvatkove napoje pre sportovcov mnohonasobne vyssi podiel srvatkovej (rychlej; existuje aj pomala, cize mliecna-kazein) bielkoviny, minimalny podiel laktozy ci inych cukrov a stopove zbytky tukov. Dobry srvatkovy protak sa da rozmiesat v pohari vody obycajnou lyzicou. Jeho zamiesanie do mlieka vytvori plnohodnotne jedlo. Vhodna volba na kratkodobe pohromy alebo kratke pobyty v divocine.

PS: este sa propaguje lahka vstrebatelnost takychto "praskov". Takze by to mohlo byt vhodne aj pri nejakych traviacich ci zazivacich tazkostiach v Scheisse scenari. Dokonca existuju hydrolyzaty, ktore sa netravia - hned sa uvolnia do krvi: http://www.bodyworld.sk/bio5-hydrott-1500-g-219
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Rudo
presne tak,len sa mi to nechcelo rozpisovat, :)
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa ivo_PN »

Dneska som jedol sackovu povievku tri roky po zaruke. Vobec nic jej nebolo. Asi sa na tom svinstve nema ani co pokazit...
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"