Úprava ZKM 456 - plávajúca hlaveň

inspiring_tharp

Úprava ZKM 456 - plávajúca hlaveň

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Zdravím,

V tomto článku som našiel nasledovné:
Puška Brno Mod.4 ve standartní pažbě (verze L) má jeden zajímavý konstrukční detail. Železo je v pažbě uchycenou pomocí dvou šroubů zespod do pouzdra závěru a pomocí jednoho šroubu pod pružinou, který je uchycen na hlaveň zespod, asi v polovině předpažbí. Utahováním a povolováním tohoto šroubu, mělo prý být možno "ladit" nejlepší kmit a tím i soustřel hlavně. Tato konstrukce se ale neukázala jako ideální a pušky přebažbené v Aeronu již třetí šroub nemají a hlaveň je v pažbě volně plovoucí. Tato úprava se dá, včetně úpravy nepříliš kvalitně zahloubeného ústí hlavně, doporučit u všech těchto pušek - pokud chcete vylepšit jejich soustřel.

Prečo je plávajúca hlaveň lepšia ako pevná?

Ako sa dá upraviť ústie hlavne? Predpokladám, že by to mal robiť puškár, ale čo mu poviem aby upravil/zmenil?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ad 1 tú prednú skrutku skrátka vyber. Hlaveň má voľne kmitať

ad 2 pokiaľ nemáš korunku ústia vyslovene poškodenú, nevŕtaj sa v tom
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

co som sa docital na viacerych forach a aj odskusal na svojej Zkm-ke v povodnej pazbe mam tiez 3-tiu skrutkuv povodnej pazbe, na pevnej hlavni je nevyhoda to ze sa na nu prenasa "pnutie" pazby (rocne obdobie rozna vlhkost ) ... drevo pracuje a snim aj hlaven


pri plavajucej hlavni tieto javy neposobia na hlaven takze sa nastrel viacmenej nemeni "hlaven ma svoj zivot"

co sa tyka ustia hlavne uz neviem ci tu alebo na inom fore fotograficky porovnaval , opracovanie, mam ho tiez "odflaknute" premyslal som ze by som no nejako "prelestil" zahladil ale tak isto mi to moc neodporucali(laicky zasah) ma to vpliv na prestnost ......


myslim ze lepsiu a odbornejsiu odpoved dostanes v sekci snipers chalani z apss sa tejto problematike venuju na vyssom lv. :)
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa rado74 »

tu mas nieco o kmitani hlavne aj preco hlaven musi mat len presne stanovenu dlzku, je to hotova veda.
Je to ale v anglictine co ja moc nemusim, ale niektore graficke znazornenia su dostacujuce na pochopenie

http://www.varmintal.com/amode.htm
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Angličtina síce nie je problém, ale musel by som sa tomu začať venovať dosť vážne aby som to všetko pochopil na 100%, je ale jasné, že je najlepšie keď hlaveň má priestor na pohyb.

Ústie vyzerá takto:
ObrázokObrázok
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Ústie vyzerá v poriadku, nebabral by som do neho. 8)
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

berserker : z urcitostou tomu neublizis ked nato das urobit nove ustie, ja som to riesil tak ze som to skratil o tu cast kde je rybinova drazka a urobil nove ustie , navise to potom aj estetickejsie vyzera :) celkovo ak chces presne strielat je lepsia SUHL 150 alebo ruska SM-2 kupis to tak za 150 € +
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"