Posunutie strely smerom do nábojnice .45 ACP MAgtech

polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Posunutie strely smerom do nábojnice .45 ACP MAgtech

Príspevok od používateľa polucias »

Toto je otázka možno skôr na prebíjačov ale zaujíma ma aj všeobecný názor.

ide o to že na nosenie mám vo svojej 1911 náboje magtech .45ACP
pri väčšine z nich sa značne posúva strela smerom do nábojnice - prepadá cca o 1 až 2mm.
majú cca 2roky tie náboje.

zaujíma ma či je to problém...
tiesní ešte správne?
nevlne prach?
bude správne odpálený? správne tlaky?
je 2r na náboje ktoré iba nosím už priveľa?
obmieňate náboje na nosenie? ak áno po akej dobe?!


vopred Ďakujem za odpovede
Naposledy upravil/-a polucias v 21 Jan 2012, 13:40, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

No hned ako si to zistil si ich mal minut a trening a napaskovat nove.
Stale mozes, len ti narastu tlaky v nabojnici (koli hlbsiemu zapusteniu strely), takze 1 vystrel na skusku pozri nabojnicu, ci nie je dako zdeformovana a ked nic, tak ich kludne vystriela vsetky.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

ďakujem

akceptoval som to doteraz z toho dôvodu že som tak povediac lakomý dať za krabičku 50náb. okolo 20e, keď môžem za tú cenu mať takmer trojnásobok,
už mi totiž orig 45tiek moc nezostalo a tak budem asi musieť obetovať za nov 50tku a priebežne vyhadzovať takto "postihnuté" náboje.

nejaká rada ohľadom pomeru cena/výkon/spoľahlivosť na nosenie .45 ACP ?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ak sa dajú streli po vytiahnuť ,daj niekomu a on ti ich v lise pevnejšie usadi pripadne delaborovať kladivkom a nanovo osadiť pôvodnym prachom a strelou je to len minútka :D Alebo vystreliť a kúpiť nove a tie dať niekomu na lis nech ich silnejšie zaškrtí.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Náboje nemávam dlhšie ako dva-tri mesiace v 9 luger, u 40S&W aj tak nosím MFS ktoré aj strieľam, takže tam sa to obmieňa. Pomôcť by ti mohlo to keby si náboj do komory zasúval ručne a nie klasicky cez zásobník. Možno prejdem aj na jeden druh streliva u 9 luger a nosiť to teda budem hneď a následne to aj vystrieľam, neviem. Rozdielnosť nábojov o 1-2mm to by som teda nenosil, asi by som konal tak ako hovorí Rasťo.

Ak je ti veľa 20 eur za 45 acp, tak skús či v okoli nekúpiš lacné MFS, mohol by si ich dostať za 14,5 eura (Hermes). Spoľahlivosť ti aj tak nikto nepovie, pretože čo je spoľahlivé v jednej zbrani nemusí byť v tej tvojej. Pár krabičiek by si z toho vystrieľať mal.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 17 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

K tomu rucnemu nabijaniu nie cez zasobnik len mala poznamocka - na 1911 pri takomto nabijani dost trpi vytahovac, ked sa nenabija zo zasobnika. A tiez predpokladam ze polucias v komore nenosi a strely sa povolili same len pri noseni v zasobniku.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Kapula: nábojnicu pochopiteľne dať pod vyťahovač, nemyslel som to tak, že dať do komory a spustiť záver. Blbo som to napísal.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

kapula má pravdu
zviklali sa v zásobníku, a to zhadzovanie pri 1911 je samozrejmá vec,

išlo mi len o to či je takýto stav náboja viac ako nedostatočný a podľa príspevkov vidím asi že je

u som ich vymenil za zdravšie, zaujímavé je že pri lugroch som toto ešte nepozoroval a tiež ich mám na nosenie určitý počet vyčlenený už dosť dlho a nemal som zatiaľ pocit že by som to mal nejak často obmieňať keď náboj nevykazuje žiadne zmeny okrem nevyhnutnej oxidácie.
v blate a vode ich nekúpem tak by mali byť ok pomerne dlhú dobu.
pokiaľ som ale aj našiel takýto "zarazený" či už .45 alebo luger a odpálil som ho , nikdy s tým problém nebol tak ma zaujímal aj názor ľudí ktorý vedia o strelive samotnom viac ako ja či je to Ok alebo Nie.

ďakujem za reakcie
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"