Nástroj na výmenu mieridiel/Sight Tool

inspiring_panini

Nástroj na výmenu mieridiel/Sight Tool

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Nemala by nejaká dobrá duša z tohoto fóra nástroj na výmenu mieridiel na pištoli, konkrétne mi ide o mušku HS subcompactu.

HSko má aj mušku aj cieľnik uchytenú v drážke - tak ako má Glock cieľnik.


Obrázok


Na obrázku si treba všimnúť, že ak človek nechce mušku zlomiť, musí nástrojom tlačiť na ten pliešok v rybine o ktorý je muška uchytená, nie o samotnú mušku.

Cieľnik som bez väčších problémov vybúchal za pomoci kusu dreva a kladiva. Bohužiaľ muška drží extrémne pevne. Najprv som ju skúšal vybúchavať za pomoci kusu presne vybrúseného dreva a kladiva, nemalo to zmysel drevo na tak malej ploche proste nefungovalo, rozpadalo sa. Tak som potom skúšal zboku pôsobiť na to zverákom a kovovým valčekom aby to vytlačil, nefungovalo to, záver sa pretáčal, nakoniec som to oblepil lepiacou páskou aby som to nepoškodil, zobral šrobovak a búchal po tom kladivom - nič! Akurát čo som na niektorých miestach trocha oškrel mušku, to mi nevadí, chcem tam dať inú. Neviem to odtiaľ dostať a použil som už fakt dosť veľkú silu. Muška nie je uchytená šróbikom keby sa niekto pýtal. Dolu pod muškou v závere je dierka, tak som skúšal pajkou tam trocha šmatrať aby som roztopil prípadne lepidlo, ale nič tam nebolo. Bol som v Hermese, či by nepasoval ten Glock nástroj na to, Lukáš ale vysvetlil, že to nepôjde, pretože ten sa nasadzuje do drážok a iba kúsok, aby dočiahli na cieľnik.

Začínam byť bezradný. Vo Warku mi povedali, že oni na to nástroj majú objednaný ale furt neprišiel. Ale že keď mi to nepôjde, tak to mám doniesť, že on mi to vymení, poradil mi ešte dostať tam olej, skúsil som to, nešlo to, ale jeho ochotu si cením, no pochybujem, že môže vymyslieť niečo nové ako to odtiaľ dostať. Lukáš z Hermesu mi povedal, že to môžem nechať u nich u puškára, ktorý to spraví o peniaze mi ani tak nejde, ale nerád zverujem takéto veci niekomu inému, mám skúsenosti aj s fušerskou prácou a bojím sa aby sa mi to nevrátilo doškrabané či neviem aké. Jediné čo ma už v domácich podmienkach napadá je nahriať to, ale moc ma to neláka popravde...

Celý tento elaborát píšem z dvoch dôvodov

1) napadá niekoho ešte nejaký REÁLNY spôsob ako to odtiaľ dostať, ktorý som ešte neskúsil?

2) ešte lepšie, nemá niekto z okolia takýto nástroj:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Za požičanie niečoho takéhoto by som bol veľmi vďačný.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ten Trijicon tam bol od nova?
Prečo ho ideš meniť?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

To nie je fotka mojich mieridiel, ale je fotka nejakého XDčka z netu, skrátka u mňa to vyzerá úplne rovnako len mám original mušku a nie trijicon. Kúpil som Trugla TFO, tak tie tam idem dať miesto pôvodných.
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 11 months

Príspevok od používateľa add »

Ja mam ten vrchny typ ... ak je to este aktualne a vies si po to prist do BA, nie je problem pozicat, pripadne rovno pouzit
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Diky moc za ponuku, poslal som ti pm. :)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Dodatočne ďakujem addovi, s tým nástrojom to išlo bez problémov. Nebyť tak strašne drahý a málokedy upotrebiteľný, sám si ho kúpim, radosť s tým pracovať. :)
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 11 months

Príspevok od používateľa add »

Rado sa stalo :-)
friendly_gould

Príspevok od používateľa friendly_gould »

nechcem otvarat novu temu, skusim sa spytat v ramci tejto - vyrazaci trn sa da kupit bez problemov, resp. da sa nahradit niecim inym?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rarasek: o čom hovoríš, o akom nástroji?
friendly_gould

Príspevok od používateľa friendly_gould »

vola sa to "vyrazaci trn", nie je to stroj, ale nastroj:-) a sluzi na vyrazenie kolikov pri vymene musky (resp. komplet rozborky). neviem, ci to takto predavaju, resp. ci si tu muchu mozem "vystrelit" aj niecim inym....
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rarasek: ja mám toto, ale na všetky kolíky to nie je dobré, potom skôr sadu z Baumaxu.

http://www.zbraneastrelivo.sk/ew-data/p/g-3374.jpg
friendly_gould

Príspevok od používateľa friendly_gould »

Dakujem, to bude ono. Ale sada z Hornbachu tiez zrejme spravi svoje:-)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

sada vyrazacov kolikov, výrobca PB Swiss Tools:
https://www.distrelec.sk/jehlov%C3%BD-p ... -tools/750

vyrazac capov, sada :
http://www.krimus.sk/?Mode=Sti&StiId=3486
- lepsia cena
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rarasek: ale stále nechápem čo si písal, "nie je to stroj ale nástroj", veď ja som nič iné ani netvrdil. Ten Glock čo som poslal stojí asi 2-3 eurá, tá sada bude lepšia. Inak aké kolíky pri výmene mušky myslíš? Kolíky pri rozborke chápem, ale mušku uchytenú kolíkom som ešte nevidel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dolaďovanie, nastreľovanie zbraní a úpravy"