Čo na oči?

Použiívate ochranné strelecké okuliare?

Ano vždy.
146
65%
Len pri kovovych ter?och.
21
9%
Len na krytych strelniciach.
3
1%
Nie, nikdy.
29
13%
Zaleži od nálady.
25
11%
 
Celkom hlasov: 224

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

luke: Ufff, na vlastnych chybach sa neodporuca ucit ale esteze to vcelku dobre dopadlo... :wink: :)

kuro159: K ESS Ice sade (a uz aj par dalsim) sa da kupit aj dioptricka vlozka - tu len zoberies k svojmu ocnemu a spravi ti do nej skla podla toho co bezne nosis. Ja som sa kedysi tiez 'spoliehal' na obycajne slnecne okuliare (ziadne z balistickych mi 100%ne nesedeli), ale uz som par odrazenych striel na telo dostal, a pri strelbe z kratkej posledne roky jednoznacne nosim balisticke (tie slnecne alebo dioptricke by sa dokonca pri silnom naraze nabojnice/odrazenej gule a pod. mohli rozbit a crepiny by mohli spravit este vacsiu sarapatu nez bez nich).


Shoot safe,

Gunslinger
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

vcera som bol v Rempe kupit Hindenburgovi traktoristicke zlte sluchatka , a mali tam aj take polotmave okuliare Uvex s uvadzanou odolnostou do narazu rychlostou 45m/s , netusim aku zbytkovu rychlost na odrazena strela z deviny, ale snad to v praxi nezistim
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa scar »

..z vlastnej skusenosti viem ,ze dost nebezpecne sa crepiny odrazaju od popprov,ktore su dostrielane od nejakeho silnejsieho kalibru a su v nich take slepe dierky.nastastie som si odniesol len malu jazvu na lici.(tiez som nemal okuliare :oops: )

..minuly tyzden sme s kolegom testovali tieto okuliare :http://www.armyshop-pro.sk/produkty/och ... ptical.jpg
-stali az 120 sk
-1.test-polozene na zem pod popper,strela sa rozprskla asi 30 cm nad okuliarmi,crepiny len dosekali sklo-skrz sklo nepresla ani jedna
-2.test-brokovnica SUPER NOVA 3,5brok,priamy zasah na vzdialenost 15m-nepresiel ani jeden brok,skla aj okuliare zostali cele
-3.test-brok 3,5,priamy zasah na vzdialenost 4m,okuliare sa rozleteli jeden zornik bol zlomeny ,ale brok nepresiel ani jeden :shock:
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Gunslinger, dik za radu kuknem sa na to niekde v obchode zo zbranami. Ked sme boli s Romanom strielat v CC tak tam Roman nasiel tusim projektil zo 45tky pri streleckych stavoch, ktory tam zaletel asi od toho murika. Takze ziadna sranda kupit taky to odraz do oka od spolustrelca...Fakt sa na tie balisticke okuliare pozriem...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

ess a dioptrie maju jednu nevyhodu, ze z rozpravania chalanov co ich maju, nie su tie dioptrie do toho zrovna najlacnejsie. ale som si celkom isty, ze existuju plastove ochranne okuliare ktore dokazu ponat aj dipotricke okuliare nasadene pod nimi, ak neodstavaju velmi daleko od tvare.
zalezi len kolko chce kto investovat.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...no hej Luke, ale potom vypadas uz ako potapac a nie ako strelec... :D Ked si to zratam tak ma asi lacnejsie bude stat ten laser a nejake tie blalisticke okuliare bez dioprii...a ked nie tak zainvestovat do ochrany oci sa myslim oplati, vsak Luke... 8) :wink:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5202
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

kuro159 napísal:...no hej Luke, ale potom vypadas uz ako potapac a nie ako strelec...
.......chces radsej vypadat ako pirat? S paskou cez jedno oko....??? :lol: :wink:
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Lovec, vsak som pisal, ze sa oplati zainvestovat do ochrany oci, nie??? Ja sa rozhodne nebudem pozerat na cenu ci dioptre stoja vela alebo nie. Ide o moje kukadla. Iba alternativa s okuliarmi co prekryju aj tie moje sa mi nepaci. Toz vsio... Akurat uz dlhsie zvazujem aj ten laser, to by situaciu zasadne menilo, takze az teraz vsio... :D 8)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Doteraz som pri streľbe nepoužíval okuliare .
NIKDY .

Po skúsenosti zo štvrtka nejak môj názor mením ...

Už som pálil posledný zásobník z Rugera , keď pri jednom výstrele vyhodilo zo záveru spolu s hilznou aj kúsok nejakého bordelu a rovno do kútika oka .
Pripálil sa a držal jak votrelec , sviňa jedna . Podarilo sa mi vylúpnuť , ale aj napriek tomu som mal pocit , že tam ešte niečo je ...
Kua , veruže aj bol . Dnes som konečne vyčistil celú ranku , bola malá , ale furt to dráždilo .

Čiže pokukám , čo na oči :wink: :lol: aby som aj naďalej videl :!:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

nj, my tupci sa ucime na vlastnych chybach.
ale doda nam to taky pocit klarity a presvecenia, aky by nam ustne podana rada nikdy zrejme nedala:)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Rozmýšľam niečo z tejto ponuky ...

http://www.municak.sk

Tieto sa mi pozdávajú :

Bollé - taktické okuliare Bandido za 11,20 € .

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Zravim vas. Co sa tyka streleckych okuliarov, tak je to urcite nutnost :!:
Po vlastnych skusenostiach (len pozitivnych) musim povedat, ze polykarbonat ako material vydrzi snad vsetko. Ja osobne pouzivam cinske okuliare s maximalnou spokojnostou (polykarbonatove skla su este hrubsie ako maju ICE). Maju 4 vymenitelne skla :!: a podla modelu i dioptricke vlozky :!: popruh za temeno hlavy samozrejmostou.
Osobne pouzivam elektronicke chranice sluchu a tie ma neprijemne tlacia koli okuliarom za usami a aj znizuju tlmiaci efekt ochrany sluchu.
Preto som si zadovazil model s pruzkom za usi a az potom zacala pohoda :-)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Keďže v ponuke obchodu nemali ,
Bollé - taktické okuliare Bandido za 11,20 € .
zaobstaral som si tieto nasledovné okuláre .
Akurát zorníky sú žltej farby , vidím v nich dobre , trochu aj zvýrazňujú obrysy mušky , čo je pre mňa fajn , nakoľko nosím dioptrie na čítanie ..

Obrázok

Firma UVEX , za solídnu sumu , solídna ochrana , ktorá pre moje potreby je postačujúca . Zároveň sú vybavené zmäkčenými koncovkami a taktiež individuálnym dĺžkovým a výškovým nastavením straničiek .
http://www.uvex-safety.sk/index.php?content=1

Pre Košice a okolie
http://www.rast.sk/
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

Uvexy ivo pouzivam uz hodne dlhu dobu pri airsofte a uz mi veru par krat zachranili zrak, pouzivam ich aj na strelnici, ale este som ich nastastie "neotestoval". Klop klop
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

no nie sú okuliare ako okuliare ,pozrite sa na toto

http://www.youtube.com/watch?v=R8vnjtNy ... re=related
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."