Výpalné?

inspiring_haibt

Výpalné?

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

zdravim mam otazku pre tych co sa rozumeju paragrafom...

jednemu byvalemu kolegovi som pozical peniaze neni to daka zavratna suma a sice 5000Sk bral som ho za kamarata a veril ze mi ich vrati
avsak nastala taka situacia ze som bol skoro mesiac na marodke a ked som sa vratil do prace dozvedel som sa ze uz nieje zamestnancom tejto firmi a kolegovia vravia ze siel pracovat do ceska..
dokonca si zmenil aj cislo na mobil no podarilo sa mi ziskat jeho nove cislo a tak som mu zavolal - nedvihal tak som mu napisal sms ze by som chcel naspat tie peniaze a tak skratka slusnu sms no este stale mi neodpovedal( asi 3 dni su tomu)
pokial mi je zname na slovensku nechal svoju zenu a dieta (zistit kde byvaju by nemal byt problem)
a teraz otazka: ak by som cisto teoreticky vzal par kamaratov a siel si ich pytat od nej (samozrejme najprv slusne) no neskor mozno aj troska doraznejsie a cisto teoreticky by som mal pri sebe zbran dalo by sa to hodnotit ako trestny cin?

je tu este jedna vec ktorej sa obavam asi najviac: jeho brat je policajt
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Pozicala si ich jeho zena :?:

Tak ju nechaj na pokoji aj jej deti.
Ked spolu nebyvaju,asi niesu spolu, preco by jeho zena mala platit za jeho sprostost.
Nasrasit ju aj jej deti.
Ved stoho mozu mat traumu....

Myslym ze tato otazka ,ktoru kladies bola aj na skuskach na zbrojak.
Podla mojho nazoru by to klasifikovali ako tresny cin.
Urcite ti odpovie nejaky fundovany pravnik.
Ja by som to tak neriesil.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

SnipE_88 napísal:... otazka: ak by som cisto teoreticky vzal par kamaratov a siel si ich pytat od nej (samozrejme najprv slusne) no neskor mozno aj troska doraznejsie a cisto teoreticky by som mal pri sebe zbran dalo by sa to hodnotit ako trestny cin?
Ak by si hrozil násilím, napr. "môžme sa porozprávať aj inak" a pod. tak ty by si spáchal trestný čin vydierania. Trestná sadzba: 2-6 rokov.
§ 189
Vydieranie

(1) Kto iného násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy núti, aby niečo konal, opomenul alebo trpel, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až šesť rokov.
Tvoji kamaráti by mali hrubý nátlak. Sadzba 1-3 roky.
§ 191
Hrubý nátlak

(1) Kto iného násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy núti plniť povinnosť zo záväzku, na ktorej splnenie má inak tretia osoba nárok, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až tri roky.

Takže radšej slušný rozhovor a hrozba súdnej žaloby s tým, že si zoberieš právnika, ktorého trovy budú musieť zaplatiť, ak budú neúspešní. Podstatné je, či máš nejakú zmluvu o pôžičke alebo nejakých svedkov pôžičky. Ak nie, tak to na súde ľahké mať nebudeš. :?

edit: čo sa týka zbrane. Ak by si zbraňou hrozil, tak by to bol ten istý tr. čin, ale s trestnou sadzbou 4-10 rokov odňatia slobody! Ak by si ju len mal pri sebe a kontrolovala by ťa hliadka napr. na mieste činu, bol by si stíhaný len za prvý odsek cit. §.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

za 5k sa neoplati robit si problem. Je to este lacna skusenost. Su ludia co pozicali viacej a nic z toho nikdy neuvidia.
inspiring_haibt

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

svedkov mam doklad o pozicke nie ved kto by si pytal od kamarata papier

on stale byva zo zenou ale chodieva na 20 dni do ceska to som sa dozvedel az po napisani prveho prispevku takze si budem musiet vystriehnut kedy bude doma a ist priamo za nim...

samozrejme ze som to nemyslel tak ze by som na nu vytiahol zbran len tak ze by som ju mal urcite pri sebe kedze ju nosievam pri sebe stale podla mna vytiahnut zbran na zenu dokaze iba uplny curak a takym by zbrane ani nemali davat
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Ženu a dieťa vynechaj (budeš za zbabelca a hajzla, čo si dovoluje len na ženy a deti), "hrubokrkých kamošov" vynechaj takiež.( na 90% by si z toho mal iba problémy a osoh žiadny) Radšej si dotyčného "vystriehni",zabezpeč ďalšieho "nestranného" svedka a slušne mu pred ním povedz niečo ako: Hej kámo, zabudol si mi vrátiť prachy a ja ich teraz súrne potrebujem...(alebo niečo podobné) Potom uvidíš, ako ďalej, ak by to nezabralo...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Presne tak, ako píše ICE.

Ak ani na to nezareaguje, pošli mu doporučený list. V tom ho vyzvy, aby v lehote napr. 15 dní zaplatil dlžnú sumu s tým, že ak nezaplatí tak podáš na neho žalobu o zaplatenie uvedenej sumy na príslušný súd, čím mu vzniknú zbytočné náklady, keďže ak prehrá, bude musieť zaplatiť okrem dlžnej sumy aj tvoje náklady na súdny poplatok a právnika.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Ja som svojho času mal podobnú skúsenosť.
Šracovi som požičal 20 litrov a podarilo sa mi ich dostať od neho asi po
10 mesiacoch.Mal som papier o pôžičke,vyhrážal som sa súdom a tak podobne.Lenže s gamblerom / toto som o ňom nevedel / bola ťažká reč. Do ksichtu sa mi smial,že šak ma daj na súd,ja to budem splácať po 100.- mesačne a tak podobne,bla,bla...........
Potom mi nekto poradil,aby som to skúsil cez manželku.Tá totiž o jeho bočákoch nevedela a aj sa tiež veľmi čudovala.Ako som sa neskôr dozvedel,nebol som jediný,ktorého obabral,no bol som prvý ako aj posledný,ktorý dostal svoje love naspäť.
Potom mu prišili rozkrádačku /popredal veci z pojazdnej dieľne/, vyfasoval 36 mesiacov natvrdo a išiel robiť dievčinku do Šace.
inspiring_haibt

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

dakujem za rady vyskusam a dam vediet ci som dostal peniaze naspat :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"