K 22 X-TRIM

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

už dlhšiu dobu sa pohrávam s myšlienkou spoločného nákupu nabojov .22 LR asi v Nemecku.
Len sa obávam, že by objednávka dosiahla také číslo, že by som musel ísť s kamionom...
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

to Adrian: vies mi prosim poradit ako tu pruzinu objednat a ktora to presne je? riesim ten isty problem, testujem, co sa da, ale zatial nic moc...aj ked mi bolo povedane, ze blazery by mali byt, ale uz drahsie...cez vikend planujem vyskusat klasicke federaly, poreferujem co a ako...
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Pruzina sa da objednat jednoducho. Staci zavolat , alebo napisat mail do Grand Power (napríklad panovi Lihanovi) a objednati si ju. Zasielaju aj postou, mas to doma bez nutnosti vycestovat do GP.

Co sa tyka pruziny, tak ja som mal pri K 22 (Beretke) v kufriku so zbranou 2 kusy pruzin. Jednu obycajnu a druha (ktoru pouzivam) sa sklada z dvoch pruzin. Jedna je vlozena v druhej. Funguje to skvele, verim, ze to maju v GP dobre vypocitane. :) Tak som tu dvojitu vyskusal v X-TRIMe.
Chcel som Ti sem vlozit odkaz, ale na strankach GP som tu pruzinu medzi nahradnymi dielmi nenasiel.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

vdaka, napisem im...tiez som to tam nevedel najst...ja som mal k x-trime 2 pruziny, ale vyzera, ze obe su rovnake
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

Tak dnes som ju prevetral na strelnici a žiaľ, nič moc. Strieľal som Federaly a na porovnanie som zobral Blazery zo starých zásob. Najprv som dal pár zásobníkov Federalov. Namiesto samonabíjacej pištole som ale z toho mal opakovačku, náboje síce odpálila, až na pár výnimiek, na prvý pokus, ale neprebila v podstate nič. Vo väčšine prípadov síce náboj vyhodila von, ale nový nezobrala, niekoľkokrát sa náboj vzpriečil vo vyhadzovacom okienku. Proste celé zle. Potom som dal pár zásobníkov Blazerov. Tie boli v pohode, ako vždy, jediný problém bol vždy s odpálením posledného náboja v zásobníku, ale to už si všímam v podstate od nova, asi bude chyba v konštrukcii zásobníka (mám ich 5, robia to všetky) a častokrát nezostane záver po poslednom náboji zablokovaný, ale to bude asi skôr problém mojich rúk, strieľam v rukaviciach. Keď som dal znova Federaly, tak nastala drobná zmena - prvých 5-6 nábojov v zásobníku išlo vždy viac-menej bez problému, ale pri ďalších sa pištoľ zase zmenila na manuálnu opakovačku. Skúšal som aj naolejovať náboje - nepomohlo. Čo si však všímam je, že pri iných nábojoch ako Blazer (niekedy aj pri nich), ide častokrát záver naspäť strašne lenivo, niekedy mu musím doslova pomôcť palcom naspäť a to aj pri prvom obtiahnutí. Skúšal som obe pružiny, čo mám, sú rozdielne, ale žiadna zmena.
Písal som do GP a objednal tú novú pružinu tak uvidím. Zatiaľ to ale to vidím tak, že pri najbližšej príležitosti poputuje moja Xtrima do GP, nech sa na to pozrú.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa regnak »

peterson napísal:už dlhšiu dobu sa pohrávam s myšlienkou spoločného nákupu nabojov .22 LR asi v Nemecku.
Len sa obávam, že by objednávka dosiahla také číslo, že by som musel ísť s kamionom...
toto znie ako super nápad ;)
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa Vaquero »

Ohľadom spoločného nákupu streliva sa presuňte do príslušného vlákna.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

To Triarius: Daj potom vediet, ako si dopadol.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Prispejem aj ja trosku. Federaly som svojho casu kupil aj ja k Mosquitu, a neobtahovali mi vobec ani na slabej pruzine. Potom som na to uz nemal chut a uz ich nepouzival, takze teraz mam 400 pre mna nevyuzitelnych nabojov. Takze v samonabijacich malorazkach asi niesu celkovo bohvieco.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Už som to tu niekde písal: v Ruger Mk3 1050 ks Federalov bez problémov.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

to Adrian: koncom februara sa chystam do BB, tak to zriesim a poreferujem...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Triarius napísal:Najprv som dal pár zásobníkov Federalov. Namiesto samonabíjacej pištole som ale z toho mal opakovačku, náboje síce odpálila, až na pár výnimiek, na prvý pokus, ale neprebila v podstate nič. Vo väčšine prípadov síce náboj vyhodila von, ale nový nezobrala, niekoľkokrát sa náboj vzpriečil vo vyhadzovacom okienku. Proste celé zle. ...
Aká bola teplota :?: Pri plusmínus nule až mrazoch stráca strelivo výkon celkom dosť! A Federaly boli tuším štandardy, nie?
Triarius napísal:... Potom som dal pár zásobníkov Blazerov. Tie boli v pohode, ako vždy, ...
No comment, HV :D
Triarius napísal:... Keď som dal znova Federaly, tak nastala drobná zmena - prvých 5-6 nábojov v zásobníku išlo vždy viac-menej bez problému, ...
Žeby ju Blazery rozchodili?
Triarius napísal:... ale pri ďalších sa pištoľ zase zmenila na manuálnu opakovačku. Skúšal som aj naolejovať náboje - nepomohlo. Čo si však všímam je, že pri iných nábojoch ako Blazer (niekedy aj pri nich), ide častokrát záver naspäť strašne lenivo, niekedy mu musím doslova pomôcť palcom naspäť a to aj pri prvom obtiahnutí. ...
Skúšal si aj namazať resp. vyčistiť pištoľ, teda aspoň vodiace lišty/drážky? Čím bola namazaná pred streľbou? (viď prvá otázka) :wink: A koľko má vlastne nastrieľané? Aj taký mechanizmus ako pištoľ potrebuje solídny zábeh :!:
Chladom stuhnuté mazivo a sajrajt z vystrieľaných nábojov dokážu divy!!! Pri väčšom mraze zabrzdia aj samopal... :wink:
Malorážkovú samonabíjačku (obzvlášť "fullsize") v zime je zbytočné týrať stovkou výstrelov a očakávať funkčnosť prinajmenšom ako Luger :roll: Čistá zbraň strieľa (a namazaná - v zime veľmi jemne a veľmi viskóznym olejom - ozaj, aký máš v aute?) :idea:
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

dobre otazky....
posledne strelby som mal na krytej strelnici, takze mrazivo nebolo...k tomu tento problem riesim uz dlhsie, strielal som v podstate za vsetkych teplot...takze tu problem nevidim...

federaly boli standart, nie HV...ak sa nemylim, tak blazer HV nie je, ale mozem sa mylit, cely tento problem zacal v podstate s HVckami...

to ze ju blazery rozchodili ma napadlo, ale vzdy prebilo 5-6 nabojov a potom zas nic...

pistol mam vycistenu vzdy, to je u mna zasada, kolajnicky a listy boli vzdy namazane...mazem Brunoxom
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Štandardné strelivo má (obvykle, podľa výrobcu) úsťovú rýchlosť okolo 330m/s, Blazery (aj keď nemajú na krabičke napísané HV) majú udávanú rýchlosť (na stránke CCI) okolo 375m/s - teda v kategórii High Velocity.
Brunox je podľa mňa čistiaci a konzervačný sprej... kľudne by som pred streľbou vytrel celú zbraň dosucha a namazal drážky záveru jemne (1 kvapka) syntetickým motorovým olejom (preto som sa pýtal, čo máš v motore auta - vo fľaši po doliatí zostane dosť na polročné mazanie pištole!) :wink:
Prípadne ešte kvapku na styk záveru a bicieho kohúta - nech nedrie nasucho pri naťahovaní.
Lebo to,že záver ide dopredu pomaly, je jednoznačne brzdenie dajakým sajrajtom... minule tak závadila kolegovi ČZ 97 a to je štyridsaťpäťka! Lebo iba čistil hlaveň, poutieral zvonku a na zvyšok sa vyflákol :roll:
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

je to mozne, s tym olejom to urcite skusim a uvidim, co to spravi...
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"