Ako sa k Vám správa okolie keď zistia ...

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Mercedes Gcko ci Glockenspiel ?
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa sego13 »

asi myslel G-bod :D
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

rozmasiroval jej G-bod a o 9mesiacov nebude mat G-cko ale D-cko :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Mirec »

electron
ja som ze KE, na zasobach sa priebezne pracuje :wink:
Asi najvacsi problem mam z "priestorovymi moznostami" kam ukladat zasoby :?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

electron - vieš, kde ma nájdeš (hľadali sme tam kľúče a nenašli) a dajaký cukor na barter by sa aj našiel... :wink: A samozrejme dajaké železo a mosadz a olovo... neinvestoval som do zlata, nestihol som! :evil:
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 6 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

ja sa s okolim na tuto temu tiež nebavím. Uz dost na mna kukaju, lebo vedia ze mam zbrane. Kolega mi videl knihu. Aj ked bola v obale, bol zvedavy čo čítam. A vykvákal to uplne všetkým.
Prepperske veci su dosť praktické (a drahé), často som v prírode, takže kopec outdoor udělátok v mojom vlastníctve už nevzbudzuje rozruch ani v mojom okolí. Potraviny na dva mesiace a nejaká voda je v pivnici. Frajerka o nej ani nevie, povedal som jej že tam mám veci na auto (pneu, olej, .....).

Soft preppering beriem ako užitočného koníčka.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

v pivnici mám vlastnú studňu, za domom drevo na 2 zimy dopredu, ešte poriešim solár a baterky na ostrovný systém a SHTF môže začať :)

susedia čo majú krby len na ozdobu sa čudovali keď videli kamión s drevom pred domom, ale prežili to :)
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa Vaquero »

Bývam na dedine, kde ešte veľa ľudí gazduje, takže príprava na horšie časy všetkého druhu a hromadenie rôznych zásob nevzbudzuje pozornosť a v podstate ani nevybočuje z radu. Len by sa niektorí čudovali, že sú vlastne prepperi.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

studna je velka vyhoda
mojej davam pravidlene /raz rocne /robit rozbor vody a pravidelne dezinf. Savo-m. Pouzivate na dezinf. studne nieco ine?
Jo,keby sa niekto potreboval otestovat co vydrzi,metrovice dreva ma k dispozicii :lol:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

zatiaľ používam vodu zo studne iba na zalievanie trávnika, ale za posledný rok sa stalo minimálne 3x že nešla voda od BVS a s vďakou som sa napojil na studňu.
Na dlhodobé skladovanie dezinfekcie vody v studni by som asi skôr odporúčal chloraminové tabletky než Savo z dôvodu ceny a rozmerov , ľahšie je skladovať tabletku než litrovú fľašu.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Snoopee napísal: Frajerka o nej ani nevie, povedal som jej že tam mám veci na auto (pneu, olej, .....)
tak tak,sam s potravinami dlhsie vydrzis :lol: /musel som/



roman
len neviem co je ucinejsie
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

elektron: Savo je uplne ok, pomer cena/vykon je pri nom hadam najlepsia zo vsetkych bezne dostupnych prostriedkov. Mal som na tuto temy onehda rozhovor s kolegom (veduci chemickeho laboratoria SVP Piestany). Tych chloramidovych tabliet by si musel do poriadnej studne nahadzat pozehnane.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 637
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa mabo »

electron napísal:miro285
osozny je ten,o ktorom viem,ze "nieco" doma ma

kto je z vychodu? :lol:
Ja som tiež kraj východu. Poprad. A ty si odkiaľ?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

cubitko: ja mam vrtanu studnu, priemer 20cm, hlbka 10m, ta nema velky objem, takze by som musel davkovat skor mensie davky castejsie, na to su tabletky vhodnejsie
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa boris »

vidim roman ze budem musiet ist k tebe na preskolenie. kedze som tvor bytovy, zatial hromadim iba zbrane, naboje, spagety a knihy :D
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"