Blaser R8 professional.

inspiring_edison

Blaser R8 professional.

Príspevok od používateľa inspiring_edison »

Mám otázku či je puška Blaser R8 Professional určená aj na šport alebo je prednostne určená na lov, chcel by som konkrétne kaliber 308. Celkovo som o nej moc nenašiel, či má nejaké nevýhody v prípade, že by som ju chcel používať na športovú streľbu. Niekde tu bola téma ktorá sa zaoberala len použitím na lov. Ďakujem za info v prípade, že ju niekto používa.
Optiku by som volil Zeiss Victory Fl Diavari 6-12/24*56.
Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Takmer kazda lubovolna zbran sa da pouzit aj na sport....Musis blizsie definovat, co si predstavujes pod sportom. Pre niekoho je sport dat rocne z gulovnice 1000 ran na terc, pre niekoho je to vystrielat dvakrat rocne po 10 nabojov na strelnici.

Ak by toho "sportoveho" strielania malo byt viac (ale zaroven aby flinta nebola na obtiaz na love), tak by som ja osobne volil prevedenie R8 Professional Success , hlaven bez mieridiel v polotazkom prevedeni (semiweight ma na usti 19mm), pripadne ak chces mat velmi peknu zbran, tak by som doplatil za kanelovanu hlaven (sice je to par stoviek navyse, ale vyzera to velmi dobre). Dalsia priplatkova polozka, ktoru by som v kazdom pripade zvolil je spust Atzl ( Foto 1 , Foto 2 ). Spust ma volitelny rezim lov/tercova strelba, je to mimoriadne vydarena vec. Samozrejme treba doobjednat na pazbu dopredu putko/usko, kde sa potom instaluje bipod, napr. Harris.

V takejto konfiguracii mas lahku, kratku spratnu flintu, ktora ti velmi dobre posluzi na oba zamyslane ucely - na strelnici viac ako potesi a v lese nebude nikomu prekazat, ci drazdit konzervativcov. Podstatna vec je to, ze Success je pri mierenej strelbe podstatne pohodlnejsi a ergonomickejsi ako bezny Professional (ktoreho mam aj ja, par riadkov je v teme lovecke zbrane).
inspiring_edison

Príspevok od používateľa inspiring_edison »

Ďakujem za info, potešilo.
Určite ju chcem bez mieridiel, na strelnici som často, doteraz len s krátkymi, ročne vystrielam niekoľko tisíc nábojov, ale v puške som začiatočník, ale nechcem do niečoho vraziť peniaze a pak o rok kupovať niečo lepšie. Tiež zvažujem na Tikka T3 sporter 308 win. Ale nechce sa mi na ňu čakať.
ďakujem ešte raz
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

konfigurator na Blaser http://www.blaser.de/index.php?id=123&L=1
aj ked podla mna je to velmi nestastna volba na sport, za tie prachy mas ovela presnejsie a lepsie zbrane, a na aku vzdialenost chces strielat ?? lebo s tym Zeissom sa na 1000 metrov nedoklikas , ma totiz rozsah iba 38 MOA cize na rovnej montazi sa dostanes na tych cca 600 - 650 metrov podla zvoleneho naboja :wink:
inspiring_edison

Príspevok od používateľa inspiring_edison »

U nás je strelnica 300 m, na začiatok, do budúcna ďalej, určite by som chcel skúsiť aj na väčšiu vzdialenosť, čo by si mi odporúčal ohľadne pušky resp. optiky? S minimom prerábok a zásahov do zbrane. nechám si poradiť od skúseného.
Ďakujem
inspiring_edison

Príspevok od používateľa inspiring_edison »

Tiež mám možnosť kúpiť Tikku T3 Sporter 308 win. Bude o niekoľko mesiacov. Oplatí sa čakať čo sa týka kvality? Nie je tu o nej moc písané, resp. nič.
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

sporter je klasicky varmint v lamino pazbe
millos
prispievateľ
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa millos »

Nerozumiem, prečo tú píšete že čakať na Tikku niekoľko mesiacov...Aj T3 Varmint, aj Supervarmint máš doma do 2 týždňov. Dokonca v 6,5x55. Len musíš osloviť správneho dodávateľa. Ja som dal tip jednému prispievateľovi na fóre kde majú obe na sklade a za chvíľu sa s ňou mohol pýšiť doma v skrini.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"