Kúpa veci z USA a clo

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

agger: Mhm, skoda. Inak - oni to prisli vyzdvihnut do baggage claimu na letisku alebo na letistnej colnici ? A ako davno to cca bolo ? Momentalne si take nieco neviem predstavit uz len z hladiska bezpecnosti - teraz staci aby si nenastupil na let (ked ho zmeskas a pod.) a na niektorych letiskach su schopni pozdrzat cely let kym tvoj kufor nevylozia (kvoli bezpecnosti). Na druhej strane akokolvek zmeskana/stratena batozina aj tak musi cestovat letmi kde na palube nie je majitel, ale tam ina moznost nie je. A volne kapacity tam urcite su - poplatky za batozinu idu stale hore a coraz viac ludi vyuziva velke carry-ons.


Gunslinger
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa agger »

Bolo to v lete 2008 a bolo to v case ked v AU zuril proces s teroristom. Oni urcite vyuzivali (vyuzivaju) nejaku medzeru v zakone ale pokial viem mali aj nejake pobocky po svete. Co sa tyka bezp. opatreni nesmeli sme tie baliky/kufre zavriet pretoze oni to okrem rontgenovania aj prehladavali. Pravdepodobne vdaka tomuto mali povolenie na takuto dopravu jednak od bezp. zloziek zucastnenych statov ako aj od Star alliance.

Bolo to na letisku v BA - colnici.
infallible_sinoussi

Príspevok od používateľa infallible_sinoussi »

kdo nakupuje z USA, ja väčšinou používam bezplatnú službu od Viaddress.com, pretože poskytujú bezplatnú americkú virtuálnu adresu, takže sa dá nakupovať od ktoréhokoľvek predajcu alebo ebayre z USA a Viaddress prepošle nákup tebe. Prihlásiš sa na http://www.viaddress.com , ihned dostaneš email so svojou US adresou a môžeš ju začať používať na nákupy od amerických predajcov, od Amazon a Ebay predajcov. Viaddress tiež môže kúpiť pre teba zbožie, ak americký predajca neakceptuje medzinárodné kreditné karty – a bez poplatkov. Je to veľmi užitečné, mrknite na to http://www.viaddress.com
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to all

Máte s tým ešte niekto osobné skúsenosti? Nejako mi nejde do hlavy, že by niekto robil package forwarding zadarmo... :shock:
inspiring_roentgen

Príspevok od používateľa inspiring_roentgen »

to nie je zadarmo !

najprv zaplatis v shope/ebay cenu za dorucenie na US adresu
a potom si ta firma zauctuje poplatok za prepravu + prihodi nejake smiesne bubaky ako profit

avsak to postoven vacsinou byva vyssie ako by ti to poslal obchodnik/ebayer cez USPS kedze budu pouzite "komercne" sluzby ako fedex, dhl

avsak ma to aj jednu velku vyhodu (a da sa tu aj usetrit)
ak budes nakupovat drobnosti u viacerich obchodnikov ktori na US adresu posielaju zadarmo (alebo skoro zadarmo), tak si najprv "naplnis" u nich krabicu a potom si to nechas poslat naraz v jednom baliku
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

pimpa

Vďaka za vysvetlenie 8) .
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

http://www.viaddress.com/

Mate s tym niekto skusenosti, lebo prave teraz potrebujem takuto sluzbu, lebo konkretny predajca neposiela mimo USA ?
Ide mi o kozene puzdro a laserovy zameriavac.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

chod do toho, budes prvy a povies.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

nebude niekto objednavat veci z amazon.com? Nejaky skaldaci nozik by som odtial chcel.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Tak uz som objednal jedno kozene puzdro + opasok od CrossBreed.
Ale predtym sme si s nimi vymenili asi 10 mailov s ich negativnym pristupom ako sa to neda, nakoniec to schvaloval az sam majitel firmy.
Peniaze som uhradil okamzite cez ich objednavku. Aj mi ich hned strhlo, 125 € :-)
Po objednavke ale vypisalo chybu, ze majitel karty nema zhodnu adresu s adresou dodania co je v mojom pripade US adresa, ktoru som ziskal cez "www.viaddress.com". Teraz cakam na odozvu majitela obchodu ci prijali peniaze (co by isto mali) a kedy mi poslu tovar na moju US adresu.
Tak cakam a "nechodi, stale nechodi co je s nou ... " :-)
Naposledy upravil/-a inspiring_kepler v 28 Máj 2010, 20:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to BKSL

Z Crossbreed mám podobnú skúsenosť ako ty. Tiež som tam objednával puzdro na zbraň a tiež mi vyhodilo chybu, že nemám rovnaké adresy na karte a dodania. Tak som to zadal ešte raz (lebo som si myslel, že som sa niekde v adrese preklepol) a opäť rovnaká hláška. Najväčšia pecka prišla ráno, keď mi sms z banky oznámila, že mi stiahlo dvakrát tú istú sumu!

Tak som to hneď ráno nabehol reklamovať do kamennej pobočky a úspešne som to stornoval.

Škoda, pretože tie ich holstre vyzerajú byť super na skryté nosenie. Len si veľmi neviem predstaviť s nimi šoférovať...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Panzer a ty si objednaval na aku adresu dodania ?
Bola to adresa v USA alebo priamo na Slovensko ?
Podarilo sa ti vystornovat vsetky peniaze t.j. obidve uhrady ?

Ked som sa v e-maily pytal ci mi to poslu na Slovensko tak odpoved bola, ze nie. Ze neposielaju mimo uzemia USA a ani, ze nemaju ziadneho distributora v Europe.
Jedina sanca je, ze aby som mal niekoho v USA, ze tomu to poslu a ten to preposle mne. V USA nikoho nemam tak som skusil ten "www.viaddress.com", kde mi pridelili adresu.
Potom som im napisal, ze uz USA adresu mam, ze nech to poslu na nu.
Ze oni tu sluzbu nepoznaju, tak ze to tam neposlu.
Islo ma rozthnut od zlosti, clovek im chce dat peniaze a oni nechcu :evil:
Tak som im poslal komplet udaje ako som sa k tej USA adrese dopracoval, ze vlastne zaplatim okamzite kartou, ze nejdu do ziadneho rizika a ze budu mat peniaze hned na ucte.
Potom majitel odpisal, ze teda nech urobim cez net objednavku, ze ak to pojde ze mi to poslu.
Dufam ze to strhnutie penazi znamenalo ze objednavka je aspon prijata :? Zatial sa mi neozvali.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

BKSL napísal:Panzer a ty si objednaval na aku adresu dodania ?
Bola to adresa v USA alebo priamo na Slovensko ?
Podarilo sa ti vystornovat vsetky peniaze t.j. obidve uhrady ?
Moja adresa dodania bola na Slovensko a nevyzeralo to, žeby s tým mali problém. Je pravdou, že som mal ešte starú kartu so starým miestom bydliska a pretože som sa pred nedávnom presťahoval tak som automaticky ako adresu dodania udal už novú adresu. Preto keď mi vyhodilo prvý krát chybu (nesúlad adries) tak som prepísal adresu dodania na takú istú, akú mám ku karte. Opäť chyba. Tak som to stornoval, že to ešte raz skúsim na druhý deň. No a ráno sms - 2x54 Euri :shock:

Ráno návšteva pobočky a čestné prehlásenie, že som dával len jednu platbu a zobralo mi dve. V banke bez problémov, len ma upozornili, že keď si príjemca bude obe platby uplatňovať tak mám smolu a musia im to odoslať. :?

Od tej doby prešli tri týždne a ja mám na účte stále vinkulovanú jednu čiastku v prospech CrossBreed :? . Takže musím zase zájsť do banky a stornovať aj tú jednu platbu, keďže príjemca na ňu zjavne nereflektuje.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Panzer a co ak tu prvu tvoju platbu zobrali ako skutocnu objednavku a posielaju ti teraz tovar ?!
Na svojom webe pisu, ze im vyroba trva 2 az 3 tyzdne.

Kazdopadne maju system otrasne nastaveny, ked peniaze strhne aj s chybou v zapise udajov, a potom ta vrati naspat, ze si nieco zle napisal tak to napis znovu a strhne ti znovu peniaze.

Mozno takychto pripadov(zla adresa - dvojite strhnutie) mali ovela viac a ked im pride reklamacia, ze niekomu strhlo peniaze viac krat, tak jednu platbu si nechaju a beru ju ako platbu za objednavku a ostatne platby automaticky vracaju naspat.
Stornoval si svoju objednavku aj priamo u CrossBreed ?
Ak nie, tak by to mohlo mat aj takuto logiku, ze ti poslali len jednu platbu naspat a druhu zobrali ako platbu za objednavku.
Ked to bolo v tom istom case uhradene, bolo by divne aby ti neprisli obidve platby naraz naspat.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

BKSL napísal:Ze oni tu sluzbu nepoznaju, tak ze to tam neposlu.
nejak mi nie je jasne, za akym ucelom sa s otrokom v eshope vobec vybavujes o nejakej sluzbe. to je moja adresa v usa, kde sa teraz zdrziavam a koniec diskusie. platim pred odoslanim, tak co jeho ma co zaujimat co to je za adresa a spolocnost a sluzba. a uz vobec ho nema co srat, ze adresa na karte sa nezhoduje, ked sa mu nelubi, nech zavola svojej banke, nech zavolaju tvojej banke, nech zavolaju tebe.

raz od samej roztopase odo mna chceli kopiu obcianky a vodicaku do usa, som im napisal, ze by to ani neboli schopni precitat a rozlustit co sa tam pise, odvtedy o tom bolo ticho a uz si to viac nepytali a vsetko nakoniec poslali.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"