Ktore GPcko je/nie je vhodne na nosenie

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Ktore GPcko je/nie je vhodne na nosenie

Príspevok od používateľa Mesi »

Rad by som otvoril tuto temu, kde by som uvital hlavne nazory majitelov GPciek, ktori ich skyte nosia.

K100/P40/P1/P11 som si ochytal na SWS 2013 a celkom mi padla do ruky. Potreboval by som zbran na skryte nosenie, co standardne nie je az taky velky problem, avsak na 95% chodim s koselou zapravenou v nohaviciach.

Mate niekto skusenosti s takymto nosenim? Ake celkove nevyhody vydite pri noseni GPfciek oproti inym? Ma zmysel zvazovat P40 kvoli lepsiemu zastavovaciemu ucinku streliva (aj ked pevne verim, ze sa k tomu nikdy nedostanem)?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Mesi: ak to chceš ty nosiť tuckable, tak by som tipoval že schováš len tú P11, nie som majiteľ GPčka, ale nenapadá ma v čom by mohla byť Kačena na nosenie iná ak ostatné zbrane. Ďalšia možnosť ako to nosiť pod košeľou je: http://www.falco.sk/e-obchod/puzdra-a-t ... pasky.html

To by si schoval aj P1 si myslím.

Ja som bol veľký fanda .40tky a myslím si, že aj cenovo je to ešte zvládnuteľné (MFS či prebíjanie) ale zo začiatku by som do toho už nešiel. Zvládnuť ten spätný ráz si vyžaduje buď fakt veľkého chlapa (195 cm a 120 kilo) alebo byť natrénovaný z minulosti s deviatkou. Ono si z toho človek strieľa, zdá sa že všetko super, že mu to ide a potom si pozrie video ako strieľa a vidí že po každej rane opravuje úchop alebo že mu to vyskakuje zo slabej ruky.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ina - napr. dost tlusta :) Ide mi skor o prax - mozno budem musiet zmenit satnik ;)

No .40 - ano, beriem argumenty, ale vsak si ma videl, ja som cisto korba :P
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Obaja sme korby, takže ti píšem zo skúsenosti :P
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Na začiatok by som skôr bral full size kačenu ako subkompakt a radšej investoval do dobrého púzdra, nejaký ten kydex so sweatguardom. Ten rozdiel vo veľkosti pažbičky vykryješ voľnejšou košeľou ale spätný raz a kratšia zámerná u subkompaktu bude chcieť viac streliva a treningu ako u fullsize plasťáku.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

No mne sa nepodarilo skryť ani voľnejšou košeľou, obrysy sú stále viditeľné. Keby som bol chudší v páse, tak snáď. Zo zvyškom súhlasím, s full sa lepšie strieľa aj učí.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Mesi: Ja keď som si kupoval full size K100 tak som neplánoval že ju budem nosiť na opasku, lebo by som ju na tele neschoval. Slúži dobre na pôvodný plánovaný účel ako seriózna "veľkorážová" pištoľ na lacné strieľanie na strelnici. A občasne ju aj nosím, v kapsičke. Na každodenné nosenie mám jednoradý subkompakt Walther v 9 Browning. Nad účinnosťou nešpekulujem, spolieham sa na presnosť a na to že mám menšiu šancu poškodenia sluchu pri strelbe v uzavretom priestore ako pri iných silnejších rážach. Na svojom opasku si neviem predstaviť ani P11 a to si ju stále obchytkávam po obchodoch, výstavách a prezentáciách a stále si ju zakazujem kúpiť aby neostala ležať v trezore nevyužitá.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

bujny: to je všetko pravda, ale keď píše, že nosí košeľu zapravenú, tak mu to asi nepomôže. Inak súhlasím, určite je full size lepší na učenie zvládania spätného rázu, presnosť a tak.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Zoidberg: vychádzal som z môjho štýlu obliekania. Aj keď je pravda, manželka ma stále zdrbe, že som nemožne poobliekaný alebo rozgajdany jak buran. :(
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

bujny: v pohode, ak to mám povedať decentne, tak ani na mne spoločnosť Alain Delon príliš nezarobila :lol:
Rohypnol
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa Rohypnol »

Mne vychádza na skryté nosenie, najlepšie taška cez plece. Nenápadné /podľa modelu/ a môžeš s tým aj na plaváreň.
O výhodách, nevýhodách 40- ky sa popísalo tony, treba hľadať, aj tu ajhľa, na Webfóre.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa boris »

opat ta ista tema :)

.40 vs. 9mm - s oboma treba zasahovat presne vitalne zony. su to pistolove naboje, nie puskove. zastavovaci efekt maju oproti puske beztak mizivy. zvazuj primarne ekonomickost prevadzky tj. najma treningu, kapacitu, velkost zbrane, jej hmotnost a sposobilost dosahovat so zvolenou razou dostatocne strelecke vysledky (zasahovat rychlo a presne).

ci fullsize albo subkompakt - opat zavisi od toho ako, kedy, kam a ako casto ho budes nosit. vo falco buzitaske mozes pohodlne skryto nosit aj Xcalibur. na opasku pod tesnym oblekom anglickeho strihu mozno neskryjes ani P11. je to individualne, skusaj. P11 je fajn ale v niektorych situaciach je problem skryt aj PPK.

na kazdodenne nosenie po rokoch striedania roznych znaciek, druhov zbrani a sposobov nosenia som dospel k zaveru ze pre moje potreby sa javi ako prijatelny kompromis, s dorazom na slovo kompromis, dvojradovy subkompakt v lugri.
kj
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa kj »

Skusal som P11, P1, K100, Excalibur aj P45. Davam moje nazory:
Excalibur je super pistol - mnam.
P11 sa dost blbo drzi-ma kratku pazbicku.
P1 prekvapujuco presna takmer porovnatelna s K100.
P45 suhlasim so Zoidom - na zaciatok dost velka zbran.
Nakoniec som si vybral K100
Co sa tyka nosenia tak rozdiel medzi K100 a P1 je len v dlzke takze odstavat od tela budu rovnako.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"