Ako dokážete presne strielať s K100 ?

Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

rozmyslam ze si tu knizku kupim na narodeniny. inac aj tu som sa kde co dozvedel http://kssk.sk/download/pdf/kniha_ipsc.pdf , je to celkom zaujimave citanie
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

S k100 mozes bez obav cvakat naprazno, bez obav s poskodenia uderniku.
Napriek tomu mam aj ja susicky ale za 30 Sk.
Ten vzduchovkovy terc trafis tak po roku treningu na prvy krat! :lol:
Treba mat vela treningu a neplasit sa.

Ja som nastriela cca 3cm rozptyl na 15m. :D

K100 je veeeelmi presna a malo kopajuca mrcha na trhu a preto ju pouzivaju aj top strelci v IPSC :!:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

To musim este dlhoooo trenovat :-)
Rozptyl 3 cm z 15 metrov tak to je az neuveritelne.
Ale ved uvidim ca sa da robit :-)
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Tiez to nebolo na prvy krat! :wink:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

Jedina rada znie:
Strielat, strielat a strielat. Plavat sa tiez nenaucis, ked o tom budes iba citat :wink:
Ja sa mam tiez este toho hodne ucit.
eloquent_gagarin

Príspevok od používateľa eloquent_gagarin »

BKSL, vystrieľaj 10.000 nábojov a viac a potom zistíš, že s K100 sa dá strieľať presne aj na 50 metrov.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

BKSL: Od pridania prispevku si sa uz asi zlepsil, kazdopadne tiez pridam par rad ktore mozno pomozu aj inym zacinajucim strelcom praktickej strelby:

- Trening - na strelnicu sa clovek zvycajne nedostane moc casto, ale ak sa chces zlepsit, doma mozes nasucho trenovat ('susit') kedykolvek mas cas a chut. Od bezpecnej manipulacie so zbranou, cez prebijanie, riesenie zavad, az po samotnu strelbu. Ak chces setrit udernik, kup si tie cervene priesvitne 'cvicne naboje' a pouzivaj ich pri suseni.

- Najcastejsim problemom zacinajucich strelcov je strhavanie, preto sa snaz docielit aby cely priebeh stlacenia spuste bol rovnomerny a co najhladsi, a daj pozor na to aby sustredenie neskoncilo pri spadnuti kohuta, ale bol aj follow-up (aj po cvaknuti/vystrele si mal stale rovnako zamierene). Je to jednym zo zakladnych predpokladov presnej strelby, a neskor Ti to tiez ulahci dvojvystrely. Pri suseni si mozes napr. na vrch/zaver zbrane polozit mincu (az sa zlepsis mozes ju polozit priamo na musku), pricom sa snazis aby pri cvaknuti/vystrele nespadla.

- Strhavanie je casto sposobene tiez (tak ako pises) ocakavanim 'velkej rany'. Aby si sa od toho odnaucil, mozes skusit viacero technik - napr. na strelnici vystrel par ran so zavrenymi ocami (samozrejme bezpecne v smere terca) pricom sa zameraj na pocit spatneho razu zbrane, a zistis ze to nie je nic hrozne. Mozes tiez skusit drzat zbran pricom Ti kohutik stlaci pomocnik/niekto iny, atd. Skus si tiez pri nabijani do zasobnikov zamiesat aj par cvicnych nabojov (ktore nevystrelia), poprehadzuj zasobniky aby si nevedel kde ktore su, a potom pri strelbe sam uvidis ci strhavas (vystrelis par ran a potom zrazu rana nevyjde lebo pride na radu cvicny, a pri stlaceni kohutika vtedy uvidis ci sa zbran/zamerienie pohlo/strhol si, alebo nie).

- Nechaj pomocnika/niekoho ineho aby Ta pri strelbe pozoroval/natacal na mobil a pod., ci pri vystrele nezmurkas. Zmurkanie je prirodzena reakcia organizmu, ale pre presnu strelbu sa musis od neho odnaucit (musis byt schopny sledovat cely priebeh vystrelu a zdvih mieridiel). Casto je zmurknutie sposobene len zvukovym efektom vystrelu, skus teda strielat s chranicmi usi v kombinacii so stuplami (minimalizujes zvukovy vnem vystrelu).

- Neponahlaj sa. Toto je jedna zo zasad ktora sa tazko dodrziava. Hlavne ak cloveka na strelnici sleduju okolostojaci a pod. ma tendenciu strielat rychlo, pretoze rychlost posobi dojmom skusenosti, aj ked to tak v reale vobec nemusi byt. Dost vyrazne je to aj na sutaziach a pod. kde clovek vidi inych strelcov riesit situacie neskutocne rychlo a ma potom tendenciu sa tiez ponahlat, ale rychlost na ukor presnosti nie je dobra kombinacia. Hovori sa: "train for accuracy, speed will come" (cize 'trenuj presnost, rychlost pride sama', a ja si napr. na sutaziach pred kazdym stageom hovorim "slow is smooth, smooth is fast", ale tiez nie vzdy to dodrzim :roll: :lol:

- Studuj teoriu - ta spominana kniha je u nas jedna z mala k danej tematike, a pre zaciatocnika je docela dobra. Casom ak budes chciet sutazit v extralige a inych top sutaziach by bolo vhodne si nastudovat aj viac - dobre knihy ma napr. Brian Enos alebo Saul Kirsch (spickovi strelci). Strelba je na pohlad jednoducha zalezitost, ale cim viac toho precitas zistis ze na to aby z Teba bol spickovy strelec potrebujes viac nez len presnost, rychlost a dokonala technika strelby.

- Preberaj veci ktore Ti vyhovuju, neuc sa veci nasilu. Tymto myslim ze kazdy strelec je individualny, niekomu vyhovuje strelba z uplne vystretych ruk, niekto radsej striela z mierne pokrcenych, atd. Su veci ktore sa naucit/prebrat musis pretoze su zakladom, aj ked nie su cloveku uplne prirodzene (napr. strielat pri miernom predklone pri mierne pokrcenych kolenach s nohami v miernom rozostupe podla moznosti kolmo k tercu, atd.), ale su veci ktore su relativne individualne, je viacero moznosti, a ziadna z nich neplati ako najlepsia pre vsetkych (napriklad uchop zbrane, ci rychlejsie riesis terce zlava doprava alebo zprava dolava, atd.). U tychto zalezi na Tebe samotnom co Ti je prirodzenejsie, a toho by si sa mal drzat, pretoze ci uz na sutazi alebo v kritickej situacii v real-life by malo telo reagovat podvedome.

- Uc sa strielat za pohybu, strielat pravou a lavou rukou samostatne, strielat z nestandardnych poloh, atd. - samozrejme az zvladnes zaklady a staticku strelbu a mas moznost kde. Ak budes raz strielat sutazne, zistis ze bez toho to nejde, a aj v beznom zivote ak by si sa dostal do kritickej situacie, pravdepodobne nebudes mat cas zaujmut idealnu staticku polohu (pripadne mozes byt zraneny na svojej 'silnej' ruke, atd.) a zistis ze toto vsetko sa Ti zide. Pri strelbe jednou rukou skus ci Ti vyhovuje viac mat ruku s ktorou strielas uplne vystrenu, alebo pokrcenu v lakti, druhu ruku nenechaj 'plapolat' pri tele ale poloz si ju na hrudnik (pre lepsiu rovnovahu/konzistentnost postoja). Ak nemas na strelnici moznost strelby za pohybu, trenuj doma - napr. s poharom plnym vody - zistis aka chodza je idealna, ako musis drzat telo, ako drzat ruky pri miereni za pohybu, ako plynule zastavovat, atd.

- Ak to so strelbou a treningom myslis vazne, kup si timer a meraj sa pri treningoch. Meraj si reakcny cas tasenia a prveho vystrelu, meraj si rychlost prenasania, rychlost dvojvystrelov, atd. Bez merania nezistis ci sa zlepsujes, rovnako ako nezistis ako ta ktora technika je pre Teba lepsia/vhodnejsia. Niektore timery sa daju pouzit aj pri suseni (ja som si napr. z hrdla plastovej flase spravil taky 'lievik' ktory sa da prilepit paskou na mikrofon timera - takto mi zachytava aj cvakanie udernika 'nasucho').

- Az sa vypracujes, jednym z hlavnych cielov ktore musis dosiahnut ak chces byt spickovy strelec je schopnost rozoznat zasah podla zdvihu mieridiel. Ak strielas na papierove terce, nemas cas sledovat kam siel zasah/kde je diera, alebo ak strielas na kovove terce (popre, gongy), nemas cas pocuvat ci to cinklo alebo dokonca ci terc padol. Uz v momente vystrelu by si mal na zaklade toho ako sa Ti zdvihli mieridla vediet kam presne zasah siel. Niekomu trva roky nez sa do tejto urovne dostane, niekomu to trva mesiace, a niekto sa tam nedostane nikdy, kazdopadne toto je jedna zo zakladnych podmienok spickovej presnej a rychlej praktickej strelby.

Tych rad a navodov je spusta, kazdopadne snazil som sa zhrnut aspon zaklady, pricom ale dve najzakladnejsie veci su:
1. BEZPECNOST ZA KAZDYCH OKOLNOSTI :!:
2. aby strelba pre Teba zostala zabavou a relaxom :wink:

Ak by Ta cokolvek este zaujimalo, daj vediet, s cim budem vediet-poradim :)

Gunslinger
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Neviem co by som k tomu dodal :-) Vdaka za rady. Na taku uroven ako opisujes sa asi nedostanem i ked bez namahy by som to bral hned :-). Teraz mam K100 a ked idem strielat s kamosom tak je to skor zo zabavy, ze kdo je presnejsi a rychlejsi. Ked strielame tak sa snazim trenovat skor obranne akcie, vytahovanie nenabitej zbrane (bez naboja v komore) a potom strielanie za behu - cuvania na viacero tercov skor mi ide o zastrasenie utocnika a popritom unik do krytu. Zo statistik policajtov -obranarov, vyplyva ze stretnutia do niekolkych metrov (do 4m) su velmi kriticke na ich prezitie. Vacsia sanca na prezitie pre cloveka co "nemusi" riesit konflikt pokial sa da je "zdrhnut" za kryt alebo uplne prec a popritom ako-tak presne strielat na utocnika aby utocnik mal tendenciu sa kryt pred mojou strelbou a nie strielat po mne. To vies IPSC terc po tebe asi nevystreli :-) co je velmi dolezity psychologicky efekt v realnom zivote. Objednal som si Ruger LCP a to bude moja "self-defense" zbran.
Na take nieco co opisujem bude podla mna akurat, len to vytahovanie z vacku budem musiet poriadne nacvicit aby som si nestrelil do nohy. Pred planovanym streleckym utokom ma taky clovek ako ja velmi malu sancu na prezitie a je to skor nahoda - vid statistiky.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Pekne!
Daco z toho urcite vyskusam. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

BKSL: Tak ako pises bohuzial IPSC chyba viacero stranok real-life (z toho dovodu som tiez nedavno odisiel z OPEN, zhodil kolimator a zahodil 30ranove zasobniky ;-), ale na druhej strane nadrilovane techniky presnej rychlej strelby, strelby za pohybu, riesenia zavady, a pod. su velmi uzitocne aj v skutocnych situaciach. Ak ale trenujes hlavne pre tie dovody co spominas, popozeraj sa po IDPA (v Cechach tiez LOS) strelbe a sutaziach, ktore maju charakter daleko blizsi realite (ci uz strelba spoza krytov, tasenie zo skryteho puzdra, takticke prebijanie, bezne zbrane a zasobniky, atd.).

Co sa treningu tyka, mozete so znamym skusit aj airsoft (idealne plynove pistole s blow-back zavermi), modrinam sa clovek sice nevyhne, ale tak ako pises na rozdiel od tercov ktore nestrielaju naspat je to velky rozdiel :lol:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Takto vyzerala moja prva skusenost s K100.
Strelnica Casta a vzdialenost 20m:

Obrázok
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Co sa treningu tyka, mozete so znamym skusit aj airsoft (idealne plynove pistole s blow-back zavermi), modrinam sa clovek sice nevyhne, ale tak ako pises na rozdiel od tercov ktore nestrielaju naspat je to velky rozdiel :lol:
---------------
Presne toto navrhol aj kamarat, ja by som do toho isiel len na to potrebujeme dalsie airsoftove pistole a to znamena dalsie peniaze. A samozrejme aspon chranice na tvar. Potom najst este nejaky vhodny areal a mozeme ist nato. Moj kamarat je taky akcny typ takze o rychlost a presnost by nebola nudza. Len tie peniaze :-( teraz cakam na ten Ruger LCP a popritom este airsoft pistol, to by sa so mnou zena rozviedla :-)
Ale cas ukaze co sa da robit :-)

Okrem ineho vcera som strielal opat z G17 a musim uznat ze je to tiez dobra pistol. Celkom dobre som nastrielal. Na to ze stoji 18 000 Sk ma vyborny pomer cena/vykon.
inspiring_euclid

Príspevok od používateľa inspiring_euclid »

Som síce pomerne neskúsený ale strelba ma velmi zaujala.
čital som fóra a zisťoval ktorá pištol má najlepšie referencie.
Tak som sa dočítal o K100 a Glock17 alebo G19. Tak som zašiel na strelnicu neďaleko môjho bydliska mali tam iba K100 a G17 tak som si požičal obidve a kúpil som si 200 nábojov. Tak na to že som z pištole strielal prvý krát mi to išlo docela dobre najprv som začal z G17. Celkovo sa mi G17 páči viac ako K100 G je lahší a pohodlnejší do ruky. K100 je a výzor super ale pre zelenáčov sa nehodí je veľmi kazová veľa krát sa mi stalo že som vystrelil a prázdna nábojnica sa zasekla v hlavni.

A chcel by som vás poprosiť neviete o nejakej strelnici v okolí BA kde by sa dal požičať Walther P99? ďakujem
Naposledy upravil/-a inspiring_euclid v 31 Júl 2008, 18:08, upravené celkom 1 krát.
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Constantine: ...ze sa naboj zasekol v hlavni?? :shock:

To hadam nie...
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Aka verzia K100 to bola :?:
Vedsinov mavaju na strelniciach starsie verzie A,B no momentalne je uz E a ta slape ako hodinky!
Malo komu nesadne rukoved K100 do ruky, mas ju noc malu civelku?

To si ho ako ze vyrazal ci nebodaj vystrelil inym nabojom :?: :shock:

Asi si sa zle vyjadril :?:

Hlavne si kup to co ti sedi viac.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"