Full auto zbrane - len pre armádu a políciu?

inspiring_shaw

Full auto zbrane - len pre armádu a políciu?

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

edit Panzer: vzhľadom na OT v tejto témevytvorená osobitná téma


pekna BLBOST predavat full auto skorpiky na zberatelske ucely
nemyslim tvoja jaro ale to, ze to legislativa umoznuje.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

o co vecsia blbost to je ako pri mp5k alebo mg42?
napada mi len to, ze to pouziva aj nasa policia, ale nejak mi unika suvis.
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

na zberatelske ucely to asi policia kupovat nebude.

ide o to, ze taketo zbrane sa dostavaju do obehu - medzi ludi. medzi ludmi nemaju co robit full auto zbrane. tie maju byt v armade a LEA zlozkach.
ked to chce niekto na zberatelsky ucel (cize to mat vo vitrine) tak nech sa paci, ale znefunkcnene - ale tak znefukcnene aby sa to uz nedalo znovu vyskladat, nie ako u nas. ... ale zase.... na slovensku je to tak.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

da sa nejako statisticky vyjadrit, kolko z tych zbrani, ktore sa dostanu do obehu na zberatelske ucely sa nasledne pouziju na pachanie kriminality?
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

nie, myslim ze tymto smerom sa tie statistiky nevedu.
ale takato zbran v obehu je potencionalne nebezpecna - nevravim ze ju zneuzije ten zberatel, moze sa stat ze mu ju ukradnu.... a to neni len o skorpikoch. to je aj o gulometoch napr. Maxim z 1911 a inych zbraniach.... dostanu sa k tomu nejaky somari a mame sa "po ptakach"... podla mna je prezieravejsie sa k tomu postavit tak, aby ta zbran bola znefunkcnena, tomu zberatelovi to moze byt jedno, on z nej aj tak strielat nemoze....
a viem, viem straca sa tym historicka resp. zberatelska hodnota zbrane, ... ale takisto nemozes zbierat funkcne miny, granaty apod. ... a samopal full-auto, resp. utocna puska alebo gulomet je hromade ucinna zbran takisto ako granat.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

ma to istu logiku co hovoris, ale tak by som nikdy nevedel aky to je pocit sypat z mg42/maxima na vrak zigulaku a je to paradny pocit, vrelo odporucam.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

to badger No na ozbrojene zlozky by som nic take nedaval, radsej ludom.
Tam vies ze tie zbrane budu chranit ako sa len da, len aby si ich udrzali.
No u policie a vojska su take uniky ze az, nieje davno co chitili vojakou
co automatmi vyzbrojovali podsvetie. A nevraviac o ututlanom pripade,
ktori riesili u policie len kazensky a % dole. Manik mal doma (samozrejme na cierno)
RPG 75=jednorazova bazoka(omluvam sa za oznacenie) Tiez si ju priniesol z
cvicenia, vraj mu ju bolo luto minut len tak :evil: Mimo to Vynimku tak lahko neziskas.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

badger
co tak zakazat ludom vsetky zbrane?
Ci ma doma niekto na vynimku 58cku,alebo jednoranovu gulovnicu je uplne jedno.Ak ju chce niekto pouzit na pachanie TC urobi to aj tak.
Nevidim dovod obmadzit drzanie FA zbrani na "zberatela".
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

tak potom povolme aj drzanie granatov, pechotnych min, leteckych min a ostatnych hromadne ucinnych zbrani.

kto mal doma z policajtov RPG, ktore si doniesol z cvicenia???

electron, ty mas pocit, ze niekde pisem aby sa zakazali ludom vsetky zbrane? ja nevravim aby sa zakazali semiauto zbrane na sportove ucely, ale aby sa zakazali FA na zberatelske ucely. Nikde som nenapisal, ze ich zneuziju majitelia, prave naopak, zneuzivane su po ich ukradnuti majitelom, resp. este pred tym ako sa k majitelom dostanu. A aj kvoli tomu, ze tie vynimky sa zneuzivaju a zbrane sa dostavaju do velmi ale velmi nespravnych ruk.

skemro: No u policie a vojska su take uniky ze az, nieje davno co chitili vojakou
co automatmi vyzbrojovali podsvetie.

mohol by si dat link na tuto udalost? trosku s v tom pohybujem, takze by som o tom chcel vediet.

No na ozbrojene zlozky by som nic take nedaval, radsej ludom. - hm, tak toto ani netreba komentovat.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

iste nepisal,len mne to tak vyznelo.
Podla mna vascie riziko vznika,ak sa vynimka vyda "nejakej" SBSke,ako zberatelovi.
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

electron ak si zberatel a mas doma jeden exemplar hromadne ucinnej zbrane si rad. potom chces dalsie a dalsie. mas tych exemplarov vela + si zacnes zhanat dalsie exemplare rovnakeho druhu aby si mal napr. na "vymenu". tym padom mas doma take velke mnozstvo palebnej sily (niekolko desiatok kusov) hromadne ucinnych zbrani, ze ked sa ti niekto vlame do baraku a ich poberie, tak s nimi vyzbroji mensiu armadu.
toto uz stoji na zamyslenie sa nad tym, ci je dobre mat medzi ludmi take velke mnozstvo takychto zbrani.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

badger, ja som zvyknuty sa vyjadrovat presne, tak nepis velke mnozstvo ale napis konkretne cislo, nech vidime ten palebny potencial.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

BADGER:
Pri vsetkej ucte, zda si mi ze svoje argumenty vymyslas na mieru a na silu, aj ked maju svoju vnutornu logiku.
ELECTRON: vascie riziko vznika,ak sa vynimka vyda "nejakej" SBSke,ako zberatelovi.
Veru ani nechcem vedeit, ake veci sa deju mimo nas - ozbrojeneho, no stale civilneho obyvatelstva.


ZAKAZ ako leg. nastroj je uz z pricipu veci "riesenie", ktore so sebou prinasa automaticky mnozstvo neg. dopadov. (cierny trh, nelegalne drzanie a obchodovanie) ci sa bavime o zbraniach, drogach, alkohole, kupliarstve, mnohozenstve... Je to overeny jav a zrovna pri automatickych zbraniach by som sa nerad dozil toho ze dajkay debliko vystriela pol Tesca, len preto ze jeho holohlavy a hrubokrky kamrat vymenil samopal za nove elektrony na auto (nic stym nemas Electron :lol:)
skemro: No u policie a vojska su take uniky ze az...
Ten kto chce zakazaovat, by si mal najprv pozametat pekne pred svojim domcekom

Prve, co nas napadne je rychlo rychlo zakazat!! Taka Blbost! A zase len slusnym ludom. Co tak psychotestik,(ten uz mal byt pri skuskach na ziskanie samotneho ZP) pre ziadatela o vynimku MV - a bez rozdiielu, ci ide o civila alebo prislusnika ozbrojenych zloziek alebo sukromnej "agentury". A zacali by sme cudovat nad statistikou (keby existovala), kto nim presiel a kto nie.
Naposledy upravil/-a spherixis v 22 Máj 2008, 10:54, upravené celkom 1 krát.
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

konkretne cislo coho? zbrani FA, ktore su medzi ludmi?

takze to upresnim....

je ich tolko aby sa dalo hovori o velkom rozsahu (v terminologi trestneho prava)
:lol:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

badger
ale to iste sa moze stat aj v SBS,kde je pohyb osob okolo FA zbrani ovela vascsi .t.j informacie o zabezpeceni sa mozu ovela lahsie dostat do nepovolanych usi
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"