Full auto zbrane - len pre armádu a políciu?

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

badger:
Aby nedoslo k omylu - nemyslel som tym, ze ty osobne mas blizko k myslienke obmedzovania zbrani ako takych.
Riziko vidim v tom, ze ak by zacala verejna debata alebo legislativny proces ohladne pravidiel pre FA, tieto mozu byt velmi lahko rozsirene aj na ine kategorie zbrani. A cim menej konkretnych argumentov bude k dispozicii, tym skor to sklzne niekam inam.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa majac »

Badger:

nebudes snad tvrdit, ze ti je lahostajne, ked robis zakrok proti pachatelovi ozbrojenemu zbranou (nie FA)? aky je to pre teba rozdiel, ked zasahujes proti amaterovi s FA zbranou a proti sportovemu strelcovi sutaziacom v nejakej IPSC divizii s SA zbranou?

pretoze na sutaziach obcas vidam kadejake individua, u ktorych je velka pravdepodobnost, ze raz budu stat proti tebe a ver mi, ze strielat vedia. A aj ked predpokladam, ze nase specialne zlozky maju slusny vycvik, aj tak riziko je zvysene.

chces mi povedat, ze po obmedzeni FA zbrani nebudete volat po zakaze samonabijacich zbrani? a co noze? po Cachticiach by to tiez davalo zmysel.

ja viem, ze som to mozno pritiahol za vlasy, ale uistis ma, ze to nenastane?
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 11 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

badger napísal:mne praveze dovod odcudzenia a zneuzitia pripada ako velmi skutocny.
lenze tu nejde len o odcudzovanie a zneuzivanie, tu ide i o zneuzivanie legislativneho stavu este pred pripadnym samotnym odcudzenim a tym padom aj pred samostatnym nadobudnutim vlastnictva.

preco si myslim, ze si situacia vyzaduje sprisnenie/zrusenie vlastnictva FA zbrani? jednoduchy dovod - nechcem robit sluzobne zakroky voci ludom, ktori disponuju FA zbranami - a tym nemyslim zberatelov.

vy ste tu vsetci strelci, vsetci tu argumentujete tym, ze SA zbran v rukach odbornika je nebezpecnejsia ako FA v rukach amatera. ja to tak proste nevidim. FA v rukach amatera je na kratku vzdialenost ako odisteny granat. nevravim, ze to mam z vlastnej skusenosti. nie, mam to z pocutia od kolegov zo zahranicia, kde sa take veci stavaju.

Ja hovorim o nedokonolasti nasho zakona vo vztahu k FA zbraniam v rukach zberatolov, sposobu ich nadobudania a obchodovania s nimi. hovorim tu o nedokonalosti zakona vo vztahu k nakupovaniu FA zbrani a ich "znehodnocovaniu".
neviem, preco dokopy tentokrat ty davas dokopy hrusky s jablkami - zberatelstvo FA zbrani a znehodnocovanie zbrani? Tak ako predtym Gunslinger plietol FA zbrane a strelivo. Ked su to dva samostatne okruhy problemov? Teda aspon tak som to z Tvojho prispevku pochopil.

Najviac FA zbrani sa dostalo do obehu z byvalych Ludovych milicii, Zvazarmu. Vyrobit si FA zbran nie je opre sikovneho strojara aj bez pusk. skusenosti problem. Aj na nete je dost navodov.
Inac ja sa do diskusie nechcem zapajat, FA strelba je plytvanie streliva, a stacilo mi cistit 58 na vojne po par ranach. Ale aj tak nevidim problem v sucasnom zakone, ak ide o FA zbrane.
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

namiesto "a" tam mohlo byt "alebo" alebo aj nemuselo. az tak pomiesane to velmi neni, hlavne vo vztahu k tomu, co je vo vete predtym.
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

luke napísal:mozem zo zbrane kat. A na zberatelske ucely strielat napr. na vojenskej strelnici vo vvp zahorie?
podla mna to oficialne nie je mozne.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

vdaka za odpoved.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"