Chýbajú policajti, ktorí vedia písať !!!

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Chýbajú policajti, ktorí vedia písať !!!

Príspevok od používateľa arminius »

Článok z denníka Plus jeden deň z 5.4.2008

ZVOLEN – Ani tretie výberové konanie na miesta policajných inšpektorov v priebehu jedného roka, ktoré pred časom vypísala Mestská polícia vo Zvolene, neprinieslo naplnenie plánovaného stavu.

Z 22 prihlásených uchádzačov splnili nároky na túto funkciu nakoniec len traja. Podľa náčelníka polície Juraja Družbackého najväčšie nedostatky sa prejavili v ovládaní gramatiky slovenského jazyka a psychotestoch. Mestskej polícii chýbalo pred posledným konkurzom k naplneniu plánovaného stavu 45 policajtov ešte sedem ľudí.

Tento článok v podstate potvrdzuje môj názor,ktorý som prezentoval v Lampasákoch - Mimo témy.
A mám taký dojem,že o telesnej zdatnosti sa radšej tiež mlčí.


edit cybernetic: zlte pismo nebolo dobre citatelne
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Nehnevaj sa, ale aký má súvis demencia uchádzačov o miesto v mestskej polícii s úrovňou jej príslušníkov? Chceš povedať, že keď sa na miesto vyskoškolského pedagóga prihlási desať nevzdelaných dementov a oni s nich nikoho neprijmu, tak sú vysoké školy obsadené dementmi?

Netvrdím, že čo príslušník polície to nositeľ Nobelovej ceny. Nepáči sa mi však snaha za každú cenu presviedčať nezmyselnými citáciami o svojej pravde. Tak totiž presviedčaš skôr o svojej argumentačnej neschopnosti.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Vôbec sa nesnažím presviedčať niekoho o svojej pravde,toto je v rozpore s mojou povahou.

Chcel som len týmto citovaným článkom poukázať na možno slabú,až žiadnu sebakritiku ucházačov o takýto post.Veď práve v dnešnej dobe nevezmú k polícii hocikoho len preto,že má dobrý kádrový profil,ako to bolo za oných čias.Je práve smutné,že z takého malého počtu uchádzačov je tak málo schopných.
Možno som sa zle vyjadril,alebo som bol zle pochopený,no neviem...

A už vôbec netvrdím,že medzi nimi sa to hemží nevzdelancami.Mám medzi policajtmi niekoľko známych,sú to féroví chlapi.A dokonca sa snažím presvedčiť frajera mojej dcéry,aby sa k nim dal.

No,že mám svoj názor a aj plno,povedzme,výhrad na úroveň výkonu služby polície a to či mestskej alebo štátnej,to je už iná kapitola.
A radšej už mlčím,lebo ma zasa sfúkneš a to ja nerád,aj keď máš pravdu.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

V poriadku, chápem už ako si to myslel. Ak si však chcel poukázať na slabú, až žiadnu sebakritiku uchádzačov o post policajta, dal si téme viac než zavádzajúci názov. Preto som reagoval.

Sfúknuť ťa za diskutovanie nemám dôvod, pretože toto je diskusné fórum. :wink:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Dík za pochopenie.

Názov som nedal ja,ale citoval som ho z uvedeného denníka,možno tak vzniklo nedorozumenie.

Veď je to v podstate blbosť,k polícii sa môže hlásiť len absolvent školy s maturitou.
Ale teraz ma zasa napadá otázka ohľadom nášho školstva,čo sa týka jeho úrovne.Ale kýcham na to........
inspiring_mendeleev

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

cenzúrované
Naposledy upravil/-a inspiring_mendeleev v 07 Apr 2008, 15:11, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

ADD : Peter Bazo

Najprv som nechápal zmysel príspevku,no potom som na to prišiel.

Panzer možno ani nebude chcieť reagovať, ale ja musím,nedá mi !!!

Nerád by som,aby sa to zvrhlo na osobnú vec,ale keď chceš uchrániť Panzerovo zdravie asi takým spôsobom,ako vo vedľajšej téme
/ Brazílska polícia..../,tak ma chráň Pán Boh !!!! Potom som si vytiahol všetky Tvoje príspevky,no poviem Ti - FASA čítanie.
inspiring_mendeleev

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

cenzúrované
Naposledy upravil/-a inspiring_mendeleev v 07 Apr 2008, 15:11, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ak je uvedena sprava pravdiva (+1den pokladam za znacne nedoveryhodny zdroj), pre mna je potesujuca.
Znamenalo by to, ze do MP neberu uplne kazdeho, ako sa traduje medzi ludmi. A to ani v pripade, ze potrebuju naplnit stav.



Btw. Aj na tomto fore by sa naslo zopar "expertov" na gramatiku, co vsak nehovori vobec nic o ich schopnostiach v inych odboroch a osobnych kvalitach. Sam mam v rodine sikovneho chlapika s doktoratom z kvantovej fyziky, ktoremu ak manzelka nahodou neopravi maily a dopisy, tak to vyzera, ze ledva ukoncil zakladnu skolu.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Peter Bezo napísal:To: Panzer - registruješ ? Nepíšem tu nič, radšej, chcem Ti uchrániť zdravie :-)
Kľudne píš. Ak zistím, že sa s tvojimi názormi členovia tejto komunity stotožňujú, včas sa s fóra stiahnem. 8)

O moje zdravie sa stará môj lekár. Takže Obrázok.
inspiring_brahmagupta

Príspevok od používateľa inspiring_brahmagupta »

to Panzer

mas u mna palec hore a nemyslim ze len u mna :lol:
k tomu uz sa fakt neda nic ...
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

neboj Panzer, sice pisem ako retard, ale nazory si vytvaram sam. A zda sa ze su obcas podobne aj tvojim :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

To môže rozmajznuť fakt len Plus jeden deň. Gramatiku im tam opravujú korektori, ale logika jazyka, či štylistika úplne úbohá. Iné masmédia detto. Česť individuálnym výnikmám.
To isté učitelia na školách. Od ZŠ po VŠ je azda všade rovnaké -a pritom dosť vysoké- percento lemplov, ktorí sa nevedia vyjadriť v materinskom jazyku bez toho, aby v každej druhej vete niečo nepohnojili. Slovenčinárov nevynímajúc.
A vrcholnými kurv*čmi jazyka sú politici. Chcú príjmať normy na ochranu SJ, no v prvom rade by ho mali chrániť sami pred sebou.
:!:
Takže, prečo sa niekto pozastavuje nad tým, že práve slovenskí policajti neovládajú pravopis? Asi len preto, aby z policajtov urobil ešte väčších trotlov. Čím netvrdím, že niektorí nie sú. Ale to viac či menej platí o každej profesii.
:P
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"