Dráma v Košiciach: Z auta strieľal na okoloidúcich!

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Dráma v Košiciach: Z auta strieľal na okoloidúcich!

Príspevok od používateľa vanto »

Dalsi blbec s plynovkou na scene...
http://www.topky.sk/cl/100370/1310174/D ... loiducich-
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa matus69 »

z diskusie

Lflubomir
Policia by mala ist nekompromisne po kazdom drzitelovi zbrane, podobne , ako tu v NYC! Natvrdo do chladku.

co dodat.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa sano2 »

matus69 napísal: co dodat.
nič, nech žije v tom v čom žije
Používateľov profilový obrázok
wronski
prispievateľ
Príspevky: 484
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa wronski »

-
Naposledy upravil/-a wronski v 23 Feb 2014, 23:28, upravené celkom 1 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

wronski: to je citat cloveka, ktory pridal takyto prispevok do diskusie k clanku. matus69: nie je autor tohto vyroku.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

ono mozno by vazne asi stacilo keby par takych "volov" zlozila policia dole, mozno by ostatny dostali rozum a nerobili take kraviny ...
(ale to je len uvaha)
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

Raz zrejme dôjde na to, že zopár takýchto magorov bude postrelených políciou alebo civilnými majiteľmi ostrých zbraní, ale obávam sa, že sa to obráti proti nám, v štýle "úbožiak s neškodnou hračkou sa stal obeťou šialeného strelca".
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Matuš, Wronski, ale aj ostatní, nechcem vám kaziť zábavu, ale naozaj sa oplatí na webfore citovať hlúposti od anonymných majstrov sveta, ktorých je plný web? Nič v zlom, ja vám to určite nejdem ani mazať, ani zakazovať. Chlapi, berte to len ako podnet na zamyslenie.
:wink:
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 358
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Vaquero: titulok ala tv hnoj a topky..hnevam sa ked si dovolia pouzivat take "pojmy" pri incidentoch ako tento
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

Uznávam, že som načrtol nie dobrú víziu, ale vychádzam z reality.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Kedysi som nemal ZP. Ale ja som si bol počas nosenia plynovky vždy vedomí, že keď vytiahnem plynovku a ten druhý bude mať ostrú, zaslúžim si dať dole a bude to len a len moja vina. Dokonca som si uvedomoval, že keby agresor uvidel, že mám na boku plynovku a nedajbože by som bol taký blbý, že by som priznal, že je to len plynovka, a odborník aj v púzdre rozpozná falošný Walther P99 od ostrého aj podľa trčiacich mieridiel, lebo plynovka nemá fosforové body, tak som pre držiteľov ostrých ako lovná zver, keby boli bez svedkov, môžu ma rovno streliť, vybrať z púzdra moju plynovku vložiť mi ju do mŕtvej ruky a oznámiť čistú NO.

Škoda, že toto sebazhodnotenie životnej situácie nemajú aj ostatní spoluobčania s plynovkami a inými hračkami.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3133
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Bauer: ááá, tak pán mal v tom čase rovnaký názor na legálnych držiteľov jak exminister vnútra ... že šialení strelci číhajúci na nevinné obete :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rado74 »

Bauer, je dobre ze vela spoluobcanov to sebazhodnotenie nema lebo poznam dost takych co si plynovym flusadlom akurat zhodnocuju svoje posramotene ego alebo maleho vtaka a takych veru s legalne drzanou zbranou v uliciach netreba lebo na to nie su dostatocne mentalne vybaveni, asi tak.
Skor zacinam mat pocit ze fakt musi aspon jeden plynovkar zahucat aby ostatni pochopili, ze sa tym nemaju ohanat na kazdom rohu a po kazdom zauchu v bare
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Milý R !

Prepáčte, nemyslel som všeobecnú streleckú verejnosť na Slovensku, ja som len teoretizoval na základe vlastných skúseností, lebo už som mal v živote dočinenia s žiaľ aj s tými menej slušnými nositeľmi zbraní, ktorí sa verejne vyjadrovali, že hľadajú akúkoľvek zámienku si po niekom vystreliť a plynovka veru bola pre nich fajná zámienka/výhovorka. "V súčasnosti v dobrej viere verím, že po novele a psychotestoch už takýto nositelia zbraní na Slovensku neexistujú." Ale aj tak by som na niekoho v bare plynovku na frajerenie nevyťahoval, lebo by som sa bál, že ma dá niekto z prítomných dole s ostrým železom alebo aj rovno privolaná polícia.

Ešte raz sa ospravedlňujem streleckej verejnosti a slušným držiteľom ZP, ktorí sa mojím predchádzajúcim príspevkom cítili dotknutí.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Milý Rado74,

Ja považujem aj za chybu, že sú tieto zbrane kat. D také moc rozšírené a sa tak populárne NOSIA na verejne prístupných miestach.

Osobne mojou nočnou morou číslo jeden je, že raz večer natrafím na 18 ročného srandistu, čo na mňa v parku niečím podobným pištoli namieri a zreve " A teraz ťa zabijem !" Verte, že v tom šoku, vytiahnem a dám rovno dva krát alfa. A potom príde hliadka PZ a zistí sa, že "dieťa" malo poplašnú hračku a bavilo sa len strašením ľudí. Médiá to nafúknu, že keby "chúďatko" nenatrafilo na nebezpečného nositeľa zbrane, mohlo by šťastne žiť a naďalej nerušene plašiť ďalších nevinných ľudí. A to ani nehovorím o mojich výčitkách svädomia, že som predčasne ukončil život bláznivého maturanta, čo si bez dozoru rodičov vypil trochu viac ako mal.

Druhou nočnou morou je lupič, či už v banke alebo na benzínovej pumpe. (do herní nechodím, tie sú teraz tiež populárne). Obzvlášť keby som mal sebou svoju manželku a dieťa v kočíku. Lúpežné prepadnutie nemá každý páchateľ psychicky premyslené, niečo sa zvrtne, manželka neľahne dosť rýchlo lebo bude v šoku, lupič zreve "Na zem ty krava, lebo ťa zabijem.", ja vidím, že moja manželka je stuhnutá a kŕčovito sa drží kočíka s naším synom, tasím a strieľam než páchateľ v panike fakt ublíži mojej žienke. Následne sa pri vyšetrovaní zistí, že som ukončil život úbohému nezamestnanému, ktorý s airsoftovou hračkou chcel uskutočniť prepad, aby mu banka nezobrala byt, kde bývala jeho rodina.

Toto sú vyfantazírované tragédie slovenskej reality, ktoré by sa dali riešiť/predísť, keby bolo nadobúdanie a NOSENIE zbraní kat. D lepšie regulované. Napríklad aj tak ako v krajinách, kde musia mať takéto hračky červenú blombu na ústí hlavne. Ostránenenie tejto blomby alebo farby by mohlo byť považované za nedovolenú opravu a zbraň by sa stala automaticky kat. A. Ale ako poznám našich bláznivých politikov, je jednoduchšie zobrať nám ZP sk.A na nosenie zbrane kat. B aby ostatní spoluobčania mohli neručene vyčíňať a neboli vystavení riziku, že na svoju blbosť doplatia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"