OBUV -pracovné i sukromné použitie

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Ďakujem za rady, možno k výsledku pomôže viac info. Chcel by som si kúpiť topánky cez internet, teda nemám možnosť vyskúšať si ich. Čo som si meral dĺžku chodidla, vyšlo mi 26,7cm. Pri veľkosti 42 mi teda ostáva rezerva 3mm, u 43-ky je to ešte o 1cm viac, tak riešim teraz dilemu, či risknúť veľkosť 42, alebo kúpiť 43 a k tomu nejaké vložky do topánok, alebo sa na ne vykašľať a hľadať niečo iné :?
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa matus69 »

tak to je tazke, a 42,5 nemaju?

este jedna moznost je kupit aj 42 aj 43 a doma pochodit a jedny vratis. Alebo oboje, ak nesadnu.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

miro285
vsetky topanky ,posledych 8 rokov,kupujem cez net,zhodou okolnosti vel. 42, sadli vsetky :)



edit: zmeral som dlzku chodidla,ak ti to pomoze, 26,9 :)
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Matúš, práveže nemajú, to by bola asi najlepšia voľna.

electron, vďaka, pomohlo, teda vravíš že pri topánkach nemáš vôľu žiadnu a sedia ti úplne presne?

edit: inak, podľa akej veľkostnej tabuľky sa riadiť? lebo sa neviem vysomáriť z toho :? lebo podľa niektorých tabuliek je ekvivalent 270 mm veľkosť 43, podľa niektorých 42
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa matus69 »

dlzku chodidla si merajte s nohou polozenou na zemi, robi to celkom zaujimavy rozdiel oproti meraniu vo vzduchu (ako som zistil na vlastne naklady :-) )
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

A čo takto boty rovnakej značky (asi nie je k dispozícii aj rovnaký model) ísť vyskúšať do obchodu? Ak sú to trekové topánky nie zrovna lacnej kategórie (aspoň si myslím, keby boli za 50Eur tak si kúpiš oboje a jedny vrátiš ako Ti to radil matus69) a tieto firmy majú každá vlastné kopyto podľa ktorého robia. Pokiaľ nemáš naozaj univerzálnu nohu tak Ti nemusia sadnúť tvarom vôbec. Schválne som si bol teraz otvoriť botník, a mám topánky od 43-44,5 podľa značky (a všetky sú mi dobré a nosím ich).
Ešte sa s nami podel o model čo si si vybral :)
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa miro285 »

No u nás v Košiciach, prípadne relatívne blízko tie topánky asi nemajú (aspoň som nenašiel info, že by mali), tak som chcel riešiť kúpu cez net. Topánky sú to konkrétne tieto

http://www.sportacko.sk/produkt/Obuv-turisticka/4368
Používateľov profilový obrázok
kamov
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa kamov »

Potreboval by som radu ohladom kanad nasej armady. Zhanam z bazosu goretexy a je tam viacej druhov, neviem akej kvality su ktore a pod. Ak mate skusenosti s jednotlivymi modelmi budem vdacny za vsetky postrehy.

http://oblecenie.bazos.sk/inzerat/21029 ... ORATEX.php

http://oblecenie.bazos.sk/inzerat/21186 ... RE-TEX.php

http://oblecenie.bazos.sk/inzerat/21658 ... 27-UK8.php
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 4 months

Príspevok od používateľa Kall »

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Kall
prve ti kolko vydrzali?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

Kamov: ide o kanady používané v rezorte MV SR. Mám aj vysoké (prvé foto) a aj stredné Goratexové(posledné foto)
Tie boty na druhej fotke sa mi podobajú na novinku pre špeciálne útvary.

Boty sú veľmi pevné, dobre fixujú nohu a vhodné sú predovšetkým do tvrdšieho terénu- nie mesto. Používam ich do snehových a silne daždivých podmienok. Otec už asi 7 rokov používa tie vysoké na poľovačky a do chotára v každm počasí a nepovedal jedinú výčitku.

V predajni TT Hunt v Rači som držal český výrobok pre Indickú armádu za 65 eur a prišli mi ako univerzálna obuv do mestského i lesného prostredia.

http://www.tthunt.sk/shop/product.php?id_product=152
Používateľov profilový obrázok
kamov
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa kamov »

Dakujem za odpoved.
Chcem to len do lesa, aby vydrzali pri chodeni krizom krazom cez konare, skaly, potoky.... Rozhodujem sa medzi vysokymi s vibram podrazkou a strednymi. Kdesi som zachytil ze tie vysoke su kvalitnejsie a maju lepsiu podrazku - vybram, ktora sa nesmyka na rozdiel od tych stredne vysokych, no neviem ci je to fama alebo pravda. Tie so spevnenou spickou niesu zateplene? Ci v nich nebude privelmi horuco v lete. Subjektivne ktore sa ti viac pozdavaju?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kamov, celoročné nosenie? Huh, neviem. Tam je riziko, že podľa toho, čo si vyberieš, ti v lete bude hnusne horko, alebo v zime zima. Nechcem ti pliesť hlavu, len pridať vlastnú skúsenosť s BOSP - Obuv Špeciál Bardejov. Moje obľúbené od nich sú http://www.obuvspecial.sk/sk/11-produkt ... tml?list=1 a nosím ich aj v zime. Samozrejme, s teplou ponožkou. Až do fakt vysokého snehu mám iné.
:D
Výhodou je nízka hmotnosť, pevná konštrukcia, dobrá fixácia nohy, priedušnosť a nepremokavosť, podrážka sa hodí aj do prašného, či kamenistého terénu, ani blato nie je problémom, ľad však áno. Rok a pol nenosím do revíru a na turistiku prakticky nič iné a som s nimi taký spokoný, že som si kúpil ešte jedny "do rezervy". Jedinou stopou po používaní je pár nevýrazných škriabancov, inak sú vo výbornom stave. 8)
Výhodou Obuv Špeciál je, že v poslednom čase sa dá kupovať priamo od nich a za celkom rozumné ceny. Netreba brať cez inzeráty, kde niekedy za ne predávajúci pýtajú viac ako výrobca.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

kamov: mám troje bardejovky

vysoké vojenske kanady - tie co mas v prvom linku a opisuje peterson - v zime do snehu OK - v lete nepouzitelne - uvaris nohy, plus jedna velka nevyhoda (pre mna) - zdaju sa mi prilis široké a pláve v nich noha

druhe su tie co popisuje Jack - moj jasny favorit - nosim ich celorocne - len s inymi ponozkami - tesné - noha nepláva

tretie - link na ne som nenasiel - ale vyzorovo podobne druhym - akurat lahsie a tensie - tie iba v lete sem-tam (nosim tie druhe)
Používateľov profilový obrázok
kamov
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa kamov »

Tie poltopanky goretexove si paradne, ale to si kupim na klasicku turistiku v lete, za 50 € neni ocom ak porovnam ze s komercnymi shopmi.
Nechcem aby sa mi noha uvarila, tak nakoniec asi vezmem tieto, navyse sa daju lahsie zohnat a si lacnejsie http://www.obuvspecial.sk/sk/11-produkt ... tml?list=1
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"