S&B Training

inspiring_lederberg

S&B Training

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Celkova kvalita je otazna mna skor zaujima ci je to problem ocelovych (pomosadzenych) nabojnic? Alebo naboj ako celok stoji za ... :?:
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa maros15 »

Ja som ich vystrelil 500.300 z glocka bez zadrzky a 200 horkotazko z cz75.V 75 bolo z tych 200 ran asi 40-50 zadrziek.Pri vyhadzovani zostala nabojnica zaseknuta v komore.Vypadalo to ako keby sa nabojnica pri vystrele roztiahla.Inac presnost a spatny raz je taky isty/podla mna/ ako u klasickych selierov /FMJ 7,5g/.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Mam dojem, ze pri strelbe sa mosadz z ocelovej nabojnice odlupuje. Vnutorna cas zaveru okolo vyhadzovacieho otvoru je po strelbe zas*rkana drobnymi mosadznymi trieskami. Aspon pri klasickych nabojniciach som to nepozoroval. Ocelova nabojnica aj viac namaha nabojovu komoru, co moze byt po case pri niektorych pistoliach vraj problem.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 13:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa maros15 »

Ocelova nabojnica ma mensiu mazaciu schopnost a horsiu tvarovu pamet ako mosadz tzn. ze po vystrele sa uplne nevrati do povodneho tvaru,co moze sposobit zadrzky,o ktorych som pisal vyssie a ktore vobec neprospievaju nielen nabojovej komore,ale aj vytahovacu.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

stoji to za zvýšené opotrebenie hlavne ? je o 0,10Sk lacnejšia ako klasický FMJ, v piatok som ich kupoval práve a už nekúpim.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

V G19 vystrelenych 100 ks tychto nabojov a ziadna zadrzka.
Kupil som ich v TN 100 ks po 5,30 za ks.(S and B training)
Mali ale poznatelne silnejsiu ranu ako naboje EPRX z ARES-u.
V poslednej dobe sa mi zda ze ARES dava do prebijancov malo prachu alebo nejaky "lenivy" prach. Ked si napaskujem do jedneho zasobnika za sebou raz EPRX a raz iny naboj ten rozdiel pri strielani je uplne znatelny.
Rozdiel v rane aj v spatnom raze a o dymeni z hlavne ani nehovorim :-)
Ale zadrzky s nimi ani v K100 ani v G19 nie su ziadne.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

kriznik napísal:Mam dojem, ze pri strelbe sa mosadz z ocelovej nabojnice odlupuje. Vnutorna cas zaveru okolo vyhadzovacieho otvoru je po strelbe zas*rkana drobnymi mosadznymi trieskami.
Potvrdzujem. U mna je viditelny kruh okolo otvoru udernika tvoreny odlupenym mosadznym prachom. Ale nie je to problem vycistit.
maros15 napísal:Ocelova nabojnica ma mensiu mazaciu schopnost ...
A nie je nahodou prave kvoli tomu nabojnica pomosadzena aby ta vrstva mosadze mazala?
maros15 napísal:... a horsiu tvarovu pamet ako mosadz tzn. ze po vystrele sa uplne nevrati do povodneho tvaru,co moze sposobit zadrzky,o ktorych som pisal vyssie a ktore vobec neprospievaju nielen nabojovej komore,ale aj vytahovacu.
Mal s tym uz niekto konkretne problem, alebo je to len zatial teoria?
duros napísal:stoji to za zvýšené opotrebenie hlavne ? je o 0,10Sk lacnejšia ako klasický FMJ, v piatok som ich kupoval práve a už nekúpim.
Kde si ich kupoval? Ja som zatial vzdy kupoval u Frana v BA a tam bol rozdiel tusim 0.5 Sk -- training za 5, klasicky za 5.5 (pri nakupe 250 kusov).

Ja mam zatial vystrielanych 740 tychto nabojov bez problemov. Aj preto sa pytam tolko, lebo som neuvazoval nad zmenou, ale teraz som zacal.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Kedysi som kupoval krabice po 250ks.
Este vtedy s G17 - ziadna zadrzka, odlupena mosadz po 250tich vystreloch vycistena za 2 minuty. Neviem ako ine zbrane, Gcko no problem.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

Ja neviem ako u Vás ale v NR u Fraňa sú po 6,40 s ocelovou strelou pomosadzenou, taka šedá krabička s červeným popiskom, a 6,50 Sb FMJ. Ale viac sa mi pozdávajú sypané po 4,5 500ks v TO ak sa bude jednať o menšie množstva.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

.text
Naposledy upravil/-a duros v 23 Sep 2008, 15:54, upravené celkom 1 krát.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Na poslednych strelbach som mal s S&B Training 2 x neprijemnu zavadu. Po vystrele ostala nabojnica v komore a nedorazeny zaver. Po dorazeni zaveru islo obtiahnut a vyhodit nabojnicu len velmi tazko. Takze HKP30L konci s tymto strelivom, aby som neskoncil u zbrojara. W PPS nema problem, odbornik sa vyjadril ze to moze byt rozdielmi vo velkosti komory, kedy sa v tesnejsej komore nabojnica vzprieci.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

duros napísal:Ja neviem ako u Vás ale v NR u Fraňa sú po 6,40 s ocelovou strelou pomosadzenou, taka šedá krabička s červeným popiskom, a 6,50 Sb FMJ. Ale viac sa mi pozdávajú sypané po 4,5 500ks v TO ak sa bude jednať o menšie množstva.
Asi pred rokom som kupoval sypane v kartonovej krabici po 250ks, cena rovnaka ako po 50ks (5,1sk) u Frana v KE. Seda krabicka s cervenym napisom - Su to rovnake naboje, ine balenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"