Zahrádkář musí sundat ostnatý drát, aby si zloději neublížil

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
inspiring_newton

Zahrádkář musí sundat ostnatý drát, aby si zloději neublížil

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Britský zahrádkář Bill Malcolm (61) z vesnice Marlbrook umístil okolo své zahrady ostnatý drát, aby tak chránil svůj majetek před nezvanými hosty. Nyní mu místní zastupitelstvo oznámilo, že musí drát odstranit, aby si případní zloději neublížili. I přes časté návštěvy zlodějů musí Malcolm na základě "zdravotních a bezpečnostních opatření" drát sundat.
13. 10. 2008 09:42 - LONDÝN

Bill Malcolm vztyčil ochranný prvek okolo své zahrady poté, co ji zloději navštívili třikrát během pouhých čtyř měsíců a ukradli mu zahrádkářské nástroje za více než 9 000 korun. A aby toho nebylo málo, totálně mu zničili záhon s bramborami.

"Je to absolutně šílená situace. Chtěl jsem akorát chránit svůj majetek, ale musel jsem drát sundat, aby se zloděj náhodou nepoškrábal. Všechny argumenty, které jsem jim dával, však zcela ignorovali. Šlo o jediné vlákno drátu ve výšce jednoho metru. Není to jako bych si kolem zahrady udělal vodní příkop plný piraň a obklopil si zahradu dvoumetrovým železným plotem," zlobil se Malcolm.

Mluvčí tamějšího zastupitelstva si ale trvala na svém: "Co se týče ostnatého drátu, opravdu musíme žádat jeho odstranění či ho následně z bezpečnostních a zdravotních důvodů odstranit sami. Ohrožuje veřejnost. Pokud má obyvatel pozemku problém se zabezpečením, nechť kontaktuje místní policii."


http://www.novinky.cz/clanek/151762-zah ... izili.html
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

british idiots
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Keby som to nevidel na vlastne oci asi neuverim. .. :D
Civilizacia na pokraju upadku.. :D aspon bavia ostatnych :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Len ci ta sprava nema svoje obvykle "ALE ...".

Ak napr. to 1 vlakno ostnateho drotu vo vyske 1m sucasne sluzi aj ako jedine oznacenie hranic pozemku v blizkosti centra mesta, ani by som sa necudoval, ak by mu to chceli zatrhnut.

Nezabudajme, ze aj novinari chcu z niecoho zit ...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

yarco napísal:Ak napr. to 1 vlakno ostnateho drotu vo vyske 1m sucasne sluzi aj ako jedine oznacenie hranic pozemku v blizkosti centra mesta...
no a?Vsimni aky sposobom su oplotene pozemky vsade naokolo.Aj keby som si na svojom vybudoval kolovu hradbu,je to moj pozemok
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Elektron: Súhlasím s yarcom . To ALE tam môže byť aj v zmysle napr. Čo ak je to v blízkosti verejného miesta napr. miesto kde sa môžu pohybovať deti atď. Výška 1 m je akurát tak na ublíženie si aj pri neúmyselnom padnutí (zakopnutie keď ideš popri plote atď.) Ak by som ja chcel zabrániť podobným spôsobom zlodejom vstupu na svoj pozemok, tak by som to prvom rade oplotil normálnym plotom a nad ním by som potom umiestnil osnatý drát na ktorom by si už nik len tak neublížil pokiaľ by sa nesnažil ten plot preliezť
Ten článok môže byť len dobre nafúknutý, aby ako yarco píše mali aj novinári s čoho žiť.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

electron:
S kolovou hradbou nemam problem, na tu sa napichnes az po vedomom pokuse o jej prelezenie. :twisted:

Drot (ako jedina hranica) je velmi lahko prehliadnutelny a moze sposobit (napr. decku) fatalne nasledky.
Podla mna slusnost kaze, ze najprv oznamim hranicu pozemku (tabulami, zretelnym plotom) a az potom mozem penalizovat jej ignorovanie. Mozno to ma aj oporu v zakone, to neviem presne.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

v zakone mozno v UK ,nie u nas :)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Šlo o jediné vlákno drátu ve výšce jednoho metru.
Nech rozmýšľam ako chcem , či tak alebo onak , z tej zprávy vyplýva že tam mal len jediné vlákno :!: :!: :!:
A čo si on , pako myslel , že ho to ochráni :?: :?: :?: Veď na našej rodnej hrude keby bol ostnatý drôt od zeme vysoký aj 2 metre , aj tak by mu to čorkári osladili :lol: :lol: :lol:
No a čo sa týka zákonov v UK , tak tam je to zvláštne už niekoľko storočí :!: :!: Veď keby neboli vikingovia , tak sú ešte škaredší ako ich vidíme :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

electron napísal:v zakone mozno v UK ,nie u nas :)
Pravdupovediac si myslim, ze ak by ma u nas niekto zazaloval, ze som si pozemok vyznacil LEN jednym vlaknom ostnateho/ziletkoveho/elektrickeho drotu a on sa na nom skaredo dokalicil, tak by som sud prehral.

Je to len moj pocit, pravnik (napr. Panzer) by vedel viac.
Napr. aplikacia §26 Tr. z. tiez myslim vyzaduje, aby pozemok bol riadne oznaceny/oploteny.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Laci »

Keby si chcel do betónového venca dvojmetrového plota dať kúsky skla (možno jediná účinná pasívna ochrana proti nájazdom), dostaneš po papuli, tak či tak. Pritom tam neplatí ani argument že tam vlezie dieťa alebo to nevidno. Úmyselne nemôžeš uškodiť zlodejovy ani u nás...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

yarco napísal:Pravdupovediac si myslim, ze ak by ma u nas niekto zazaloval, ze som si pozemok vyznacil LEN jednym vlaknom ostnateho/ziletkoveho/elektrickeho drotu a on sa na nom skaredo dokalicil, tak by som sud prehral.

Je to len moj pocit, pravnik (napr. Panzer) by vedel viac.
Napr. aplikacia §26 Tr. z. tiez myslim vyzaduje, aby pozemok bol riadne oznaceny/oploteny.
Presne tak! Pozemok požíva ochranu vtedy, ak je riadne oplotený. Riadnym oplotením sa myslí oplotenie zabraňujúce prekonaniu oplotenia bez vyvynutia snahy o jeho prekonanie. Preto nemožno o riadnom oplotení hovoriť, ak si niekto ohradí predzáhradku 30 cm vysokým plôtikom, ktorý prekročí aj dieťa. Alebo ak si okolo pozemku natiahneš ostnatý drôt vo výške cca 0,5-1 m. Ten drôt si totiž nemusí každý všimnúť a môžeš tak z nedbanlivosti inému spôsobiť ujmu na zdraví. Napr. máš vypité a tackáš sa domov. Vtom zakopávaš o susedov v tme neviditeľný ostnáč a vybíjaš si oba rezáky. V spore o náhradu škody by si bol s veľkou pravdepodobnosťou úspešný.

Ak si však dá sused okolo pozemku 1,5 m drôtený plot na stĺpikoch tak si ho riadne oplotil a nemá mu tam kto cudzí liezť! Ak niekto takýto plot prelieza, riskuje!
inspiring_poincare

Príspevok od používateľa inspiring_poincare »

Nejak to nevyzerá na jeden drôt ... zasa to niekto prekrutil
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -told.html
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"