Psychotesty - psychológovia, odporúčania

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa arminius »

lubor napísal: ci poznate osobu co nepresla a preco?
...
ale ci psycholog zamerne nerobil vsetko pre to aby nepresiel.
Osobne som toho názoru , že ak niekto neprejde , tak sa tým asi nejak chváliť nebude . :wink:

Psychológ nemá predsa záujem niekoho cudzieho zámerne poškodiť .
Prečo by to robil ???
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Uz som sa stretol s fanatickym nabozenstvom aj ochrancami prirody co narobili viac skody ako ked by nerobili nic. (skody v presadzovani viery a v ochrane prirody) Nik ma zatial nepresvedcil, ze proti zbraniam a ich noseniu je iba lipsic. Malym som ho pisal schvalne, nemam ho rad.
pablo45
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pablo45 »

PhDr. Elena Fuseková
Námestie sv. Anny 3146/21, 911 01 Trenčín

Psychotest som absolvoval zaciatkom oktobra, p. Fusekovu mozem odporucit, ziadna zaujatost voci zbraniam, celkovo test pozostaval z osobneho pohovoru + dvoch testov na pocitaci. Karticky vystavene na pockanie po absolvovani testu. Celkove trvanie cca 1:50h.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa sano2 »

cena?
pablo45
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pablo45 »

Cena 80 Eur
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

arminius napísal:Psychológ nemá predsa záujem niekoho cudzieho zámerne poškodiť .
Prečo by to robil ???
Predsa preto, aby prispel k boju voči vlastneniu/noseniu zbraní civilistami. Aj psychológ môže mať svoj súkromný názor a byť pracovne "dostatočne" subjektívny, resp. nedostatočne objektívny. Sám som zažil psychológa, ktorý krútil hlavou nad odpoveďou, že chcem sk. A - vraj načo sú nám zbrane a pod. Bol to však asi profesionál, ktorý aj keď možno s ťažkým srdcom, že bude o jednu zbraň v uliciach viac, vydal dúfam objektívne osvedčenie :mrgreen:.
magical_fermi

Príspevok od používateľa magical_fermi »

Ahojte, nasiel sa asi prvy clovek co nepresiel psychotestami. Mesiac spat som cely nateseny zacal vybavovat....informacie, lekarka.....a hladal som vhodnu psychologicku zvolil som si nestatnu polikliniku probios v Ruzinove a psychosku Zabkayovu pretoze vsade boli za 70e no tu ponukali za 60 tak som siel tam. Osudna chyba setril som na nespravnom mieste. Od zaciatku sa mi zdala trosku paranoidna ale dajme tomu ze nepoznam vela psychologov. No stopercentne som si isty, ze sa rozhodla ze neprejdem 5 minut od zaciatku sedenia ked som jej povedal ze ZBRAN CHCEM NA OSOBNU OCHRANU, v tom momente sa zarazila a chytala ma za kazde slovicko. Po vsetkych testoch mi povedala ze si zvykne veci este overit.....neviem ako.....ale mal som prist o 5 dni. Okej zase som sa trepal do Bratislavy, prisiel som a povedala mi ze mi to neda testy boli sice O.K aj ked na hrane, no ma pocit ze pod tlakom by som mohol byt so zbranou nebezpecny a odporuca mi iny sposob ochrany ako nosit zbran. Hned som z usmevu presiel na zamracenu tvar a este sa opyta ze ci sa hnevam no ne ja len tak 100 eur za prehliadky vyhadzujem bezne. Teraz som na rok vybaveny a este budem musiet potom uviest ze som jednym testom uz nepresiel takze na mna budu tak aj pozerat. No proste natrafil som na zensku co chcela pocut ze to chcem len na strelnicu, chodim do kostola a som flegmaticky pacifista. ZABKAYOVA PROBIOS RUZINOV NIKDY POZOR NA TO :DDDD
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

preco by si mal byt na rok vybaveny ? ides inde a tam to spravis. Pokial nehrozi nejaka sankcia za to, ze do noveho psych testu neuvedies, ze si uz na nejakom bol (s neg vysledkom), tak by som to ani neuvadzal.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

To by som nerobil. Dojdu nato, zalozia ti nejake lajstro do zdravotnej karty a si v ...
A take veci sa vedia objavit aj o 10 rokov ...
Naposledy upravil/-a Zlomizub v 24 Okt 2013, 10:30, upravené celkom 1 krát.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa sano2 »

okrem toho súčasťou psychotrestu je čestné prehlásenie, že si nebol inde kde si neprešiel. Nedráždil by som hada bosou nohou.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ja som napísal:preco by si mal byt na rok vybaveny ?
Lebo 229/2011 paragraf 3 odsek 9
"(9) Ak je žiadateľ alebo držiteľ na základe záveru psychologického vyšetrenia uvedeného v jeho psychologickom posudku psychicky nespôsobilý na držanie alebo nosenie zbrane a streliva, možno ďalšie psychologické vyšetrenie na účel posúdenia jeho psychickej spôsobilosti vykonať najskôr po uplynutí 12 mesiacov odo dňa vydania psychologického posudku o jeho psychickej nespôsobilosti na držanie alebo nosenie zbrane a streliva."

Zlomizub napísal:Dojdu nato, zalozia ti nejake lajstro do zdravotnej karty a si v ...
Do karty by ti to malo ísť tak či tak, bez toho aby na to musel niekto "dochádzať".

229/2011 §3 ods. 6
"(6) Záver psychologického vyšetrenia zaznamená posudzujúci psychológ v psychologickom posudku a do zdravotnej dokumentácie žiadateľa alebo držiteľa podľa odseku 5; ak je žiadateľ alebo držiteľ podľa záveru psychologického vyšetrenia psychicky nespôsobilý, v zdravotnej dokumentácii žiadateľa alebo držiteľa posudzujúci psychológ uvedie aj dôvod takéhoto záveru..."
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Moj posudok si zalozila do novovytvorenej karty akurat psychologicka (pod cislom uvedenym na karticke).
V zdravotnej karte u vseobecneho lekara nemam nic napisane otom ze som niekde bol na psychotest a ani jeho vysledok.
Aj ked lekarka sa pytala na vysledok a pozrela si karticku (zdravotnu mi bez psych. nechcela dat, co je nakoniec dobre, lebo ak by som nepresiel tak by som usetril 16,50€). Je teda mozne ze to tam dopisala neskor.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

aha, berem spat. Nuz.. co dodat... asi to netreba s tou uprimnostou prehanat
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Ja by som skusil napadnut ten posudok inym posudkom od renomovaneho znalca v danom odbore - teda ak naozaj psycholog pochybil.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

jestli se nepletu- to môžeš len žalobou- teda civilným konaním na súde, kde budeš dokazovať na svoje náklady, že vyšetrenie konkrétneho psychológa bolo neobjektívne- či prudko subjektívne -teba poškodzujúce
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"