K100Mk12/P1Mk12 vo výzbroji OSSR

Používateľov profilový obrázok
Dannyk
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Dannyk »

su niekde na nete vysledky vojskovych skusok kratkych gulovych zbrani?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Táto otázka je myslena vazne? :shock:
Používateľov profilový obrázok
Dannyk
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Dannyk »

co, urazil som niekoho?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Neurazil si nikoho :) , no mozna elementárnu logiku ;)
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

gewehr, mozno by stacilo v skratke odpovedat namiesto 2 zbytocnych postov. Elementarna logika to moze byt pre niekoho kto stym pracuje.
Predpokladam, ze vysledky su tajne, ale ako civil netusim co vsetko sa utajuje a co nie.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ako chlapi sorry, ale snáď každý kto sa pohybuje okolo zbrani a veci podobných, prípadne bol aspoň na ZVS, alebo robí vo firme kde si dali niečo otestovat si vie domyslieť. To už su tu ľudia fakt takí "pohodlní" že ani neporozmyslaju než položia otázku?

Zial podobných otázok si vypočujem/precitam týždenne viac ako dosť a začínam sa obávať o trendy v smerovaní inteligencneho koeficientu tohto národa.

Takže ano, jednoslovna odpoveď nestačila, pretože potom by zrejme dotyčný nepochopil že predmetná otázka je akoby ju položil novinar z denníka N a nie človek na odbornom zbranovom fóre.

Alebo ak je to jedno aká je uroven, tak nie. Nie je to na internete. Ako väčšina relevantných informácií.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Zlomizub: "mozno by stacilo" ak by si niekto vedel dvoma slovami priznat ze sa pyta na koninu ..
Dannyk: co by si si o mne pomyslel, ak by som sa Ta spytal ci nevies kolko stoji slon?
(nemyslim to v zlom, ale ak maju mat miestne diskusie aspon aku taku uroven, tak ..)
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Mne to zasa take jednoznacne nepride. Mam taky dojem ze poziadavky americkej armady boli zverejnene a aj vysledky testov zbrani. Tiez sa mi zda ze Heckler Koch zverejnil vysledky testov na zbran Bundeswheru u HK USP. Tiez sa mi mari ze aj testy Glocka pre "niekoho" uz som niekde postrehol...
Ono je to dobry marketingovy tah, ked je zbran uspesna. Ked neprejde, tak sa to taji. Ci?
A na vojne som bol, vojenske tajomstvo bolo aj to aku mame zbran. Za prezradenie ze to je Sa vz. 58 bol pruser, ak sa to dostalo kontrasom. Dnes je takato informacia vseobecne znama a asi by za to nikoho nezatvorili. Takze mi vobec nepride cudne ak niekto, co mozno na vojne nebol sa opyta ci sa daju udaje o vysledkoch testov armadnych zbrani niekde ziskat.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Vime co su to vojskove skúšky?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Očividne tu niektorým uniká, čo sú tzv. vojskové skúšky a v čom spočíva výpovedná hodnota ich výsledkov.
:roll:
Neviem, ale zdá sa mi, že sa to rozoberalo už aj tu na WF. Ak dá niekto link, možno sa táto debata trocha narovná.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Chlapci
A neslo by miesto toho co si tu dve strany prihanate hadicky, aky ste mudri a ostatni je.nuti, radsej v kratkosti napisat: "tie skusky spocivaju v toma tomto a z tohoto dovodu niesu zverejnene."?
V tomto vlakne sa totiz o tom urcite nepojednava.

A napriklad pre beznych ludi staci asi odkaz na nieco taketo:
http://vladimirbednar.blog.sme.sk/c/372 ... kusok.html
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ked uz to tu teda zlepsujeme: Ja si myslim, ze by uplne stacilo ak by par jedincov prestalo s vykrikmi do tmy..
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Vysledok vojskovych skusok vobec nie je u nas smerodajny udaj na to, ci ta ktora zbran bude zavedena v armade, alebo nie. Poznam vela projektov , ktore vojskovymi skuskami presli a prototypy teraz lestia vo VTSU Zahorie a dokonca poznam aj nejake zbrane, ktore na vojskovych skuskach az tak dobre neobstali (alebo ich casti) a veselo sluzia (resp. zavadzaju sa) do vyzbroje OSSR. K vysledkom VS sa bezny smrtelnik nedostane. :|
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"