M1A1 Thompson semi - problem s rozborkou

Scorpion
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 13 years 3 months

M1A1 Thompson semi - problem s rozborkou

Príspevok od používateľa Scorpion »

Zdravim,

nedavno som si zadovazil M1A1 Thompson, prerobeny na semi, snazim sa urobit rozborku a narazil som na problem, ze pri pokuse vysunutia spodnej casti ramu sa mi hybe spolu so spodnou castou ramu aj zaver v hornej casti a tym padom spodna cast nejde oddelit. Podla toho, co som sa docital, tak full auto verzia sa rozobera so selectorom v polohe full auto, vie mi niekto poradit, ako rozoberiem zbran konvertovanu na semi, kde prepinac na full neprepnem? Dakujem.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

U semi auto potrebujes plochy srobovak. Poistku daj do FIRE /samozrejme pred tym vyber zasobnik a vypusti zaver.
Otoc ho hore nohami a zober plochy srobovak. Na zadnej strane ramu ako sa napaja pazba zospodu je tlacitko zamknutia ramu, to potlac tym srobovakom. Potom to potlac cele dopredu. Cca v polke drahy pred tym ako sa to oddeli to znova zastane. Tym istym srobovakom tlacitko potlac znovu a oddelis to.
Srobovak musi byt tenky a ne z blata. Otoceny ho maj na nejakom filci lebo to cele doskrabes. Tlacitko zamknutia ramu tlac predcizne aby si to nedosekal zvnutra. Ak mas ulozenku so zatvrdnutym olejom-vazelinou pojde to tazko ale pojde to.
Scorpion
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Scorpion »

no viem sa dostat do tejto polohy:
Obrázok
pricom vratna pruzina mi tlaci proti tomu

ale zozadu to vyzera takto:
Obrázok
a tam nevopcham ani skalpel nieto srobovak, aby som sa dostal k tomu tlacitku. alebo sa mam snazit to tlacitko stlacit nejak zo strany zasobnikovej sachty popod cely zaver?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Jaj ty mas ten model kde neni drazka - /v mieste kde mas na druhej fotke tu bledu stopu/ a nemas kde dat srobovak aby si to potlacil....

Ked ti to zastane na pol ceste tak iba stalc spust.... a tahaj....

Oni sa lisia model od modelu, tebe staci potlacit spust a tahat, jemne s tym pohrkaj..
Scorpion
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Scorpion »

Podla videi ktore som videl, by ale pocas tahania spodnej casti mal zostat zaver stale vpredu... ja taham aj zaver spolu s tou spodnou castou dozadu a vzadnej polohe zaveru sa mi to sekne a mozem hrkat kolko chcem
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

A vypustil si zaver spustou pred tym ako si zacal rozoberat???? Nemaj ho v zadnej polohe!!!!
Scorpion
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Scorpion »

Jasne, zaver som vypustil, len akonahle zacnem tahat spodnu cast ramu dozadu, tak to taha aj zaver so sebou a neviem co mam kde stlacit, aby zaver ostal vpredu. Drzim aj spust stlacenu, ale nepomaha
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Aha.

A ked mas stlacenu spust a potlacis zaver spet dopredu????

Mas zbran odistenu????

Este ma napadla jedna vec, neviem kto to na semi upravoval. Prepinac rezimu strelby je zavareny, alebo sa da otacat????? Ak nejde do polohy full skus ho otocit o 90 stupnov a skus to v tej polohe...
Scorpion
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Scorpion »

no snazil som sa postupovat podla tohto: https://www.youtube.com/watch?v=8YfFzJ8rWLw

ale mne to robi toto: http://www.swtg.sk/fotoz/tommy.mov
(drzim spust, zbran odistena), predtym som vystrelil/vypustil zaver
rovnako sa to chova, ked je zbran zaistena. ked je odistena, ide zaver zvlast posunut za natahovaciu paku dozadu, ale dopredu nejde, vzdy sa zastavi v polohe ako na videu tj. zarovno tej prednej casti spodneho ramu

selector full/semi nie je zavareny uplne, ale ide z polohy semi otocit max. 30 stupnov ked je zaver vypusteny, pripadne ca. 45stupnov, ked je zaver natiahnuty. Ale ked zaver spustim, tak vyleti zas naspat na tych max. 30 stupnov. ked s tym selectorom hybem, tak sa ciastocne hybe tento jazycek:
Obrázok
ale nie dostatocne nato, aby to malo nejaky ucinok, snazil som sa ho aj zatlacit srobovakom, ale nejde viac, ako ked tlacim packu. neviem, ci to nahodou nevisi na tejto suciastke, ale nenasiel som zatial nikde na nete detail spustoveho mechanizmu, ze v akej polohe to ma byt...

ako ja sa povazujem za celkom technicky zdatneho, ale toto mi je zahada... ved snad ani puskara-polodebila by snad napadlo upravit zbran na semi tak, aby sa nedala spravit zakladna rozborka!!
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Tam bude podla mna problem s tym selektorom rezimu strelby. Ak ho dostatocne nezrezal tak to zlozil - narval to tam, ale spetne to uz nejde rozobrat lebo to vytrca a ty to neotocis....

Skus este zohnat nejaku tenku planzetu a skus ju zozadu podstrcit tak ako by si mal pouzit ten srobovak, nemas tam miesto????

Este ma napadlo, co sa stane keby si ako na tom videu to tahas dole zospodu klepol po napinacej pake v protismere???? So stlacenou spustou ????

https://www.auto-ordnance.com/PDF/lg_manual.pdf
Scorpion
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Scorpion »

Zozadu nehrozi nieco strkat, skusal som cepel skalpela, bez sance...
Ani buchanie po napinacej pake v protismere nic nemeni na situacii. Skusim este napisat predajcovi, kde som ju kupil, ci neporadi, co s tym. Kazdopadne dakujem za snahu, ak by ta este nieco konstruktivne napadlo, daj vediet.
Scorpion
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Scorpion »

nakoniec som vyriesil zahadu: stacilo zatlacit na spustovy mechanizmus glockackou demontaznou tyckou skrz dieru/zavit do ktoreho sa upevnuje pazbicka :lol: ze ma tento ohromne logicky postup nenapadol skor... :lol: :lol:
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Tak gratulujem.... :lol:

Ale aj tak by som to nechal upravit. Tam to neni dobre urobene....
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"