Obalovy material - kapacita

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Myslim ze k udaju kolko vazi LITER nabojnic sa vieme jednoduchsie dopracovat cez vypocet:

vaha jednej nabojnice x pocet nabojnic v 1L
* treba upresnit kaliber a ci je/nieje osadena zápalkou
** pocet nabojnic v 1L je pre niektore raze uz uvedeny vyssie v diskusii

mozno by nebolo od veci spracovat to ako tabulku - ak sa na$€riem tak to cez vikend spravim :D
(zatial sa nes€rte Vy a krmte toto vlakno s tym co kto ma odvazene/pomerane..)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

a mne by prislo jednoduchsie to nasypat do krabice.

...a potom do vypoctu nezabudni zaratavat priestorovy dm3, predsalen tam je maly priestor na medzery :)
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..vypocitavat som to chcel z toho dovodu ze na presnej vahe ktoru mam doma liter nabojnic neodvazim (je to mimo jej nosnost)
Odvazit 10x 1 nabojnicu, spriemerovat to a nasledne vynasobit poctom nabojnic ktore sa zmestia do 1L mi pride aj presnejsie..
(ale tu sa uz hrame)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ja som čakal orientačnú hodnotu a vy to už pomaly na 3 desatinné miesta idete rátať :wink:

Fakt len orientačne, aby som vedel, čo si predstaviť, keď niekto hovorí o 10/50 litroch lugrových nábojníc.
Tak ako si pamätám, že krabica 1000 lugrov v 20 krabičkách váži plus mínus 15 kg.

Nemám to teraz ako odvážiť.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Yarco vahy 9x19 balene po 50ks v krabickach v kartone po 1000ks som uz dal par prispevkov pred tebou.
A pametam si to preto , lebo ked sa robi nakup, tak to pocitam presne na vahu aby som neprekrocil max zatazenie auta.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Do taktické ho kufríka sa zmestí 10ks krabiciek 22lr a zásobníky, alebo 1ks bebe keksy a 4ks ovocné kapsičky.

8) :lol:
Prílohy
IMG_20180908_154621_resized.jpg
IMG_20180908_154257_resized.jpg
IMG_20180908_154248_resized.jpg
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Olap »

Chalni par poznamok k tym unimax 7L boxom

Dobra myslinka ale:
Je to tak na 1000 nabojov. Ak date viac ( len volne nasypat by islo tak 1300-1500) Pri 1000 ks Lugroch sa s tym uz blbo manipuluje. Rucka tu vahu udrzi, ale stale mate pocit ze sa ide utrhnut. Po niekolkych noseniach som pozeral uchytenie rucky ci sa nejako “nevytrhava” - bolo to ok, ale aj tak tomu moc neverim. Okrem toho, ked sa to nesie za rucku, tak to nevisi presne pod ruckou ale trochu sa vykloni. Tazisko nie je pod ruckou.

Tesnenie sa zda ok, ale v skutocnosti dobre netesni. Voda vam do toho hned nenatecie, ale ked tam date pohlcovac vlhkosti tak zmeni farbu skoro tak rychlo ako ked ho nechate volne na vzduchu. Tesnenie na tych kovovych originalnych krabiciach na strelivo oproti tymto kufrikom funguje spolahlivo.

Ked ich mate viac tak pri skladovani sa s tym blbo manipuluje. Date ich sice dobre na seba ale ta priruba na urovni spoja vrchnak- zakladna je prekazkou toho aby sa dali vedla seba dobre poukladat. Okrem toho ta priruba je zase mala ked to za nu potrebujete zdvihnut( najma ked je to plne nabojov a je to tazke). Na manipulaciu ked je kufrik plny je to neptakticke.

Pretlakovy ventil nie je dobre urobeny. Musite ho riadne zatiahnut aby tesnil ( mozno prave netesni on). Okrem toho ked je zatiahnutyzasahuje asi 5 mm do vnutra krabice. Hrozi poskodenie obsahu ( mozno aj napechovanych nabojnic). Ja som pre istotu kazdy zavit skratil.

Zamykanie. Ak to ma mat zmysel potrebujete na jednu krabicu dva rovnake zamky lebo zamykacie ocka su az po vonkajsich stranach zatvaracich praciek. Ak je aj zamknuta, musia byt zamky velmi male. Ak maju vacsie ocka, tak aj pri zamknutom kufriku mozete odistit zapadky, nadvihnut veko a napriklad volne sypane naboje by mohli ist aj postupne vysypat.

Ja by som ich na ucel o ktorom pisete uz viac nekupoval. Mam skusenost s viacerymi kusmi. Naopak nejake veci ako meracie pristroje a elektroniku aj ano( ale teeba davat pozor na ten zasahujuci zavit ventiliu )
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

10L kanister http://www.poolman.sk/plastove-obaly/ka ... tur-uzaver
= 19,8kg vystrelenych nabojnic 9L SB so zapalkou
= 13,9kg vystrelenych nabojnic 308win so zapalkou
(hmotnost kanistra je 0,41kg a k udajom vyssie ju treba pripocitat)
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"