Medzirezortné pripomienkovanie novely zákona / r. 2018

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

vsetkym nie, ale tak 50.000 to bude
http://webforum.sk/viewtopic.php?f=12&t ... 90#p276304

treba dufat, ze sa to v ramci pozmenovakov v parlamente zmeni a ze v buducnosti bude mozne podavat ziadosti na useku zbrani a streliva elektronicky , ved sme do elektronizacie statnej spravy z eurfondov cez OPIS a OPII naliali asi tak miliardu....
Naposledy upravil/-a inspiring_liskov v 02 Dec 2018, 11:09, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa Bauer »

§14 ods. 2 Ten, kto nadobudne vlastníctvo zbrane kategórie D uvedenej v § 7 ods. 1 písm. a), d) alebo
písm. i) písm. d), je povinný nadobudnutie vlastníctva zbrane ohlásiť policajnému útvaru podľa miesta
pobytu do siedmich dní odo dňa nadobudnutia vlastníctva zbrane; zároveň je povinný v tejto lehote
predložiť zbraň na zaevidovanie (§ 37).

§7 ods.1 pism d) expazná zbraň to sú tie bežné plynovky, Umarex, Zoraki, Bruni

Budú po novom na evidenčnú povinnosť ?
Vlad.
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa Vlad. »

A je daky rozumny dovod, ze preco sa nenecha proste doplynut platnost ZP a potom ten dalsi vydat uz na tych 5 rokov? Cize by sa rovnomerne rozlozilo zatazenie usekov ZaS a zaroven aj nas obcanov? Lebo aj ked by to bolo “len” 50.000 ZP, co sa musia stihnut obnovit, a aj keby nahodou fungovala ta elektronicka komunikacia, tak je to uz vopred odsudene na kolaps uradov a cakanie v rade na dlhe hodiny(a to je optimisticky odhad). Uradnici budu z toho frustrovani a zle naladeni(co sa im ani nebudem divit) a to bude mat za nasledok vyburenie svojej frustracie na ziadateloch o ZP vo forme zamietnuti ziadosti, kde to len trochu bude mozne.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Vlad. napísal:A je daky rozumny dovod, ze preco sa nenecha proste doplynut platnost ZP a potom ten dalsi vydat uz na tych 5 rokov?
velmi dobra otazka
Romadur
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa Romadur »

Roman
Chápem že budem musieť riešiť na PZ administratívne úkony ohľadom zmeny z krátkej na dlhú a prepis na inú skupinu zbrojneho, ja som písal čisto o pochybnostiach, ktoré ak sú, tak sa riešia odoslaním zbrane na KEU, a pritom by stačilo doplnit do návrhu jedno slovo.
Vlad.
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa Vlad. »

A je este vobec mozne, ze dakomu kompetentnemu svitne a spravia to rozumnejsie? Lebo ako poznam nas parlament, tak ked tam ten zakon uz pride do schvalovania, tak ho schvalia bez toho, ze by vacsina vobec vedela za co hlasuju.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Machead »

Ale ved to cele je cielom, frustrovat uradnikov aj majitelov. Lebo to kopa vzda. A ti co to nevzdaju tak maju dalsiu barierocku: ministerstvo MOZE udelit vynimku.

Skutocne neviem, co na tom niektori nechapu. Ciel je zrejmy od pociatku smernice.

Nuz a ak by to napriek tomu slo nejak inak, tak o chvilu pride revizia smernice a tam sa uz nebude nic prejednavat.
Používateľov profilový obrázok
strýko Walther
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 6 years 7 months

Príspevok od používateľa strýko Walther »

roman napísal:
Vlad. napísal:A je daky rozumny dovod, ze preco sa nenecha proste doplynut platnost ZP a potom ten dalsi vydat uz na tych 5 rokov?
velmi dobra otazka
Par mesiacov dozadu tu ktosi spominal nieco o retroaktivite. Ako je teda mozne skoncit platnost dokladu, ktory bol pravoplatne vydany s oznacenim doby platnosti? Normalne by bolo, keby sa povodne ZP nechali "dobehnut". Nove nech sa vydavaju na 5 rokov, ak sa to teda inak neda. Aky bol vlastne dovod skratenia doby platnosti? Ved aj OP a CP platia 10 rokov.
Naposledy upravil/-a strýko Walther v 02 Dec 2018, 15:34, upravené celkom 1 krát.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa Filip »

5 rokov je maximalna doba priamo v nariadeni EU 2017/853 , lokalny zakon moze tu dobu skratit, ale nie predlzit, takze budme radi ze to neznizili (zatial).
Používateľov profilový obrázok
strýko Walther
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 6 years 7 months

Príspevok od používateľa strýko Walther »

Ano, ale logicky malo by to platit pre vsetky ZP vydane po datume ktorym vojde novelizacia zakona do platnosti.



edit electron: prispevky predchadzajuce vasmu necitujte !
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa jedei105 »

ano spravne, som toho isteho nazoru. takisto sme nadobudli 58 v sulade so zakonom. aj tu by malo platit ze ziadna retroaktivita. taky som nas..ty ze az... :evil:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

chlapi, trochu zabrzdite s tými výkrikmi o retroaktivite v súvislosti s platnosťou dokladu. Rezort vnútra podobne určil platnosť vodičských preukazov a nikto o retroaktivite nehovoril.

Ja mám ZP platný do r.2026 a tiež nebúcham šampus, že mi jeho platnosť novela skráti o 2 roky. Kedže je na stole požiadavka, aby platnosť ZP bola max 5 rokov, v prechodných ustanoveniach bolo potrebné pokryť platnosť už vydaných dokladov. Mám zato, že ak by sa urobilo hocijako, vždy by sa našiel niekto, kto by mal nejaké oprávnené výhrady.

Niečo k významu retroaktivity si prečítajte v tomto linku. Je to tam zrozumiteľne vysvetlené.
https://www.najpravo.sk/judikatura/obci ... ivita.html
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

S tou retroaktivitou máš pravdu peterson, oháňať sa tým je celkom zbytočné. Mňa skôr zaujíma iné, je vôbec vôľa a snaha aby to ostalo na 10 rokov, alebo len "nedá sa", lebo EÚ? Všetko sa totiž dá, keď sa teda chce. Ďakujem za odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
strýko Walther
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 6 years 7 months

Príspevok od používateľa strýko Walther »

Presne tak, vsetko sa da ked sa chce. Ale chce sa? Vzdy pocuvame, ze dokumenty z EU maju vacsinou odporucaci charakter a narodna legislativa je nadradena. Tentoraz to musime prijat bez reptania. Kategorie zbrani sa menia. OK. Kategorie ZP vsak zostavaju povodne, alebo nie? To nie je argument? Tak preco si komplikovat situaciu a nenechat “dobehnut” stare, pricom nove alebo obnovene budu uz len na 5 rokov.

Este jedna vec: ak teda prijmeme uzasnu smernicu EU, platnu pre celu EU, bude platit napr. ZP “A” univerzalne v ramci EU? Ze nie? Preco ma to neprekvapuje?
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

No to sa pýtam petersona, či sa chce. Ja ani nevidím dôvod, prečo niečo "nechať dobiehať", ... Prosto nechať na 10 rokov ako je a nerešpektovať nariadenie EÚ, resp. rešpektovať navonok, neverím, že sa to nedá právne ošetriť, neverím. O tom, že nám bude v EÚ niekedy platiť "A", tak to si nechajme snívať, ... Ale zase, vždy sú na počiatku sny ...
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"