Kimber Micro 9

dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Kimber Micro 9

Príspevok od používateľa dusky »

kimber1.png
Ahojte, pozeral som forum, Kimbery su tu pomenej zastupene. Zaujala ma Micro9 platforma k poziadavke
- mikrokompaktne a uzke
- dobra spust s odporom zodpovedajucim ovladaniu v obrane
- mozne nosit IWB
- tricia mieridla, ziadne svetlovody

Nezalezi na kapacite zasobnika vzhladom na podmienky na slovensku. Striker nemam zatial doma a tak nemam vybudovanu doveru pre nosenie "v nohaviciach".
Kaliber 9mm vyssie (doma mam vsetko 9mm aktualne)
Z jednoradakov som drzal G43, kde som bol sklamany spustou; p365 mi pride cenovo rovnako (vdaka mieridlam na vymenu); Walther ma nejak nelaka;

Vidim, ze ich maju v luxury guns v nasom regione.
Na internete su zmiesane reakcie na spolahlivost alias "zabehni to a nerozmyslaj", "prvych 500 boli", "vystrel 100, popis problemy, posli na super customer support a uz to pojde".
Mate niekto vlastne skusenosti co sa tyka spolahlivosti so strelivom dostupnym u nas? Nejake nosenie?

fotky credit Luxury Guns
Prílohy
kimber2.png
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Mne vadila ta SA spust aka 1911. A na skryte (a vlastne ziadne) nosenie by som nebral zbran s tym odlahcenim ramu co mas foto. Ten model sa vyraba aj bez nich.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ja som mal cca pol roka dozadu rozjednany 6" Kimber v 10mmA a nakoniec som presedlal a objednal to iste od Springfieldu.

Ako pise Dusky, polovica internetu Kimber chvali a druha polovica nan nadava. Mne z toho vychadza ze Kimber je tak trochu kindervajco - na trhu su aj dobre aj zle kusy.
Mna ale od nakupu odradila najma skutocnost ze spring housing (=chrbat rukovate) je plastovy (!) Neviem ci na vsetkych modeloch ale na tom co som mal v merku ja plastovy bol.
Kimber sa navyse snazi v co najvacsej miere vyuzivat technologiu MIM (presne liatie), vdaka comu dokaze vyrabat zbrane za zaujimavu cenu, ale obrabanie z plneho materialu je co sa tyka pevnosti o priecku vyssie - co u mna v rozhodovani tiez zavazilo nakolko sa vedu polemiky ci je 1911tkova platforma vhodna na (plnotucne) tlaky 10mmA. Pri 9L to vsak hrat rolu nemusi.

Na US forach vo vlakne o Kimberoch pisal jeden chlapik ktory tvrdil ze je zbrojar u LAPD a za okrem sluzobnych zbrani castokrat servisuje kolegom aj ich vlastne kvery - pisal ze creva ktore su v Kimberoch su srot..

Osobnu skusenost nemam, ale na zaklade vyssie uvedeneho som sa rozhodol radsej si trosku priplatit a mat istotu ze na zbrani ktoru si kupujem bude vsetko tak ako ma byt.
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Dik za reakcie!
@dantes - ten portovany zaver nie kvoli spine a zachytavaniu?

DA/SA spust je super - teraz ju mam na CZ s omegou - clovek sa rozhodne co chce - decocker/poistku a nosit cocked and locked, alebo vypustenu a stale je tam DA. V tejto velkosti som alternativu zatial nenasiel, alebo som zle pozeral.
Skusal som tuto Kimber SA spust, je celkom "tazka" ale presna, zostava ideove nastavenie na "poistku", kedze nosit sa da tak, ze obtiahnes, cocked and locked, alebo dropnute kladivo, ktore natiahnes pri taseni...

@theplaky Vidim este, ze pri 1911 dost zalezi na zasobnikoch, ktore sposobuju vacsinu zavad po zabehnuti voli na zavere. Musel si nieco podobne riesit?
Chvalia Wilson Combaty a ChipMcCormick - to ste niekde zhanali? U Kimberu by to nemal ale byt uplne problem.

Pozeral som aj dalsie alternativy - Sig p938, ale dost ma od neho odhovarali. A nasiel som aj Springfield 911 - konstrukcne na prvy pohlad identicky so Sigom :)
https://www.springfield-armory.com/911-series/
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

dusky napísal:... dropnute kladivo, ktore natiahnes pri taseni...
Na toto zabudni. Cocked´n locked alebo prazdnu komoru a obtiahnuť. Ale ako 1911 fanúšik odporúčam Cocked´n Locked :D

Moderator odpustí že som citoval prispevok predchádzajúci, ale len na jednu vec som chcel reagovať.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Springfield dava k zbrani zasobniky dva + priobjednal som si aj jeden navyse (springfieldacky)
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

dusky, ano presne preto, spina + zachytavanie.

Ja som riesil jednoradovy subkompakt tiez a nakoniec som zohnal walther pps m1. Nova verzia (m2) ma neoslovila.

plaky: mas na mysli springfield trp?
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

to:dusky sklamen ta na 911 asik oficialnym dovozom zabudny amici nepustia
skus sa este pozret na XDs v 9mm
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Dantes: ano, zvazoval som LS od Kimberu (https://www.kimberamerica.com/stainless-target-ls-2) ale nakoniec som sa rozhodol pre TRP od Springfielda (https://www.springfield-armory.com/prod ... #PC9610L18).
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

bujny napísal:Moderator odpustí že som citoval prispevok predchádzajúci, ale len na jednu vec som chcel reagovať.
Nie je čo, takáto čiastočná citácia samozrejme neodporuje pravidlám fóra.
matulo2222
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa matulo2222 »

Z osobnej skúsenosti môžem povedať že za mňa jedna z top mikro pištolí dostupných u nás na trhu.
V rámci mojich rúk perfektný úchop, na tak malú pištoľ veľmi komfortný, mne v ruke sedí výrazne lepšie ako Sig P938. Čo ma ale prekvapilo najviac je výborná presnosť zbrane.
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

tak tieto uz v luxury arms nemaju, obe predane
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

pls ma ju niekdo v Ba rsp okoli
vdaka
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"