Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

V prvej vlne bol hlavný nepriateľ : pendler, teraz v druhej vlne : bezpríznakový.
Asi by som sa mal schovávať keď som na SK, lebo pracujem v zahraničí a nemám príznaky.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

kto si to este nevšimol- prebieha nekontrolovaná komunitná infikácia.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa erebos »

A treba zdoraznit ze "nekontrolovana" !!!! a nikym nerusena.....
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 8 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Vidíte páni a naši traja mudrci: šialený, široký a duchom svätým osvietený komunitné šírenie popierali opakovane na tlačovkách.
Našťastie českí odborníci v tom majú jasno. Treba vydržať po 15.12. to bude už len chrípka. Odporúčam pozrieť celú diskusiu
https://www.facebook.com/stanislav.vito ... 2096890700
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

Medzitým v Číne: menej ako dvesto infikovaných aktuálne.

https://www.worldometers.info/coronavir ... try/china/
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Mohol by sa vyjadrit niekto s pravnickym vzelanim k tomuto ? : podla UVZ musim mat rusko v buse ( nie som v kabinke oddelenej od cestujucich ). Posledny bod vynimky hovori, ze ak je pracovnik sam na pracovisku, nemusi mat rusko. No nas generalny riaditel internym nariadenim prikazal mat nasadene rusko po cely cas, co riadim autobus. Nie je to interne nariadenie pravne nulitne ? Aby som bol konkretny, vykonavam osobitnu prepravu, do fabriky a z fabriky. Cestujuci nastupuju iba vo fabrike, pocas celeho spoja z fabriky do BA iba vystupuju, pocas vykonavania prepravy do BA nikto nesmie nastupit. Pri Inchebe na Einsteinovej vystupia vsetci a ja pokracujem prazdny na stanicu Mlynske Nivy, samozrejme uz bez ruska. Pri prichode na stanicu Nivy dispecer pinda, ze ma nahlasi, ze som bez ruska, ze mi siahnu na premie. Bus je predsa moje pracovisko, ci ?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Vyjadriť sa môžem, právnické vzdelanie mám, ale jednoznačnú odpoveď si nedovolím formulovať. A nie je to nejakým alibizmom, ani skutočnosťou, že na pracovnoprávne problémy radšej preferujem angažovať kvalitného advokáta, ktorý je v pracovnom práve naozaj “doma”. Problém je inde - neviem, čo máš v zmluve, netuším nič o vašich podnikových smerniciach a predpisoch. Preto, ak otázku vo všeobecnej rovine postavíme tak, či vám vo firme nejaký zodpovedný pracovník smie uložiť, aby ste v práci dodržiavali prísnejšie opatrenia, než káže hygienik, potom je odpoveď, že áno, môže. Ale vravím, možno jestvujú okolnosti, pre ktoré by sa v tomto konkrétnom (tvojom) prípade dal obhájiť aj opačný záver...
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1521
Registered for: 13 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Panstvo, neviem to nikde dohľadať... Aké podmienky sa vzťahujú na domácu karanténu? Tým myslím to že jeden člen domácnosti je v karanténe, testy mu ešte nerobili, čo tí ostatní členovia? Musia tiež sedieť doma na riti? Je mi jasné že by mali, no ide mi o to ako je to nariadené. Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa jedei105 »

z mojej vlastnej skusenosti:
syn mal nariadenu karantenu lebo vychoska v skole bola pozitivna.
my ostatni clenovia domacnosti sme karantenu nemali /vykomunikovane s RUVZ/
v pripade ze by mal pozitivny test tak cela domacnost do karanteny.
nastastie mal test negativny ako cela trieda v ZS, takze v karantene sme neboli vobec.
Používateľov profilový obrázok
bbfh
prispievateľ
Príspevky: 237
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa bbfh »

Syn ma spoluziaka, co bol v kontakte s pozitivnym - minuly stvrtok to oznamil v skole. Ten spoluziak ostal v karantene, ostatni boli bez zmeny. V sobotu bol ten spoluziak testovany a v utorok oznamil vysledky, ze je negativny. Predpokladam, ze v pripade pozitivneho testu by sa nasledne testovali ostatni spoluziaci s rovnakym postupom. Efektivitu takychto opatreni nech si kazdy vyhodnoti sam.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1880
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa d-s »

V skole v Rakusku niekolko pozitivnych pripadov.
Do karanteny isla trieda, ostatni nic, ani karantena ani testovanie.
Dcera je jedina ktora nosi v triede respirator.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 638
Registered for: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa mabo »

Kamarátova manželka pracuje ako predavačka (potraviny). Jej kolegyňa so zmeny pozitívne testovaná (vraj mala nejaké príznaky tak ju zamestnávateľ poslal na testy). Po tomto oznámení poslal zamestnávateľ celú zmenu do domácej karantény. Kamarát volal na RUVZ v mieste bydliska že čo ďalej on a deti v spoločnej domácnosti a vraj mu bolo povedané, že pre členov domácnosti sa nič nemení a jeho manželka po 5 dňoch v karanténe keď nebude mať žiadne príznaky tak sa môže vrátiť do práce.... Jeho manželke ani ostatným z pracovnej zmeny sa testy nerobia! Vraj iba ak budú mať po 5 dňoch nejaké príznaky... ináč môžu nastúpiť späť do práce...
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 805
Registered for: 9 years 5 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Veľmi podobnú skúsenosť máme v rodine (manželka pracuje v škole). Keď prišlo ku kontaktu niektorých pracovníkov s infikovanými (nie iba s podozrivými z infekcie!), tak bolo rozhodnutie RUVZ (ohľadom karantény) rovnaké, ako v prípade popísanom v predošlom príspevku. Nedalo mi to, tak som tam zavolal a ich reakcia bola, že čo robíme paniku, veď nejde o mor!
Podľa hlasu však bola tá pracovníčka silno vystresovaná... Nejdem (ani nechcem) sa nikoho zastávať, ale trochu to chápem, lebo sa zrejme stretávajú so širokou škálou správania ľudí v takejto situácii - od úplnej ignorancie až po silnú hystériu.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 805
Registered for: 9 years 5 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Od dnes som už pokojný..., konečne sme v dobrých rukách: :mrgreen:

https://www.trend.sk/spravy/pri-odstran ... position=1
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

fotograf napísal:... že čo robíme paniku, veď nejde o mor!
Ved ma pravdu. Siri sa to rychlo ale nieje to ebola ... to by bol inu hukot keby zomieralo 10% nakazenych. A izolovat kvoli tomu kazdeho kto by teoreticky mohol nieco sirit je nerealne.
Unas v praci tiez 2 pozitiv, tak isli pracovat na Home office. Dalsich 8 ludi otestovali a vsetci negativ. My sme boli 2 dni doma kym dosli vysledky a vydezinfikovala sa budova.
Medzitym sme mali uz viacero dalsih kolegov co boli s pozitivnym v blizkom kontakte, tak isli domov kym neboli vysledky(vsetci negativ).
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"