Pákove opakovačky

v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa v1911 »

Tak asi bude najskôr problem vo vytahovači. Nezachytí poriadne nabojnicu,ktoru nevytiahne.
Čo sa tyka inych modelov, zaleži na čo zbraň chceš. Ak na CAS tak lepšie ako W73 nie je. V tom prípade este Japonska Miroku. Len neviem kde ju zohnať. Marlin je v pohode. malo kedy su s ňou problémy. Na vybláznenie v plnej laborácii je v pohode aj Rossi 92, Aj ked tiž zaleží kus od kusu. GG mam objednanú 4 roky a mal som ju mat už pred dvoma rokmy :D
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

W73 teraz myslíš Beretu alebo 1873 od Ubertiho ? K Ubertimu nejak strácam dôveru, aj keď nemá špatné recenzie. Rossi je na tom s recenziami horšie. To japonsko je pase to tu nemám šancu zohnať. Polovica obchodníkov ani nevie že to existuje a jeden kus nedovezie. Zvažoval som aj iný kaliber u Uberiho Chcem to hlavne na rekreačnú streľbu, keďže bol vždy môj sen vlastniť pákovú opakovačku. Ale na druhej strane sa v poslednej dobe pohrávam s myšlienkou začať sa na staré kolená venovať CA a tu je v hre aj cena munície a tam predsa len 38 a 357 vychádza najekonomickejšie.
v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa v1911 »

W73 som myslel celkovo všetky kopie winchester 1873.
Pred časom v CAS kraľoval práve Marlin, len ako bol povolený krátky chod tak sa skoro všetci preorientovali na W73. S nákladmy na strelivo 38/357 máš samozrejme pravdu.
Čo sa týka Uberti v inich kalibroch je to v podstate to iste. Sám som si užil s W73 v 45 colt.
Našich obchodníkov v tomto segmente škoda spomínať.
Tu najdeš ďaľšie info o pákovkách:
http://www.strelectvi.cz/forum/lever-ac ... t1876.html
A o CAS tu:
http://www.sass-slovakia.eu/index.html
Euronymus81
prispievateľ
Príspevky: 107
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Euronymus81 »

Viem ze to tu dlho spi ,ale nepredava niekto pusku v .357
zabludeny
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa zabludeny »

Na bazosi bol nejaky marlin.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Po*raný náboj S&B mi pred časom po*ral Norinco JW-21. :evil:
Odtrhnuté dno vybuchnutej nábojnice skrivilo plochú pružinu, ktorá pridržiava v čele záveru okraj nábojnice oproti vyťahovaču (tzv. "left extractor" podľa Winchestra), a následné zacyklovanie pre vyhodenie pos*anej vybuchnutej nábojnice koniec pružiny zlomilo. Podarilo sa mi ju ako-tak zrovnať, ale čo chýba - chýba! Nevyhadzuje spoľahlivo vystrelené nábojnice.
Potrebujem poradiť, kto a kde by bol schopný REÁLNE vyrobiť pružinku z oceľovej pásky 3x0,6mm s pár malými ohybmi, celkom asi 5 cm dĺžky. Jednu, dve, tri (?) nie viac.
Našiel som na webe dajakých výrobcov pružín (Brezová pod Bradlom, Jablonica, Senica), poslal som im e-majly aj s nákresom a fotkami, ale žiadna odozva. :(
Má niekto vedomosť alebo dokonca priamo možnosť poohýbať, zakaliť a popustiť taký malý pliešok??? Prosím! :|
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Skus sam bud z pasky,co sa stahuju palety,pripadne z dakeho piloveho listu.Popustis,nastrihas,poohybas,zakalis a popustis v roztavenom olove....zopar mozno pokazis,ale musi to vyjst.Ja som tak vyrabal hlavnu pruzinu do perkusu a na nejaky 5ty krat to vyslo.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Igrlik: Pružinka... Neskušal si Cehelnika na Delni? Pružinky, O-ringy, tesnenia ...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nenašiel... skúsim, ďaka! :lol:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Zda sa, ze Marlina kupuje Ruger a povodny majitel (skupina Remington outdoors company) ide do konkurzu: https://ruger.com/corporate/marlin.html
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Aby som nemusel do Norinco "winchestrovky" trápne vkladať jeden náboj po druhom, inšpiroval som sa "rýchlonabíjačmi" kadetade na webe... plastová rúrka 10x1mm z Hornbachu, smetie a haraburdie zo zásuvky s náradím, hodinka špekulovania a babrania sa... jedným nabitím ušetrím cca pol minúty na strelnici, takže pri predbežne troch exemplároch je to cca 1,5 minúty úspory času živorenia oproti plnohodnotnému prežívaniu :twisted:
BTW - nekonečnú vďaku musím vyjadriť jednému tunajšiemu fóristovi R, ktorý vrátil život mojej malokalibrovej láske - ĎAKUJEM! :D
P1080456m.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"