Nákupné povolenie

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ale teraz už argumentačne úplne otáčaš a snažíš sa prejsť niekam inam.

To, že NP nedostaneš bezodkladne neznamená, že ti ho zamietnu.

Nárokovatelnosť skupiny ZP sem netahajme, keďže tam má aj v zákone PZ minimálne jednu únikovú cestičku, ako to odôvodniť, aj keď ty narážaš na neschopnosť uchádzačov obhájiť si svoje odôvodnenie. Ale na to je tu iné vlákno, kde je to rozoberané do všetkých strán.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Mesi, presne ako vravíš. Pri "Áčku" tam je istá medzierka. Tu si ale treba uvedomiť aj zákon padajúceho oného. Ak sa stane vážny prúser s legálnou zbraňou, nezriedka sa preveruje, ako sa páchateľ k tej (legálnej) zbrani dostal, ako sa dopracoval k zbrojáku, či absolvoval psychotesty a podobne. A áno, je tu istá možnosť zo strany orgánov robiť dusno kolegom, ktorí ZP vydávali.
Netvrdím, že je to bežná prax - ale celkovo to môže na niektorých OR PZ byť tiež dôvod, prečo na Áčko požadovať čosi viac. Napokon, taký nejaký pokyn, ak si dobre pamätám, kedysi naozaj išiel aj z vyšších miest. A potom, viem si predstaviť, s akým materiálom sa asi stretávajú dámy a páni na zbraniach a popri absolútnej väčšine celkom normálnych a bezúhodnných ľudí, ktorým radi pomôžu, im tam čas od času zrejme zablúdi aj nejaký ten ichtyl, ktorému nemajú dôvod uľahčovať cestu k držianiu/noseniu zbrane.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ked som bol ziadat po locdowne nakupko, tiez to nebolo na pockanie, ako som bol zvyknuty. Bolo to koli tomu ze mali vela administrativy po tom co oddelenie nejaky cas nefungovalo. Teraz to asi bude rovnake. Policajti sa venuju aj inym veciam ako len vydavaniu zp, pz a nakupnych povoleni. Tu by pomohol centralny register zbrani ako je v Cechach.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

centralny register zbrani ako je v Cechach
:roll: Veľmi zlý nápad. Už boli hlasy, že by do neho mali mať prístup lekári, mestské úrady a neviem ešte kto všetko až po mimovládky. A nakoniec to dopadne takto https://www.independent.co.uk/news/uk/c ... 13246.html Nič tak podsvetie nepoteší, ako zoznam adries, kde sa môžu zásobiť. :evil:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Na každej strelnici majú dostatok zbraní, nevšimol som si, žeby boli cieľom vykradaciek.

Samozrejme koho by tešilo keby takýto zoznam unikol von.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Strelnice a predajne majú luxus zabezpečenia kamerami, mrežami a alarmom napojeným na PCO, čo nie je štandard bežného držiteľa. Napriek zabezpečeniu sa občas predajne zbraní stanú terčom zlodejov. Register zbraní mimo interný, čo prevádzkuje PZ SR, je zbytočné riziko.
Naposledy upravil/-a vydriduch v 20 Mar 2022, 09:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Mesi: to že si si nevšimol, nič neznamená. :twisted:
Som kedysi postrehol na streleckých fórach, že práve v čechách bolo niekolko takýchto krádeží na zakázku, vďaka uniknutým zoznamom.Taktiež aj prepad predajní zbraní a streliva. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stre ... domaci_bur
Čo poznám strelnice ja, tak tam žiadne zbrane a strelivo nie sú. A ak niekde sú, ako napr. aj predajne, tak bývajú zabezpečené zvyčajne lepšie, než...

Niekedy mi už stačí, keď sa nič nemení. Bo z praxe to vychádza tak, že skoro vždy je to k horšiemu. Taktiež úradníci sa hrozne dlho prispôsobujú hoc akej novinke, či zmene. Ako vidno aj pri tejto novele.... :roll:

Edit: Vydriduch ma predbehol.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Asi tak... Logika euroúradníkov, ktorým by sa takýto register páčil v celoeurópskom meradle, je neúprosná: Zavedie sa register, ktorý sprístupnia x subjektom. Ľudia sa možno aj potešia, že sa trocha zjednoduší administratíva. Zároveň však hrozí, že vzrastie počet cielených krádeží a ten istý úradník zrazu bude špekulovať, čo s tým a v lepšom prípade donúti obyčajných držiteľov, aby vrážali značné peniaze do zabezpečenia, alebo ešte lepšie, bude tlačiť na to, aby civili doma vôbec nemohli držať niektoré zbrane. V nadväznosti na to ožijú "skvelé" nápady ukladať zbrane na polícii alebo v obecných zbrojniciach a samozrejme, platiť aj za to. Za každý kus a každý deň... Welcome to the Brave New World!
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Svojho casu sa drzitelom ZP objavovali v schranke reklamne ponuky zamerane na publikacie a skolenia okolo zbranovej problematiky. To ze ma nieco v sprave MV neznamena ze nemoze dojst k uniku.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Svojho času... :twisted: ...často majú také databázy od predajcov či podpísaných petícií...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"