Prihlasenie zbrane

Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa TheSyn »

Este sa k tomu vratim - v suvislosti s tymto topicom mi napadlo, ze - co ked zbran bola nadobudnuta napriklad 8.6. a zaevidovana napr. 20.6.?

Co sa stane, pokial je zbran zaevidovana, resp. predlozena na evidenciu po uplynuti 7 dni?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Priestupok na úseku zbraní a streliva?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Priestupku na úseku zbraní a streliva sa dopustí ten, kto
a)bez povolenia vyrobí alebo zadováži sebe alebo inému zbraň alebo strelivo podliehajúce povoľovaciemu konaniu, ohláseniu a evidenčnej povinnosti, alebo ich bez povolenia prechováva, alebo vykonáva činnosť, na ktorú je potrebné povolenie podľa zákona o strelných zbraniach,
b)poruší povinnosť podľa § 11 ods. 6 a 7, § 12 ods. 2 a 3, § 28 ods. 1 písm. b), m), n) a § 28 ods. 4 písm. b) a f) zákona o strelných zbraniach,
c)urobí čestné vyhlásenie podľa tohto zákona, ktoré sa nezakladá na pravde, alebo
d)poruší inú povinnosť ustanovenú zákonom o strelných zbraniach.

Prejednanie priestupku
Priestupky na úseku strelných zbraní prejednáva Okresné riaditeľstvo Policajného zboru. Za priestupok podľa predchádzajúceho odseku a to písm. a) a b) možno uložiť pokutu do 1659 € a za porušenie písm. c) a d) možno uložiť pokutu až do 663 €.
Hledej, šmudlo... :D
Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa TheSyn »

Ano. Suhlasim. Avsak.....

Co ked nastane ten pripad, ze ozaj pride ziadatel prihlasit zbran v siedmy den od nadobudnutia zbrane, na oddeleni ho poslu domov, ze PZ bude hotovy buducu stredu a datum evidencie teda bude na 12. den....? Snazim sa vniest do prikladu viac komplexity :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ty máš povinnosť do 7 dní zbraň predložiť na zaregistrovanie. Spravíš, dáš si potvrdiť že si si povinnosť splnil.
Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa TheSyn »

Nejdem to uz dalej rozmazavat, chcem len povedat tolko, ze sa postup zopakoval. V piatok predlozenie na evidenciu - odpoved "v stredu po preukaz, zbran dovtedy nepouzivat".

Ked som sa opytal "...teda mozem si zbran zbalit a odniest?" dostal som odpoved "Jasne."

Tot vsjo k zabavnej historke.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Pri prihlásení dlhej samonabíjacej zvyknú (u nás vždy)príslušníci vyžadovať kópiu protokolu zo skúšobne, že zbraň strieľa jednotlivými výstrelmi. Keď kupujete "uloženky" od držiteľa zbrojnej licencie, tak taký protokol dostanete rovno k zbrani, pretože "prišla" priamo zo skúšobne.
Čo však, keď kupujete zbraň na inzerát alebo v komisii a k zbrani taký protokol nie (stratil sa atď....)? Nezhabú mi príslušníci takú zbraň pri pokuse zaevidovať ju a nepošlú ju rovno na KEU? :twisted:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Tym, ze zbran uz bola riadne zaregistrovana, tak bol prevereny i protokol. Pokial viem nezvyknu to uz vyzadovat pri prepise.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

aparapi napísal:... "uloženky" ...
tzn panna so skusenostami :)
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Tiez sa mi stalo ze mi nevedeli vydat preukaz zbrane na pockanie.
V mojom pripade to nebolo ich neochotou ale tym ze som "specialny pripad".
Vyriesili to tym ze mi vratili ten zostavajuci diel nakupneho povolenia a odovzdal som ho az ked bola karticka.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Špeciálny prípad? V zmysle zbraň alebo kaliber aký ešte nieje na Slovensku?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tiež sa mi to stalo dva krát, trebalo počkať tri dni kým im to nahodili do IS.
radec
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 7 years 3 months

Príspevok od používateľa radec »

To iste sa stalo aj mne, kupil som zbran aka este nebola na slovensku, vratili mi nakupko, ze mi daju vediet kedy si mam prist po preukaz zbrane a volali hned na druhy den
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Mal som rovnak pripad, pockalo sa 30 minut a potom sa zdvihol telefon, ze ci to uz mozu nahodit, ze klient caka. Takze do hodky som odchadzal uz s preukazom zbrane.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Davno som tam nebol, idem tam buducu stredu, uvidime.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"