Zborka K100 a P11

Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa pitlo »

Sa tu miesaju aj postrehy z inych kalibrov.
elegant_nobel

Príspevok od používateľa elegant_nobel »

Skladanie bez uchopenia segmentu ako na xcal?

k100 https://youtu.be/JPXSjpma9Bk?t=10m28s
(10auto) https://youtu.be/JMPqj6gwCwo?t=4m16s

Ja by som bol za to aby sa vyjadril niekto z prostredia GP. Doteraz som bol v tom že sa takto robí zborka len na Xcalibure.

Kde je teda pravda??
Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

Neviem ako vam ale mne sa toi poskladat bez toho aby som potiahol segment nejde ani toho bo*a.. mozno keby som to tahal este viac ale viac tahat je uz bolestive pre prsty :) a myslim ze k100 nieje spravena tak ze to bez segmentu ide poskladat.. moj nazor.. mozno ak tak nejake serie to tak mali, maju ale moja sa tak neda poskladat.. :oops:
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Zborka s Mk12 ide aj bez stlačenia segmentu. Keď nasadzuješ záver a predná časť sa už dotýka segmentu, tak treba zatlačiť zadnú časť záveru dole aby sa ti predná časť zdvihla aj s vodítkom a vratnou pružinou. Tým vytvoríš trochu viac miesta medzi pružinou a segmentom a nadvihneš prednú časť záveru ktorú budeš môcť dostať medzi segment a pružinu a následne nasadiť záver. Pozor na kožu na dlani pod palcom :D Prípadne vyber hlaveň a vratnú pružinu, pozri sa na to bližšie keď nasadzuješ záver a predstav si že je tam ešte pružina a hneď zbadáš v čom je problém.
Mne to pripadá dosť násilné pre umelé vodítko a radšej bych ho tým nezaťažoval, preto si ju pri zborke opriem o seba a zatlačím rozborný segment. Ono to možno vyzerá viac "cool" keď len chytíš záver a nasadíš ho bez stláčania segmentu, ale to je asi tak všetko. Zborka je otázka nanajvýš pár sekúnd nech ju robíš akýmkoľvek spôsobom.
Prípadne to ide aj tak ako som písal pár príspevkov dozadu, že telo chytíš do jednej ruky, stiahneš rozborný segment a pritlačíš naň ukazovákom čím ho pridržíš v dolnej polohe a druhou rukou nasadíš záver.

Alebo sa pozri sem a máš to priamo od zdroju:
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... SnNlw#t=57
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

Pani, mozete mi prosim napisat dlzku vasich pruzin pre k100 a p11? vdaka
Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

Ja mam na tej mojej dĺžku pružiny buď presne 10cm alebo 9,9 cm je tam taká malá odchýlka. Vystrelených mam z nej cca 3000ks.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Predpokladám že otázka bola smerovaná na vratnú pružinu záveru. Takže: P11, dve tisíc výstrelov a 72mm.
longaver76
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 5 years 1 month

Príspevok od používateľa longaver76 »

ahojte. mne vcera prila K100 dynamic a K22 s. prisla postou ale to koli tomu ze tu v Norsku to tak ide. ale poviek zborka aj rozborka K22 super. ale K100 MK12 ooooo to fakt potrebuje spustu treningu. ale pozeram aj navod a radu na youtube.....snad sa nieco priucim....... :D
fleg
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Registered for: 1 year 10 months

Príspevok od používateľa fleg »

Vlastnim K100 X-Trim (kupovane 2021) a moja prva rozborka a zborka trvala desiatky minut...siel na to bez navodu len so sedliackou logikou a bolo to utrpenie.
Dodnes je to utrpenie, aj ked rozborku uz davam na 1x, zborka je o niecom inom, niekedy sa zadari, niekedy nie.
Brucho samozrejme boli, ako na to inak som zatial neprisiel a videi som si uz pozrel desiatky.
Ak to porovnam s G17 pride mi to, ze to je nebo a K100 je peklo.
Jago
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Jago »

Pozri si lepšie videá ku Grand Power-u, pretože rozborka a zborka je každá na maximálne 2-3 sekundy. Mám P1S, P40L a P1 a nikdy žiaden problém
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Mam P1, staršieho data ( r.v.2009)
Rozborka,/ zborka balada...
Povodny majitel lomcoval so zaverom pri zborke ( priznam sa že aj ja pri predvadzačke). Doma v klude som prisiel na to že po osadeni zavera ( je stale v zadnej polohe) treba na neho z hora v strede jemne dlaňou klepnut. Okamžite zaskoči a cvakne na miesto. Trapne jednoduchy grif... neprist na to tak sa ojebnervim s mixlovaním ako predchodca...
fleg
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Registered for: 1 year 10 months

Príspevok od používateľa fleg »

Ono to asi zalezi od kusu...a samozrejme grifu.
Na K100 (r.v. 2021) rozborku dam v pohode, stacilo zmenit uchop a drzat si zbran prostrednikom za lucik.
Ale zborka je horsia, pretoze zaver behne do list a zostane v zadnej polohe.
Potom mam 3 moznosti:
- potiahnem zaver dozadu kusok este a zrazu naskoci a behne dopredu.
- zatlacim za koniec zaveru a zrazu nabehne dopredu.
- stlacim uzaver zaveru a zaver naskoci (to mi pomohlo zatial len raz).

Samozrejme obcas sa stane, ze to musim zase rozobrat a zlozit az na 2x.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"