Novela zákona č.190/2003 Z.z. 2022 /výnimky a iné zmeny

DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

To nie.Skôr kvôli uloženiu zbrane aby som ju nemusel mať doma ale napr.v kancli v trezore.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Hmm to sa mi nezda uplne.
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Ani s A-ckom nemozes nechat zbran mimo tvoj dohlad. Skladovat ju mozes iba doma, alebo na zakonom definovanych miestach (na policii v uschove, niektore strelnice maju uschovu a pod). Vsade inde ju musis prakticky mat stale so sebou, alebo velmi blizko pri sebe tak aby si na nu vedel osobne davat pozor. Teda v praci si ju mozes odlozit kludne do trezoru, ale ked pojdes prec tak ju musis zobrat. Jedine, ze by ti zapisali do karticky aj to adresu prace ako dalsie miesto ulozenia.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Tiez som riesil nieco podobne. Zapisali mi len adresu trvaleho, adresu prechodneho pricom vyzadovali aby bol prechodny pobyt zriadeny oficialne. Potvrdenie odo mna nechceli pozreli si ho v systeme. tak isto ak je to nejaky firemny trezor treba davat pozor kto kazdy ma do neho pristup.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Jednoznacne odporucam adresu zapisat - Poziadat o tzv "rozsirenie miesta drzby" - po mne na to chceli pisomnu ziadost (napisal som rukou na A4) + vydokladovat vztah k nehnutelnosti ("zdrziavam sa na adrese lebo XYZ") + kedze nebola nehnutelnost moja, tak chceli potvrdenie od vsetkych majitelov ze sa v nehnutelnosti zdrziavam a ze suhlasia s ulozenim zbrani a streliva na adrese, podpisany u notara. S tym vsetkym mi potom normalne zapisali extra adresu do kariet ktore som potreboval, vymena isla samozrejme na moje naklady, ale stalo to za to.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Filip: Mne toto co si popisal akceptovat nechceli .. jedine na com trvali, ze zapisu adresu bolo oficialne zriadenie prechodneho pobytu. Samozrejme odmietli ma len ustne ale nemam cas sa s nimi babrat tak cez slovensko.sk som poziadal o prechodny pobyt a bol pokoj
luxus
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa luxus »

Dobry vecer,
chapem to spravne ze po novom mozem dlhu malorazku .22LR napisat na skupinu A zbrojneho preukazu?
Dakujem

§ 27

Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu je oprávnený

a) nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie A, na ktorú bola držiteľovi zbrojného preukazu udelená výnimka alebo nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a) až c), e) a f) alebo zbraň kategórie C; držiteľ skupiny A zbrojného preukazu je oprávnený aj na nosenie zbrane kategórie B uvedenej v § 5 ods. 1 písm. a) až c) v stave, pri ktorom je strelivo v hlavni, v nábojovej komore hlavne, v nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani (ďalej len „stav umožňujúci okamžité použitie“), ak osobitný predpis neustanovuje inak,24)
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Opakovacka ci samonabijacka? Samo je §5 d) (ak teda je naozaj dlha ako pisete) a jednoducho nie, opako je C, toz nadobudnut slobodno. Jaj este dolezita skutocnost, podla zakona neexistuje nic ako "napisat na skupinu A", na zaklade skupiny ZP mozno tu ktoru zbran nadobudnut a drzat a malu podskupinu Bckovych mozno v pripade ZP A aj nosit
luxus
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa luxus »

Dakujem za odpoved.
Konkretne sa jedna o CZ 455 VARMINT THUMBHOLE

Mate pravdu, zle som sa vyjadril co sa tyka "napisat na skupinu" Bolo to myslene tak ze ked mam iba skupinu A zbrojneho preukazu tak ci mozem uvedenu zbran nadobudnut.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Dlhu opakovaciu malorazku /zbran kategorie C ) mozes mat na skupinu ZP E a D.
luxus
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa luxus »

Do teraz to tak bolo ze na ZP sk. E a D a myslim ze aj na F by to išlo ale po novom ak nie je samonabijacia tak aj na A ak sa nemylim
ale nech sa vyjadria fundovanejší uživatelia

§ 27

Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu je oprávnený

a) nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie A, na ktorú bola držiteľovi zbrojného preukazu udelená výnimka alebo nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a) až c), e) a f) alebo zbraň kategórie C; držiteľ skupiny A zbrojného preukazu je oprávnený aj na nosenie zbrane kategórie B uvedenej v § 5 ods. 1 písm. a) až c) v stave, pri ktorom je strelivo v hlavni, v nábojovej komore hlavne, v nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani (ďalej len „stav umožňujúci okamžité použitie“), ak osobitný predpis neustanovuje inak,24)
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Opakovacku, ktora je zbranou kategorie C moze drzitel ZP skupiny A nadobudnut a drzat.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Hmm, teraz som to nasiel. Tak 455tku mozes kupit aj ked mas len A skupinu ZP.
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

luxus napísal: 01 Júl 2022, 12:49 Dakujem za odpoved.
Konkretne sa jedna o CZ 455 VARMINT THUMBHOLE

Mate pravdu, zle som sa vyjadril co sa tyka "napisat na skupinu" Bolo to myslene tak ze ked mam iba skupinu A zbrojneho preukazu tak ci mozem uvedenu zbran nadobudnut.
Ano
Používateľov profilový obrázok
singleshooter
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Registered for: 7 years 8 months

Príspevok od používateľa singleshooter »

Gabo13 napísal: 09 Máj 2022, 22:08 Dobrý deň,

chcem sa opýtať či už má niekto skúsenosť so streľbou zo zbraní zapísaných na F - zberateľstvo...
Po novom je možné s nimi chodiť aj na strelnicu, na cvičnú streľbu avšak treba to vopred ohlásiť pol. útvaru podľa § 27 ods.6 - myslím skúsenosť s nahlasovaním vopred atď..

Ďakujem...
tak to by aj mna zaujimalo, ci existuje k tomu nejake tlacivo, alebo staci poslat nejake oznamenie emailom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"