7,62x39 Berdan/Boxer

torqee
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 1 year 4 months

7,62x39 Berdan/Boxer

Príspevok od používateľa torqee »

Zdravim vsetkych,

zacal som sa zaujimat o prebijanie a narazil som pri 7,62x39 na problem so zapalkami Berdan. Chapem vsetky moznosti ako laborovat s Berdan zapalkami (zatial v teoretickej rovine), no rad by som sa dozvedel kto vyraba naboje 7,62x39 s boxer zapalkami ? Da sa to niekde dohladat, pripadne vie niekto zo skusenosti ?

Dakujem
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

neviem, ci rozumiem spravne tvojej otazke, ale vsetci vyrobcovia civilnej verzie 7,62x39 rozumej mosadzna nabojnica pouzivaju boxer zapalky S&B, Norma, Geco Federal, ak sa pytas na vojenske ocelove nabojnice tak to asi nikto, mozno Hornady, mam taky pocit, ze mali nejaky produkt z ocelovou nabojnicou 7,62x39, ale niesoim si isty
torqee
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 1 year 4 months

Príspevok od používateľa torqee »

Nechapeme sa. Ktory vyrobca vyraba tento kaliber so zapalkami Berdan a ktory so zapalkami Boxer? Ide mi o prebijanie, kedze Berdany sa tazko vyrazaju von z nabojnice.
Jester
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 6 months

Príspevok od používateľa Jester »

torqee, zápalku boxer majú všetky novovyrobené 7,62x39 pre civilný trh, napr. S&B, GECO, ZVS atd, a berdan majú vojenské, čiže staré voj. strelivo uvolnené na civilný trh, neviem čo na tom nevieš pochopiť a maturuješ tu
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Jester a si si isty?
Prednedavnom som si zo strelnice priniesol mosadzne nabojnice a hned na prvej som zlomil odzapalkovaciu ihlu...
20231007_165113.jpg
Jester
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 6 months

Príspevok od používateľa Jester »

aoaia, to som nevedel, že ZVS 7,62x39 je berdan, zatial som mal v rukách iba S&B a GECO, inak ja vždy sa pozriem dnu do prázdnej nábojnice, či má jednen otvor v strede, alebo dva malé na bokoch, stačí sa pozrieť pod dobrým svetlom alebo si zasvietiť svietidlom, tak vždy mám istotu, či je to boxer alebo berdan
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Hej uz to robim aj ja.
Krasne leskle nabojnice pomiesane so selbel, kto mohol tušiť...
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"