Sprej na medveda?

Pouzili by ste v kritickej situacii radsej zbran alebo sprej?

zbran
98
84%
sprej
18
16%
 
Celkom hlasov: 116

Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Na motorbicygľu v lese ... fuuuuj
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Toto by som nebral ako uspesny utek, toho medveda zjavne zaujimala len ta motorka. Skocil na nu a usiel. Asi nejaky maskovany ochranar. :D

Z tych reportov, co su k dispozicii z nasich koncin mi vyplyva, ze ucinna obrana neexistuje ak medved zautoci v terene nablizko. Je len velmi malo pripadov, kedy sa vobec podarilo pouzit strelnu zbran (svetla vynimka je nedavny pripad z Harmanca - otec a syn), a to mali obete k dispozicii plnotucne polovne pusky. Preto povazujem za klucovu zakladnu ostrazitost v terene, aby k blizkemu stretu nedoslo.

Sanca je asi pri strete na vacsiu vzdialenost a tam mozu pomoct rozne veci od hovorenia, styl pohybu az po spreje a zbrane. Turisti napr. odplasili medveda aj bleskom fotaku.

USA/ Kanada mozu byt odlisne, pre druhy ako kodiak alebo grizly je clovek legitmna lovna zver, zatial co o nasich medvedoch stale plati, ze sa stretu vyhybaju.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Dantes: "... zatial co o nasich medvedoch stale plati, ze sa stretu (s clovekom) vyhybaju."

Otázne je, že dokedy... :|
GearCheckers
občasný prispievateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10 months

Príspevok od používateľa GearCheckers »

janco89 napísal: 27 Apr 2023, 05:24 Je to už síce desať rokov stará téma, tak neviem či mi vôbec niekto ešte odpovie ale zakladať novú nebudem, zmenilo sa ale niečo v účinnosti sprejov za tú dobu? Hľadal som na nete videá, kde by bolo vidieť reálne použitie spreja pri útoku, ale nič moc som nenašiel, skôr len takéto videá, ak medveď niekoho prenasleduje a nedá si pokoj, vtedy to použili a odplašilo ho to. No pri útoku medvedice alebo inak nasraného maca ... Roky dozadu som nosil Sabre sprej ale ten už je expiráciu za zenitom, hľadal som nový no ale 80e sa mi zdá dosť, potom som našiel lacnejšie za nejakých 40e od slovenskej značky na https://www.sprejnamedveda.sk/ no dá sa tomu veriť, dosť cenový rozdiel oproti Sabre sprejom z usa a pritom uvádzajú viac kapsaicínu v obsahu ... Skôr hľadám nejakú reálnu skúsenosť, nie skúsenosť typu kamarát ma kamaráta a podľa neho to nefunguje. Nejaká kanadská štúdia píše 92% úspešnosť pri odvrátení útoku, no ...
Dobrý deň, tiež sme nič podobné nevedeli nájsť, preto sme sa rozhodli vytvoriť to sami. Video o použití medvedích sprejov priamo v praxi si môžete pozrieť v našom teste medvedích sprejov, kde sme ich navzájom porovnali až 12: https://www.gearcheckers.com/sk/outdoor ... -najlepsi/

Ak sa pýtate na reálnu skúsenosť, my ju máme priamo s vodiacou medvedicou, kde nám práve sprej od SABRE zachránil zadok: https://www.gearcheckers.com/sk/outdoor ... kusenosti/
Používateľov profilový obrázok
Admin
Administrátor
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa Admin »

Self promo vačšinou nenechávame, ale musím uznať, že toto je naozaj dobre spracovaný test, a celkovo aj informácie okolo (ako to nosiť a pod) sú na stránkach naozaj obsiahle, k veci a k téme. Naozaj pekná práca
Janka2
občasný prispievateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10 months

Príspevok od používateľa Janka2 »

Ahojte ja som tu nova, lebo chcem polozit v inej teme otazku nesuvisiacu velmi s celym forom, ale potrebujem radu od chlapov. No a asi od veci, ale co sa tyka medvedov je dobry film https://www.csfd.cz/film/372959-backcountry/prehled/ taky realisticky, kde sa pouzil aj sprey na medvede.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

DeSade, veď nebuď hneď pes.
8)
Janka, vitaj. A neuraz sa, my tiež radi pozeráme (hrané) filmy... akurát teda, že z nich rozhodne naše znalosti, poznatky a informácie nečerpáme. Ani o zbraniach, ani o iných obranných prostriedkoch a ani o medveďoch. Takže fajn, že si si dala námahu, zaregistrovala sa (vitaj) a oznámila nám, že si videla film. Lenže na pokec o filmoch, čo sme videli, máme iné vlákno v inej sekcii. V tomto vlákne uvítame skôr osobné skúsenosti (ideálne) s použitím spreja a/alebo so stretom s medveďom, výsledky testov, tipy, kde kúpiť a podobne. Chápeš, však? To ti píšem ako jeden z modov, nie ako niekto, kto by sa chcel po tebe voziť.
:wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"