Nadobudnutie zlamovacej gulovnice iba na A skupinu ZP

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5608
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Rusty, takže to sú tvoje domnienky, že im to prekážalo… Čiže čistá dojmológia. Keď zbraň prepravuješ, môžeš využiť pokojne aj puzdro na dlhú zbraň, ktorú si sem prelinkoval. K otázke “skrytosti” pri skrytom nosení sa tu toho popísalo dosť (veď pozri a prečítaj), zhruba vieme, aký je výklad príslušných orgánov, a tak ver, že pri preprave by ten výklad viedol k podobným alebo ešte mäkším záverom.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Doslovne mi povedali ze to puzdro co mam nie je vhodne a kazdy vie ze tam mam zbran.
Tak co si mam teraz o tom mysliet ?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5608
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak si im mal povedať, nech ti ukážu katalóg, aké puzdro podľa ich nárokov obstojí. Keď teda puzdro na vzduchovku sa im nepozdáva.
:twisted:
Ak je to takto, ako vravíš, je to dojmológia z ich strany, nie z tvojej. Môžeš mi do PM prípadne hodiť, kde to vidia takto, lebo tu, žiaľ, platí, že iný kraj, resp. iný okres - iný mrav. Je absurdné, že takmer celá Európa, s jej nezmyselne reštriktívnou legislatívou, akceptuje transport zbraní v puzdrach tohto druhu (a strihu), pokiaľ nie je výslovne ustanovené, že ich treba prepravovať napr. v uzamykateľnom kufri/schránke. Ale tu u nás si niekto zmyslí, že jednoducho nie je vhodné.
:oops:
Skryté nosenie - čo je iná vec ako transport zbrane na OR PZ a z OR PZ - môžeš zjednodušene vnímať tak, že sa postaráš, aby nebolo vidno žiadnu časť zbrane a teda nebolo možné identifikovať, akú zbraň (druh, výrobca, typ, farba, atď.) máš pri sebe. A podobe je to aj s transportom zbrane. Aj keby si rovno išiel na OR PZ s podlhovastým plastovým kufrom, tak sa priemerne inteligentný jedinec dovtípi, čo v ňom máš. Dokonca, aj keby si na to OR PZ išiel s futrálom od violončela, tak by to priemerne inteligentnému jedincovi zrejme doplo. A teda by, podľa dialektiky tebou spomínaných príslušníkov, "každý vedel", že tam asi máš zbraň. Dokonca, že to bude zbraň strelná. A asi aj dlhá...
:D
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Myslim si ze to legislativne upravia neskor ako aj aktualne mozne NOSENIE zakazaneho streliva na vynimku i ked v zakone o tom nie je ani botka :)
Ladin
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 9 months

Príspevok od používateľa Ladin »

zdravím páni, mám podobný problém...
na ZP sk A som nadobudol dlhú malokalibrovku opakovaciu. policajtka mi povedala, že ju môžem mať iba doma v skrini/trezore.
podľa §28 ju však smiem prenášať za účelom cvičnej streľby. ďalší policajt zas tvrdil, že cvičná streľba je jednorazové zastrelenie zbrane(nastavenie optiky). opakovaná návšteva strelnica je už športová streľba a treba si rozšíriť E.
Prílohy
Screenshot_2023-06-21-10-47-05-792_eu.smyk.zbrojnypreukazpremium.jpg
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5608
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nech ti to dá písomne. To možno schladí jeho nadšenie fabulovať.
Ladin
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 9 months

Príspevok od používateľa Ladin »

A zabudol som napísať otázku:
Existuje definícia pre pojem "cvičná streľba"?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5608
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nie.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Ja nastavujem optiku stale nakolko to nestriela stale tam kam by som chcel :D 8)
Ladin
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 9 months

Príspevok od používateľa Ladin »

vymenil som puškohľad, takže "musím" isť opäť na strelnicu a cvičnou streľbou (cca 200 ranami - ide mi to pomalšie) nastaviť optiku
Jester
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 6 months

Príspevok od používateľa Jester »

Podla zákona o Zb a Str. je možné pravidelne cvične strieľať na strelniciach zo zbraní kat. C, ktoré sú evidované len na sk. A alebo B ZP, aj ked je len v Preukaze zbrane uvedené len miesto trv. pobytu, lebo napríklad zbran je možné prepravovať aj za účelom opravy, a ked vám puškár opraví zbran na počkanie, tak nevydáva potvrdenie o úschove zbrani, lebo je to zbytočné pri oprave na počkanie a tiež nemáte puškárstvo uvedené ako dalšie miesto držania zbrane a zbran sa može pokaziť aj viackrát a vždy možete ísť do puškárstva, takže aj na strelnici podla toho môže byť zbran počas cvičnej strelby. A to o jednorazovej streľbe pre nastavenie puškohladu je hovadina, napríklad na brokovnice kat.C sa nedá namontovať puškohlad a niektoré nemajú ani mieridlá tak čo by sa tam nastavovalo podla toho príslušníka na od. Zb a Str.? Cvičná streľba sa môže vykonávať pravidelne na udržanie streleckých návykov a zručností, nikde zákon neuvádza, že sa može len jednorazovo pre nastavenie mieridiel ako povedal daný príslušník na Od Zb. To by ale vyzeralo, ak by si držiteľ ZP sk, B kúpil zbran na ochranu obydlia a nemohol ju na strelnici vyskúšať ako sa s nou striela a či vobec nou trafí niečo.
Poslúchnite na radu od Jacka a vypýtajte si to policajtove tvrdenie písomne, že z tých zbraní nemôžete podla neho strieľať cvičnú streľbu na strelniciach a podajte sťažnosť na Prezídum PZ. Jedná sa o podobné ohýbanie zákona zo strany príslušníkov ako pri neochote vydávať sk. A ZP bez živ. listu a podobných somarín.
brco
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 2 years

Príspevok od používateľa brco »

Cvicna strelba nema teraz v zakone legalnu definiciu. Predchadzajuci zakon z 1993 a tiez ten z roku 1983 to mali, pricom z nich sa da celkom jasne ustalit, ze cvicna strelba je strelba na schvalenej strelnici. A to moze chodit/robit kazdy. Bludy, ktore uviedli dani policajti, netreba ani komentovat. Ako pisal Jack, treba vzdy takychto chytrolinov konfrontovat, nech to daju pisomne (jasne, na to ti povedia, ze nic pisomne oni nemozu/nedavaju).

Rozdiel medzi “Ackarom”, ktory ma zbran “C” a “Beckarom”, ktory ma napr. iba pistol, je z pohladu zakona a moznosti tieto zbrane prepravovat identicky, mozu obaja na ucel cvicnej strelby. Nedava zmysel, aby “Beckar” mal zbran doma v trezore a raz za rok isiel nastrelit mieridla. Ak teda moze “Beckar” ist s pistolou trenovat, co sa uplne bezne a spravne akceptuje (nestretol som sa nikdy s tym, ze by to nejaky policajt spochybnil), moze uplne identicky ist trenovat “Ackar” so zbranou “C”, kedze to ma idemticke podmienky v zakone.

A jedna poznamka k zapisu do preukazu zbrane, pri “Ackarovi” sa ma zbran ina, ako na nosenie, teda aj “C” zapisat nie len miestom pobytu ale aj verejnymi strelnicami. Tym odpadne pochybost a debata, takto to mam aj ja, znami a tiez moj otec, co su okresy napriec SR. Je vsak mozne, ze tu plati, co okres, to vlastne previdlo. Aj bez tohto zapisu plati, co sa tu uz pisalo od viacerych, zakonna moznost na prepravu je jasna.
Jester
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 6 months

Príspevok od používateľa Jester »

Opdoved pre brco, na oddelení kde patrím aj ja, mi dokonca povedali, že aj držiteľ sk. B ZP nemože strielať ani zo zbrane kat. B, ktorú vlastní len na ZP sk. B a nezapisujú im do preukazu zbrane strelnice, lebo vraj na to majú právo len E-čkari, čo je pravdaže sprostosť. Ak by si vedel taký preukaz zbrane odfotiť a poslať mi ho sem, so zakrytými osobnými údajmi, stačí ak bude vidieť to, že je to pre zbran Kat C evidovanú iba na sk A, B ZP, alebo, že sa ide o zbran B, C evidovanú iba na sk B ZP a že sú tam uvedené ako miesto držania aj Strelnice, rád by som to ukázal príslušníkom na danom oddelení Zb. a Str
brco
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 2 years

Príspevok od používateľa brco »

Paci, je to na zbran “C”, je vidno, ze to mam na Ackovy zbrojak, cize ina zbran, ako nosenie. Prednu stranu sa mi nechce fotit, toto som orezal, kvoli osobnym udajom.

A k tym Eckarom, ti maju sportovu strelbu (aj ked subezne aj cvicnu).

Za mna je to jasne, takyto nazor je skor exces, ako nazor, ktory ma racio a argumenty. No je tu viacero tem, kde sa riesi aj Ackovy zbrojak, co uz napisal Jack, kde co okres to iny postup. Nejdem duplikovat.
IMG_0581.jpeg
Jester
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 6 months

Príspevok od používateľa Jester »

Vdaka brco, ked budem mať cestu na oddelenie, ukážem to, potom napíšem, čo povedali na to
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"