Tragédia v Čachticiach: Muž čistil zbraň, guľka z nej neúmyselne zabila matku

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Registered for: 18 years 8 months

Tragédia v Čachticiach: Muž čistil zbraň, guľka z nej neúmyselne zabila matku

Príspevok od používateľa lovec »

Tragédia v Čachticiach: Muž čistil zbraň, guľka z nej neúmyselne zabila matku

:arrow: https://www.aktuality.sk/clanok/1YuXQ5y ... aign=cross
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Smutné, veľmi smutné. Neuveriteľný pech…

Až sa mi nechce veriť, že k nechcenému výstrelu prišlo pri bežnom čistení, berúc pritom do úvahy postup čistenia, uhly, smery… Nuž, ale konšpirovať tu nebudem.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Dávam sem link z iného vlákna. Údajne poľovník, bývalý policajt. Úprimnú sústrasť mladej rodine.

https://domov.sme.sk/c/23217046/muzovi- ... -zenu.html
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Jack: hádam to objasnia, prvé čo ma napadlo že šmírák.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

To nám napadlo asi viacerým, aj čo som videl na sociálnych sieťach, mnohí rozvíjajú tieto úvahy. Nechcem ale špekulovať. Sám som však zvedavý, na čo OČTK a KEÚ prídu, pretože tento typ tragédií môže byť veľmi poučný a mať aj silný preventívny účinok.

Na druhej strane, čo ja viem? Occamova britva reže neúprosne, ale... ale čo ja viem? Síce mi tá medializovaná verzia smrdí, lenže sám som v živote videl všelijaké náhody, aj také, ktorým je ťažké uveriť. A balistika puškových kalibrov je nevyspytateľná, o čom som sa presvedčil hneď pri prvej polovačke na diviaka, keď trajektória strely bola taká nepravdepodobná a opakovane sa tak lomila, že by som jednoducho neveril, keby som nevidel. Takže áno, dokážem si predstaviť aj možnosť, že naozaj mohlo ísť o nechcený výstrel pri, resp. pred čistením. Alebo, ako napísal Vydriduch v inom vlákne, že mohlo ísť o vyťahovanie náboja zaseknutého v komore. Asi nemá zmysel, aby som pokračoval v podobných úvahách, lebo predstaviť sa dá takmer čokoľvek, ale realita môže byť nakoniec úplne inde.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Má zmysel sem dávať takúto "novinársku" žumpu?
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Ak je pravda co pisu media tak to vyzera naozaj na smirovanie cez puskohlad a nasledny nechceny vystrel.
Ak teda medzi sebou "nieco" nemali, to by uz nebolo zabitie ale vrazda.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ak je pravda, čo píšu médiá... Sorry, ale médiá v tomto prípade nerobia nič iné, iba pomerne strohú info z policajnej zvodky prezentujú s balastom dohadov a domnienok. Nie sme trocha dospelí na to, aby sme ešte brali vážne takýto novinársky suterén?
:?:
Ako... áno, každý si nejako predstavujeme tú situáciu. Máme svoje fantázie, predstavy, domnienky. Práve preto treba, aby polícia vec poriadne vyšetrila, a to s prizvaním znalcov. Ono, ak chceme teoretizovať, tak práve fakt, že k výstrelu prišlo v maminom byte môže svedčiť o tom, že fakt mohol skúšať uvoľniť šprajcnutú nábojnicu. Jednoducho, že nechcel z revíru vliecť takto potenciálne nebezpečnú zbraň domov do NMnV, ale chcel problém odstrániť najbližšie, kde mohol... Vidíš, keď to vezmeš takto, je to argument proti verzii so šmírovaním. Až na to, že to nie je žiadny skutočný argument, ale len ďalšia z domnienok, ktoré za večer vyplodíš za kýbeľ. Preto si treba počkať...
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"