9mm Luger

rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Uz som kupil minuly tyzden cca 500 ks 147gr sypanych.
Cena ale vysoka oproti starym krasnym casom prebijance vs tovarenske ale zostanem asi aj tak pri nich :D
V krytej strelnici dokonca vyssia dymivost prachu sposobuje akcny nadych v kombatovej casti 8)
340942691_168225202827064_7232934467860197081_n.jpg
Jester
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 7 months

Príspevok od používateľa Jester »

Vyrábajú sa ešte náboje ZVS 9mm luger? už ich v predajniach veľmi nevidím.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 802
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Vyrába..., v kúpenej fabrike v Macedónsku..., ale teraz nie na náš trh... :arrow:
Jester
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 7 months

Príspevok od používateľa Jester »

Aha, takže ZVS sa v Macedonsku vyrabajú. teraz mám nakúpené STV Scorpio, lebo tie sú lacnejšie ako S&B a majú aj lepší prach, než S&B čo som si zistoval
steniels
prispievateľ
Príspevky: 334
Registered for: 11 years 2 months

Príspevok od používateľa steniels »

zaujalo ma to a tak som sa trocha popýtal vo fabrike a ZVSka už malokalibrovú muníciu nevyrába, ani u nás ani v zahraničí... tato výroba bola kompletne ukončená. v Macedonsku bola produkcia milión Lugrov mesačne ale pre drahú dopravu a nezáujem z amerického trhu vedenie spoločnosti výrobu ukončilo... taktiež skončila produkcia pištolí a vzduchoviek. už sa robia len od kalibru 30mm a viac. Po novom roku som si dohodol návštevu podniku a exkurziu tak potom prinesiem ďalšie info :D

PS: ina spoločnost plánovala na Slovensku rozbehnúť muničnú linku, podarilo sa im zabezpečiť staršiu linku v USA spracovali dokumentáciu, len vyšlo im že by ich stálo cez 15 -17 miliónov € kým by cele všetko postavili a potom ďalších niekoľko miliónov na nákup materiálu a obávali sa nedostatku odborného personálu tak od rozbehnutia výroby nábojov upustili :(
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Škoda.
Viem si predstaviť pracovať v takej fabrike. :)
steniels
prispievateľ
Príspevky: 334
Registered for: 11 years 2 months

Príspevok od používateľa steniels »

kukni portál profesia, majú tam hafo otvorených pozícii čo som pozeral. :P
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years 1 month

Príspevok od používateľa tata7474 »

steniels napísal: 19 Okt 2023, 13:05 ... ZVSka už malokalibrovú muníciu nevyrába, ani u nás ani v zahraničí... tato výroba bola kompletne ukončená. v Macedonsku bola produkcia milión Lugrov mesačne ale pre drahú dopravu a nezáujem z amerického trhu vedenie spoločnosti výrobu ukončilo...
ZVS mozno ... len je zahodno mat na pamati, ze v ramci grupy CSG minuly rok kupili Fiocchi a teraz idu od Visty odkupit CCI, Federal, Speer ... tak na co by tlacili macedonske cez Atlantik, ze?
steniels
prispievateľ
Príspevky: 334
Registered for: 11 years 2 months

Príspevok od používateľa steniels »

Dnes som si na obede odchytil manažéra z ich obchodného oddelenia a ťahal som z neho informacie :wink: preto sa teraz hram na chytrého... presne Týmto som mu argumentoval že veď toto kúpili a ešte prednedávnom ďalšiu US spoločnosť prebrali... povedal že to brali pre zápalky.. americké municky produkujú pre Ameriku. ZVSka už funguje len na 30mm a viac...Grenada tiež ale tam saprofiluju na prachové náplne . Do Zuzana idú od Eurenka z FR a od Srba berú všetko čo nezozženu inde.. ale pre nás trh už malorazne (do 30mm) neposkytujú i keď vedenie spoločnosti trocha tento krok ľutuje z toho možmeme usudzovat že časom znova môžu začať .....
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje - kde a za koľko"