AR-15 all about
Chlapi, troška by som brzdil. Neskúšal som to, ale čo ak sa v praxi prihodí, že správny orgán sa rozhodne subsidiárne použiť ustanovenia zákona o poľovníctve? Konkrétne par. 65, ods. 2, písm. m) a najmä n). Potom si bude lámať hlavu nad tým, ako vlastne môže zapísať na poľovné účely zbraň, ktorú na poľovné účely vlastne nemožno použiť. Pravda, pokiaľ nebude vybavená zodpovedajúcim zásobníkom...
Ohľadom zásobníka, ja môžem kľudne chodiť po revíri s puškou bez zásobníka a 1 nábojom v komore s odôvodnením, že mi 1 rana stačí a strelivo dobíjať do komory... Pokiaľ nie je nadlimitný zásobník, neriešil by som. Aj napr. v Benelli Argo alebo Sauer 303 môžeš mať 2 ranové, 5 ranové prípadne 10 ranové zásobníky, z pohľadu zákona o zbraniach to je OK..
No neviem, to by musel byť ale veľmi proaktívny správny orgán. Čím nevylučujem, že sa to nemôže stať :-/
ZP sk. D oprávňuje držiteľa danej pušky o.i. na vykonávanie cvičnej streľby a na lov v zahraničí, čo už zákon o poľovníctve predpokladám plne nepokrýva.
ZP sk. D oprávňuje držiteľa danej pušky o.i. na vykonávanie cvičnej streľby a na lov v zahraničí, čo už zákon o poľovníctve predpokladám plne nepokrýva.
Yarco, ale veď WF je plné takých prípadov až príliš "proaktívneho" prístupu pri interpretácií príslušných právnych predpisov.
Kjuby, ty sám si začal otázkou, či sa podarí zapísať AR-15 aj na déčko a aj keď nemá dvojranový zásobník. Sám si naznačil, že môže prísť k zádrhelom. A ja ti potvrdzujem, že určite áno, a ponúkam ti jeden (teoretický) dôvod navyše.
Kjuby, ty sám si začal otázkou, či sa podarí zapísať AR-15 aj na déčko a aj keď nemá dvojranový zásobník. Sám si naznačil, že môže prísť k zádrhelom. A ja ti potvrdzujem, že určite áno, a ponúkam ti jeden (teoretický) dôvod navyše.
...prvý odkaz čo mi na dotaz vyhodil Google: 2-ranový zásobník na lovecké účely Magpul
https://www.aawee.fi/en/parts-and-acces ... -BLK-2PTR/
Za tých pár eur to asi stojí...
Za tých pár eur to asi stojí...
Policajt ktory by odmietol zapisat ARko na D nema absolutne ziadnu oporu v zakone, Ani v zbranovom ani v polovnom. Ak nebude v zbrani nadlimitny zasobnik nezodpovedajuci prislusnym predpisom tak 223 (AR15) aj 308 (AR10) je rozsirene lovecke strelivo. Nic nebrani pouzitiu tychto zbrani. Akurat ze lovec bude asi vyzerat divne vzhladom na polovne tradicie. To ale nie je starost policajta na oddeleni zbrani. Rovnako pred rokmi by vyzeral divne polovnik v maskacoch alebo s puskou s polymerovou pazbou a dnes uz je to vidiet v reviroch bezne.
Dobrý deň, páni. Potreboval by som pomôcť. Kúpil som prednedávnom AR-15 od Schmeiser. Hneď ako som ju chcel vyskúšať tak asi po 6 rane došlo k zadržke. Strela vyletela, nábojnica ostala v komore. Náboje STV Scorpio. Nevedeli sme ju vybiť, mortaring išiel s problémami, zlomili sme pažbu, vyhodili nábojnicu. Nábojnica bez zápalky. Aby sme rozobrali pušku museli sme odrezať z pažby (trúbka ostala neporušená) nakoľko sa uper a lower nesli oddeliiť pre skrižovany mechanizmus. Keď sme ho vybrali, zapalka bola zapadnuta medzi zavorou a cam pinom. Po rozobrati a obslúžení to vyzeralo, že zbraň bude fungovať. Asi raz za 50 rán nábojnica opäť ostala vnútri, aj keď von išla ľahko, pri tom zavornik nevyhodil nábojnicu, odišiel do zadnej polohy a snažil sa podať nový náboj, ten narazil na nábojnicu v komore, projrktil sa zatlačil do nabojnice a vznikla ďalšia zadržka. Domnievame sa, že jeden z ozubov je ostrejší a nemá plynulý chod nakoľko v zbrani zostava po nábojniciach mosadzná stružka. Myslíte, že obrusiť ozub by bol dobrý nápad? Snažil som sa to vysvetliť čo najpodrobnejšie z AR platformou nemám veľké skúsenosti. Budem vďačný za každú radu.
To je zbraň z druhej ruky, že sa nedá reklamovať?
Áno z druhej ruky. Vyzerá to tak, že problém spôsobili náboje nie vyrobna chýba zbrane. Zbraň je presná príjemná pri streľbe, len sa to akosi snažíme doladiť spoločnými silami. Známi majú Andersony a GP. Nikdy podobné problémy nemali.