IWA 2011

Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 6 months

IWA 2011

Príspevok od používateľa BTV »

Norimberg 11-14 marca 2011

http://www.iwa.info/en/
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

No konecne, ze to sem niekto zavesil. Ked budem stihat vsetky povvinnosti tak by som siel.
inspiring_sammet

Príspevok od používateľa inspiring_sammet »

nechystá sa organizácia nejakého zájazdu?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Skoda terminu, vtedy sme u madarov na puske :-(
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Výstava je určená pre odbornú verejnosť, bližšie info v angličtine http://www.iwa.info/en/visitorinfo/proo ... igibility/
poprípade v nemčine http://www.iwa.info/de/besucher/fachbes ... timierung/

najprv sa treba tymto "preluskat", potom si treba polozit otazku ci tam chce clovek ist na jeden den alebo na celu dlzku trvania vystavy.
Sposob dopravy: vlastne auto, vlak, lietadlo ?
Vynara sa taktiez otazka, ako s ubytovanim, bud nejaky penzion alebo ci clovek prespi v aute popripade ci si trochu zasquatuje :)
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa agger »

aj by som isiel, no moja firma nema v predmete tie spravne cinnosti. Museli by sme nasjt firmu pod ktorej hlavickou by sme sa tam dostali.
Predmety cinnosti su pomerne jasne definovane (nemecky Handelsgesetzbuch) :roll: :
Zbrane, casti zbrani a obrabanie/uprava zbrani
Lukostrelba
Strelivo a prebijanie
Optika
Noze
Oblecenie
Darcekove predmety
Outdoorove zalezitosti
Potreby pre strelecky sport
Polovnicke potreby
Policajna vystroj
Policajne zlozky
Armada
Ochrana osob
SBS
Osobna ochrana
Lesnicke organizacie/urady
Odborne vydavatelstva
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Snypo »

IWA 2010 stála za to,uvažujem aj nad tohtoročnou. Zatiaľ som na tom tak 50/50,no snáď sa podarí.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Snypo, ake si mal naklady za cestu, ubytko atd ?
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Snypo »

už nepamatam presne,jednodnovy vstup stal (aj s katalógom) okolo 35 - 40 €. K tomu cesta SVK - Nemecko a späť + niečo zjesť treba a niekde spať tiež.
Išli sme partia 3 ludia takže sa to ešte dalo,jednu noc sme spali v aute cestou na Slovensko.
Celkove naklady odhadujem na cca +- 200 € . Je to fakt hrubý odhad.

ALE stálo to za to :-) Toľko zbraní,noviniek a luxusných špecialitiek ťažko nájsť na 1 mieste.
BTW: Na 1. deň sa tam ani neoplatí chodiť. Nič sa poriadne nestihne :-/
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ambor »

Aktualne aj napriek mensiemu poctu vystavovatelov jedna z velmi zaujimavych vystav. Za jeden den clovek stihne obehnut vsetko, druhy den chutovky, kde sa zastavi na veeelmi dlhy pokec a vyjednavanie, a treti den uz len skutocne nieco na co zabudol, alebo caka, kym nieco vystavovatelia predaju. Osobne si myslim, ze na celu vystavu sa oplati iba ludom, ktorych cakaju dlhsie stretnutia s partnerskymi firmami, kde treba v stanku posediet a stravit aspon hodinu.
Prvy den bolo kopec prospektov, darcekovych predmetov a aj press, dnes v sobotu prevazne takmer laicka verejnost, a uvidime zajtra, pravdepodobne uz pomenej ludi.
Celkove naklady v zavislosti od ubytka cca 300 evri (ubytko, strava, doprava, vstupenka).
Kto ma rad zbrane, mal by si to zazit, je to skutocne zazitok obchytat/obtiahnut/vystrelit/odfotit si veci, o ktorych sa iba normalne docita v casopise a vidi v TV.
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa tenorista »

jo je to ako lízať zmrzlinu cez sklo....
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

suhlasim , ja som toho roku nakoniec nesiel kolega mal tyzden pred IWOu silny uraz tak sa neslo... :(
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

tenorista: Tak tak :lol: :lol: :lol: Inak, ak si ho pamatas, stretli sme tam Ewana, zbavil sa Accuracy International a robi teraz distributora Desert Arms Tactical pre anglicko a slubil nam super ceny na SRSka (DTA SRS som tu v inom threade spominal uz minuly august :wink:

Obrázok
Sukromne tu plechovku vpredu nepotrebujem a zaobidem sa aj bez 300kovej hlavne (stacila by mi vymenna 308win/338 lapmag a bol by som vysmiaty :twisted:

Skoda len ze Barrett nemal na stanku aj tu ich .416 semi-auto :shock: pre semi-auto fanatika je to ultimatny brouk v hlave... :lol: :wink:


Celkovo ma IWA tohto roku velmi prijemne prekvapila (mozno to ale bolo tym ze som od nej nic necakal :) sice tam bolo aj par neprijemnych prekvapeni, napr. anglicke RPA nakoniec nedoslo lebo vraj idu oznamit bankrot :shock:, S&B hovorilo presne to iste co minuleho roku ohladne dostupnosti 'noviniek' (1-8x aj 3-20x vraj budu dostupne vo 'velmi blizkej dobe, najneskor do leta'...), plastove 'takticke' pazby na Tikky a spol. od Roedale posobili dojmom uplneho suntu, alebo napriklad moje sukromne sklamanie z novych March puskohladov (na papieri znie 1-10x, 2,5-25x, ci takticky 3-24x uplne super, v skutocnosti to ale bolo sklamanie na sklamanie, tie puskohlady sa hodia ozaj len na benchrestovu strelbu, a na tu sa zasa take zvacsenia vobec nehodia (navyse hned vedla bol krasny novy benchrestovy Sigtron 10-50x60 ktory stoji trikrat menej...), atd.

Pozitiv a zaujimavych veci tam ale nastastie ozaj bolo vela i ked rozpisovat sa o nich by bolo na dlho (a podarilo sa aj nejake prkotiny vybavit ci pokupit - od tych novych limbsaver navlekov na glocky a cizu az po jednu lacacku cinsku 1-6x optiku ktora ma ale velmi prijemne prekvapila :twisted: :wink:

Kazdopadne opat sa ukazalo ze jeden den je na IWU prilis malo (idealne by bolo ist na nedelu+pondelok, oh well, mozno nabuduce :roll:

Gunslinger
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa tenorista »

viem,bol som tam a pokecal s ním. dokonca slúbil že prídu si troška zastrielať.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5263
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tak to sme sa u nich prestriedali vsetci..... :lol: Predo mnou tam bol asi 10 min. Filip, ukazovali mi jeho vizitku....a ked pridu vraj staci nachystat len tu slivovicu.... :lol: DTA s plnou dlzkou laufu pre 338 je fajn hracka, vedel by som si ju casom predstavit v arzenali.....inak skusenosti podobne ako Guns., S&B team nebol schopny poskytnut relevantnu info o dodavkach puskohladov, ktore uz dva roky kde-kade predvadzaju.......nehovoriac aj o tom, ze ci su ich puskohlady potiahnute zelenou,alebo hnedou vrstvou....ocividne zacinaju zaostavat voci sucasnej konkurencii. Este aj do krpateho Marchu 3-24x42 sa pozeralo v celom rozsahu podstatne prijemnejsie ako do S&B 5-25x56 alebo do noveho 3-20x....tunel ako Sitina,....sklamanie. ( z celeho S&B stala za pohlad akurat ta ich ciernovlasa Laura... :twisted: )
Milo ma prekvapil Barrett, 98Bravo je nazivo fajn kver. Prijemny chod zaveru, dobre vyvazena.
Samozrejme, kopec dalsich zaujimavosti, na kile bude o com rozpravat a planovat :twisted: .
Jednou z najvacsich peral boli ale tie ruske puskohlady s vezickami na objektive ( o par stankov dalej ako bol Swaro)...sila, hlavne ked vykladal nejakym mladym nemcurom o pokrokovej technologii, ktoru nebude mozne tak lahko kopirovat... :shock: :lol: (to uz som musel odist, lebo som sa dusil od smiechu)
Steiner, bol som zvedavy na ten ich novy dalekohlad s dialkomerom. ale ani sa ho neobtazovali doniest, only for military, ako mi oznamila baba za pultikom (na nemku celkom kocka). Reku tak ze si tu armadu budu musiet najprv najst....ked to nedostane BW povinne,tak z toho bude akurat katalogovy produkt....
Pozitiv bolo ale podstatne viac, daleko prevazili tie horsie veci. Ja som bol velmi spokojny po vsetkych strankach.Aj som oci nasytil, aj nejaky biznis prejednal, aj schnitzel bol vyborny... :wink:
Dva dni su sice viac ako jeden, ale ked plan mitingov bol dost husty, tak som nemal az tolko volneho casu ako som si predstavoval....vzdy lepsie ako vlani (jeden den nie je sanca, hlavne ked clovek nejde len obzerat,ale ma naplanovanych mnoho jednani...)
Napísať odpoveď

Návrat na "Výstavy, exhibície a iné..."