ZP par otazok

sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Keď máš A možeš nosiť a aj strielať na strelniciach, keď máš tiež možeš strielať na strelniciach, nosiť len na a zo strelnice. Na toto si sa pýtal?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

sano2 chcel asi napisat:
sano2 napísal:Keď máš A možeš nosiť a aj strielať na strelniciach, keď máš B tiež možeš strielať na strelniciach, nosiť len na a zo strelnice. Na toto si sa pýtal?
thomas75:
Precitaj si zakon 190/20003, usetri a zodpovie ti to vela otazok.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa sano2 »

presne tak yarco len to B som zabudol.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa C08R4 »

keď máš B tiež možeš strielať na strelniciach, nosiť len na a zo strelnice.

yarco, sano2: Tiez si radsej precitaj zakon.
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa scar »

....si ale detailista kobra... :roll:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa C08R4 »

Neni som detailista.

§ 28
Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
(2) Držiteľ skupiny B, C, D, E a F zbrojného preukazu môže prepravovať zbraň a strelivo len na účely
a) opravy, úpravy, znehodnotenia, zničenia alebo výroby rezu zbrane alebo streliva,
b) overenia zbrane autorizovanou osobou,3)
c) výkonu zamestnania13) alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu,14)
d) cvičnej alebo športovej streľby,
e) vystavovania zbrane alebo streliva,
f) prepravy zbrane alebo streliva medzi určenými objektmi alebo miestami určenými v preukaze zbrane alebo
g) odovzdania zbrane alebo streliva do úschovy.

(3) Prepravovať zbraň a strelivo v iných prípadoch ako podľa odseku 2 je možné len na základe predchádzajúceho
písomného súhlasu policajného útvaru.
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa scar »

huuu,huuu...myslel som to ako vtip,ja ten paragraf dobre poznam a nepochybujem o tom ,ze ho pozna aj yarco a sano2.Oni len odpovedali na otazku.Ty si to popisal detailne....tudiz si detailista :lol: ....kapito :?:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

sano2 napísal:Keď máš A možeš nosiť a aj strielať na strelniciach, keď máš (tu malo byť asi E) tiež možeš strielať na strelniciach, nosiť len na a zo strelnice. Na toto si sa pýtal?
Pozor! NOSIŤ pri E v zmysle zákona nesmieš!!! Rozlišuj prosím medzi NOSENÍM zbrane a jej PREPRAVOU. Rozdiel je v stave zbrane, teda či je pripravená na okamžité použitie, alebo nie. Ak si držiteľom ZP sk. A, smieš mať zbraň pripravenú k okamžitému použitiu kedykoľvek a kdekoľvek(=NOSÍŠ). Inak len bez náboja v hlavni, bez náboja v zásobníku, ak je ten v zbrani(=PREPRAVUJEŠ).
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Tak som to myslel, ďakujem za podrobnejší výklad, dúfam že mu to pomôže :wink:
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

pistol v jednom vacku zasobnik s nabojmi v druhom
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

dakujem vam pekne.....ak som teda tomu dobre porozumel tak si sadnem do auta pistol dam na sedadlo pridem na strelnicu tam vytiahnem zastrielam si potom naspat vlozim do auta a idem domov alebo na miesto ktore mam v ZBROJAKU....ale ked si odskocim cestou povedzme nieco vybavit na postu pistol naham v aute.....ak takto tak rozumiem a dakujem.....pri tom B pri A s nou mozem ist vsade okrem banky.......a co sa stane ked policajti zistia ze mam v aute pistol a mam len B ze som si povedzme isiel nieco vybavit do mesta a potom chcem ist na strelnicu?????zhabu mi ju?????totizto mam za chvilu 21 a chcel som A ale zivnostnici to len mozu ale zrejme skoncim pri B a D lebo a nedostanem
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa BTV »

Zbran v aute mozes nechat len ak auto riadne uzamknes a mas ho stale na dohlad... (napr. benzinka)
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

ved ano ale ked ju skryjem pod sedadlo napr. tak mozemm ist aj dalej????ci to zakon nedovoli?????dakujem za odpoved
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ako som povedal... Aj ked ju skryjes a vzdialis sa od vozidla dalej ako nan dovidis, tak porusujes zakon...
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

rozumiem ....ale to s tym B som pochopil dobre?????ze nemozem mat nikde pri sebe iba doma a na strelnici????
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"