Príprava: Spojenectvá, klany

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
magical_turing

Príspevok od používateľa magical_turing »

Ja spolu s manželkou vlastním penzión na Slovensku pri Kremnici s veľkím pozemkom a skleníkom, kde chováme stovki domácich zvierat, pestujeme všetko čo je treba a ešte prevádzkujeme aj súkromný rybník plný rýb... Zásoba krimiva sa ráta na cca. 3tony a potravín máme pre asi 30 osôb aj na rok, takže v tomto smere sme zabezpečený... Zbrane mám tiež, ale chýba mi nejaká skupina ľudí, kto by sa k nám pripojil ak by k niečomu prišlo... Sami sa určite neubránime... Takže čakáme ponuku na spoluprácu... Pridá sa niekto? Ak nie, nevadí, ale bola by to škoda...
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

velmi rad

velkym otaznikom je pre mna ako sa v takom pripade prepravime zo sucasneho bydliska do bodu urcenia

v kazdom pripade mozes poslat do pm blizsie instrukcie.
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa mab »

pekne.. to uz ozaj staci len najst vhodnych ludi do skupiny. keby som bol sam a v bytovke (byt slobodny malo daco do seba), asi by som vyuzil moznost pridat sa, som ale v situacii ze pravdepodobne ostanem doma ked nieco pride. takze drzim palce. ale zaujimalo by ma "vrámci vzdelávania" :wink: či si budes vyberat ludi podla nejakeho kluca, napr. odbornosti, schopnosti, zbrani, vzdialenosti ap. alebo inak a ci mas plan - predstavu o fungovani skupiny na ostro (rozdelenie uloh, vedenie, planovanie). mozes napisat aj do pm.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

fuu,prizvat si cudziu /nepreverenu/ osobu ak by sa nieco zomlelo....

- osobu preverit: mozna infiltracia,psych.odolnost /nemusi zvladnut "tlak" vo vypatych situaciach/,atd atd. je toho vela na co treba davat pozor pri vybere do klanu...
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

Ja to beriem tak, že riziko že pozvaná osoba (o ktorej sa dá aj z fóra čo to vydedukovať) nevyhovie je prijateľné vo svetle toho, že zostať sám je rizikovejšie.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

sa divim tomu ,kto to riziko podstupi ,a vystavi tak "klan" vnutornym hrozbam
inspiring_ellis

Príspevok od používateľa inspiring_ellis »

Hmm zaujimava ponuka :) pouvazujem...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa Jack »

Som na electronovej strane ihriska. Keby som mal také zázemie, akože nemám, v prípade, že by veci naberali na obrátkach, radšej ako si pozývať anonymných strelcov, oslovím kamarátov (a ozbrojím ich vlastnými zbraňami), prípadne známych (ktorí zbrane majú). Príde mi to nepomerne istejšie a v prípade, že sa budeme musieť brániť "bežným" hrozbám menšieho rozsahu, aj celkom dostačujúce. Iné by to, samozrejme, bolo, keby tie hrozby neboli tak celkom bežné (na naše pozície by udreli povedzme dezertéri z 5. PŠU) alebo by útok mal väčší rozsah...
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa mab »

mne pripada ako najlepsie riesenie zacat pri tvoreni skupiny ludmi co poznam, potom zacat cudzimi.. ludia sa potom stretavaju a spoznavaju (napr. 2x rocne spolocne kempy kde sa dohaduju pravidla, postupy ap.) a ak sa niekto casom prajavi ako nevhodna osoba moze ho zakladatel vylucit. taketo spoznavanie moze trvat roky kym pride kolaps ak vobec.
ten vyluceny uz sice pozna zazemie a pomery v skupine, to je riziko podnikania ktoremu sa pri nabore nikto nevyhne, nakoniec aj ludia ktorych clovek pozna mozu sklamat..
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

mab
uplny suhlas

Karpaty koniec oktobra rok X,
3 clenna zostava sa pohybuje v neznamom terene bez navigacie a kompasu.Zabludia.Po cca hodiny hladania najvyssieho navigacneho bodu a s pribudajucim casom sumraku mrzla "nalada"/dohoda znela:ak nenajdeme spravny smer,ostavame na noc /.Riziko pochodu v tme som zamietol. Jeden clen zostavy to psychicky nezvladne. Zacne odhadzovat batoh, osobne veci a zacne hystericit.Okamzite ho odzbrojujem /nosi G17/.
Dotycneho som poznal cez 10r,az nahodny tlak na psychiku ukazal "coho je ne-schopny"
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa Jack »

A to si páni predstavte, čo by s ľudskými povahami robila konfrontácia so všadeprítomným stavom anarchie, či rovno anómie... Amen-tma!
:shock:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

ja s vami chlapci (jack, electron) suhlasim. :) nie som to ale ja, co oslovuje/verbuje.
ja sa vyjadrujem z pozicie osloveneho.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

aris
ale ved ja chapem,ze si dostal chut na rybu z toho rybnika ... :lol:
inspiring_ellis

Príspevok od používateľa inspiring_ellis »

Kludne ho zatlcte pod holu zem...
A to len ponukol stravu a ubytovanie...
O com je toto vlakno?
Bojme sa vsetkeho a vsetkych...
:roll:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Neprehanaj. Len sa snazili vyjadrit nazor, ze zhanat ludi do skupiny na prezitie cez internet asi nie je to prave orechove. Myslim, ze ani kupak by to takto nerobil, keby videl inu moznost.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"