Strana 2 z 10
Napísané: 07 Jan 2008, 23:22
od používateľa Korben
no aby som otazku rozvinul, ak sa vyhneme razi(zastavovaci ucinok), kde nech si kazdy vyberie podla svojho usudku, co povazujete za dobre parametre pistole na denne nosenie? Podla mna to je hlavne spolahlivost, pohodlie pri strelbe(individualne) a pohodlie pri noseni. Mal som G17, spolahlivost ok, strelba ok ale pohodlie pri noseni uz nie. Stale som musel pozerat ci niekde nevytrca a pod, tak som predal a kupil subkompakt ten splna vsetky 3 kriteria. Ak nieco na uplne kazdenne nosenie tak myslim ze subkompakt glocky su v pomere cena/vykon/nositelnost najlepsia volba. A komu glocky nesedia...nech si kupi napr Ruger SP01 v .357:-)))
Napísané: 08 Jan 2008, 09:02
od používateľa peto543
ICE> no to je fakt skoda, vyzera zaujimavo...keby som dakde na daco narazil dam vediet.
Moja ochrana
Napísané: 22 Okt 2008, 14:05
od používateľa LtTT
Noo tak ja som po rokoch nosenia G17ky presiel na "plavkovu" variantu G30 .45ACP, EFMJ Federal, tritiove mieridla

a som spokojny .....
zatial to však nebolo ako vravia bratia izraelci "combat proven"

Napísané: 22 Okt 2008, 14:59
od používateľa spherixis
a som spokojny .....
Bodaj by si nebol

Napísané: 10 Jún 2009, 18:22
od používateľa inspiring_herschel
Nosenie???
Jednoznačne 2 palcovy revolver saw 38 special mozno ze aj 22.,ale to by si musel byt trochu lepsi strelec:D s dvojpalcovkou sa kua tazko striela ale na nosenie eno nuno
Napísané: 10 Jún 2009, 19:48
od používateľa arminius
walter
Málo dôvodov ...
Otázky ?
- prečo práve S & W a práve jednoznačne
- prečo možno aj 22
- prečo lepší strelec s 22
- ako vieš , že 2'' sa zle strieľa
Odpovede :
- S & W dobrý kvér , no každý má svoj vkus - jednoznačne ....
- lebo aj 22 je schopná zabiť
- strieľal si od ráže 22- vyššie ? Ja áno , až do 57 mm vrátane
- s 2'' hlavňou som s 22 Long Rifle odfajčil z troch rán 2 x zvýrazňovač farieb na 25 metrov. Síce s oporou , ale predsa ....
Napísané: 10 Jún 2009, 22:01
od používateľa inspiring_proskuriakova
S & W je, podla mna, zbytocne drahy... taurus 85 airlite je uz tusim od 400 € a je to skoro to iste... pravda, nedrzal som v ruke a nestrielal... ale u dvojpalca v .38 sp sa bojim vyssieho spatneho razu
p.s arminius... aj si trafil nejaky ten stug IV ak je to to z coho myslim ze si strielal

Napísané: 10 Jún 2009, 22:27
od používateľa arminius
Lord_Summoner_sk
stug IV ak je to to z coho myslim ze si strielal
Tak presne na túto značku ani tak nie , ale na makety tankov a helikoptér áno ...
Taktiež aj na vlečuci terč , ktorý vliekol za sebou L - 29 Delfín ...
Napísané: 10 Jún 2009, 22:41
od používateľa Panzer
Lord_Summoner_sk napísal:... ale u dvojpalca v .38 sp sa bojim vyssieho spatneho razu
Niet sa čoho báť. Ak nestrieľaš práve +P-čkami, tak je spätný ráz v pohode zvládnuteľný. Mám
Taurus 85UL v kal. 38 Special už pár rokov, vystrieľaných pár stovák nábojov včítane laborácií +P (má uvedené v papieroch, že ich spapá, inak by som ich do neho nepchal

) a žiaden problém. Jasné, že pažbičky sú malé a malíček je už pod nimi. Napriek tomu je úchop vďaka super gripom istý a spätný ráz v pohode zvládnuteľný.
Napísané: 11 Jún 2009, 08:15
od používateľa inspiring_proskuriakova
super, dobre vediet, nahodou nevie niekto ci sa da taurus 85 vyskusat aj na nejakej strelnici v Bratislave?
Napísané: 24 Júl 2011, 23:55
od používateľa 71Jany71
Ja osobne nosím GLOCK 19 a nemám problém ho skryť v lete pod tričkom. A to som veľmi chudý

Nosím ho vo vnútroopasovom púzdre na skryté nosenie od Falca. Púzdro spraví veľa. A váhovo je super.

teraz ma láka nejaký revolver

Napísané: 29 Aug 2011, 23:45
od používateľa friendly_kilby
Ja mam za tymto ucelom CZ 82ku v kal. 9makarov.........nemozem sa stazovat
Napísané: 30 Aug 2011, 02:00
od používateľa Vaquero
---------
Napísané: 30 Aug 2011, 02:43
od používateľa inspiring_panini
Vaquero: O Rugli LCR tiež veľmi vzdialene uvažujem, narozdiel od pištole LCP na LCR som veľa sťažností nepočul. Prípadne ešte Taurus 851, tam sa mi páči, že kladivo je v podstate zakryté ako u DAO revolverov, ale predsa len je na konci výstupok s ktorým sa dá natiahnuť do Single Action módu. Chceš to LCR v .38 alebo v .357?
Napísané: 30 Aug 2011, 19:23
od používateľa Vaquero
Uvažujem o .38, pretože malé a ľahké zbrane v silnom kalibri majú špecifické správanie pri streľbe, je to potrebné pomerne dosť cvičiť, teda mne určite

. Ešte pred prípadnou kúpou si ho chcem odskúšať, to bude rozhodujúce.