Full auto zbrane - len pre armádu a políciu?

inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

spherixis
mozem ta ubezpecit, ze moje argumenty nie su vymyslene ani na silu teraz z prsta vycucane.

Ten ZAKAZ si neadresoval mne asi. Ja som nikde o zakaze nepisal, pisal som, ze taketo zbrane by mali byt znehodnotene a az potom vyuzivane na zberatelske ucely.
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

electron ano moze.
Lenze u SBS je dohlad opravnenych osob vacsi ako u sukromnych zberatelov, odhliadnuc od toho, ze SBS, ktore dostavaju vynimku na FA je ako safranu, narozdiel od fyzickych osob, ktore vlastnia FA na zberatelske ucely. A SBS nedostane vynimku na vlastnenie a pouzivanie gulometu napr.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

BADGER
Teda hovoris o zmene sucastneho stavu, ktora znemozni drzat zberatelom AZ. Nazvime to zakaz alebo legislativna uprava...
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

Nazvime to skor legislativna uprava. Nejde mi o zakaz drzat zbrane historickej/zberatelskej hodnoty, ide mi skor o ich nefunkcnost vo vztahu k moznosti strielat davkou a ich pripadneho zneuzitia.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

badger, myslim, ze s konceptu vety je jasne ake cislo som mal na mysli, ale pre istotu upresnim: cislo vyjadrujuce pocet samocinnych zbrani drzanych sukromnymi osobami na zbrojny preukaz sk.F
pocet zbrani kategorie B a C je volne dostupny, takze nepredpokladam ze pocet zbrani kat. A podlieha utajeniu.

alebo sa bojis, ze rozputas hysteriu?
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

to akoze chces aby som napisal na ODE PPZ aby mi poskytli cisla, ze kolko ludi vlastni na Fko FA zbrane?
mozes mi verit, ze to cislo je viac ako velke.
a .... ano, mozno by sa rozputala aj hysteria.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

nechcem aby si niekam pisal, len som predpokladal, ze ked si zdeseny z mnozstva samocinnych zbrani medzi civilmi, tak mas nejake relevantne podklady. zatial nemam jediny dovod ti verit ze ich je viac ako vela.
a cela debata je mlatenim prazdnej slamy.
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

ok. ked myslis.

aj ked nepoznas konkretne cislo ide tu o princip a moj nazor je podporeny konkretnymi udajmi, ak chces ver ak nie tak never.

mal som za to, ze je to debatne forum. ale ak myslis, ze mlatim prazdnu slamu tak si ignorant.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

ano mas pravdu, ze je to debatne forum. ale sam si od skemra pytal link na udalost s vojakom a RPGckom, pretoze ako si pisal sa v tejto oblasti pohybujes a chces to mat dolozene. ja sa o tuto oblast tiez zaujimam, aj ked nie profesionalne, ale za ten cas co aktivne strielam a chodim po sutaziach, som nestretol nikoho, kto by mal vynimku na samocinnu zbran a nejaku aj vlastnil. takze preto pytam nejake cisla, ktore by tvoje tvrdenia dokazali, lenze ty mi ziadne nechces dat. ja som proste zvyknuty na vecnu argumentaciu.

a kedze sa cela debat toci o tom, ze ty si bez argumentov tvrdis svoje a ja tiez svoje, evidentne bez nejakeho progresu v argumentacii, oznacil som celu debatu za mlatenie prazdnej slamy. a urcite som nemyslel, ze ty sam mlatis prazdnu slamu a ja tu hadzem same perly.
ak patris k nejakemu specialnemu utvaru a dennodenne sa stretavas so samocinnymi zbranami v rukach civilov, tak ok, ale to sa da tiez oznamit a nie len si stale tvrdit svoje.

ak som sa ta dotkol, tak sa ospravedlnujem, nemal som to v umysle.

inac ignorantom ma uz dlho nikto nenazval :)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

poznam chlapca/dokonca sa mihol na predvadzacke GP v SL/,ktory ma FA od PPS,sudajev,thompson,AK,sa.58 ... az po MG 42.Na tom by nebolo nic mimoriadne,keby nebol prislusnikom isteho PPU.Ten predstavuje presne opacny nazor ako badger.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 10 months

Príspevok od používateľa AKI »

to badger:
1. Dostat vynimku u nas nie je az take jednoduche. Robil som pre jednu velku bezpecnostnu sluzbu a bol to dost problem dostat vynimku na penazne transporty.
2. Pre sukromnu osobu je treba mat velmi dobre konexie niekde na MV. 3. Poznam dvoch ludi s vynimkou, ale ani jeden z nich nie je zberatel.

Sukromnych osob vlastniacich AZ je podla mna ako safranu.

Ak sa chcem vyzbrojit AZ-ou nemusim hladat zberatela, ktory ma zbrane iste v trezore. Ciest ako sa dostat k AZ je viac, ale ty ako profi v tejto oblasti vies iste najlepsie.
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

Aki:
ja nehovorim o vynimkach pre SBS.

hovorim o vynimkach pre FO na zberatelske ucely. to znamena, ze majac na sutaziach mohol stretnut ludi ktory mali taketo zbrane doma ale samozrejme ich nemohli mat so sebou a z nich aj strielat.

majac: tie cisla ti nemozem dat, nie su verejne pristupne narozdiel od linku (ak to bolo verejne prezentovane), ktory hovori o trestnej cinnosti vojakov vo vztahu k predaju samopalov.

ja mam taky nazor, ze som proti FA zbraniam v rukach FO (na zberatelske ucely) - ak to majac beries ako trvdenie si stale svojho tak budiz. Vy tvrdite, ze ste za, takze argumentujeme a diskutujeme, to je dobre nie?
ak to beries tak, ze to, ze na zaklade zlej legislativy je v obehu vela FA zbrani nie je argument, tak prepac, ospravedlnujem sa, zle som pochopil, co je argument a co nie je.

este raz, aby ste si nemysleli, ze som proti zbraniam (naopak som zbranofil). NIE SOM proti SA zbraniam akeholvek druhu. som len PROTI zbraniam na zberateslke ucely, ktore su schopne FA strelby.

A AKI mas pravdu, nemusis hladat zberatela (aj ked je to jedna z lahsich ciest ako sa dostat k FA), k takym zbraniam sa da dostat lahko aj este predtym ako to ten zberatel oficialne kupi.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

badger napísal:Nazvime to skor legislativna uprava. Nejde mi o zakaz drzat zbrane historickej/zberatelskej hodnoty, ide mi skor o ich nefunkcnost vo vztahu k moznosti strielat davkou a ich pripadneho zneuzitia.
Mala technicka:
Zase to neprehanajme s oblubenou politickou korektnostou jazyka a skusme veci nazyvat pravym menom.
Ak niekto nieco (funkcnu FA zbran) doteraz vlastnit mohol a dalej uz moct nebude, jedna sa o zakaz.
Ak tvoje deti do vcera mohli hranolky a od dnes na zaklade tvojho rozhodnutia uz nemozu, tak si im ich jednoducho zakazal.
Bez ohladu na to, ci to nazveme "legislativnou upravou", "legislativnou zmenou" alebo akciou "Zdravy zemiak".
Koniec malej technickej.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

a mne to neda, lebo sa stale nerozumieme a mna to trapi.

odcitujem ta:
"ak to beries tak, ze to, ze na zaklade zlej legislativy je v obehu vela FA zbrani nie je argument, tak prepac, ospravedlnujem sa, zle som pochopil, co je argument a co nie je."

to co som vyznacil a co ty oznacujes za argument, nie je argument ale tvrdenie


argument = dôvod tvrdenia, dôkaz, dôkazový prostriedok; nezávisle premenná veličina určitej funkcie argumentáciadokazovanie, uvádzanie dôkazov, súhrn dôkazov argumentovať dokazovať, používaťargumenty

nemal som velmi rad logiku, ale aspon treba napisat, ze preco sa ti to nepaci. ano viem, ze si pisal o riziku kradeze a zneuzitia samocinnych zbrani na pachanie trestnej cinnosti. ale preco ti potom nevadia samonabijacie zbrane? nie je 30ranovy zasobnik do 58cky uz vela? a co tak 33 ranovy do glocka?

asi o toto mi ide.
aby sme sa nebavili sposobom "ja som za zakaz, a ja zase za povolenie, nie hovadina, musia sa zakazat, nie povolit." a skutek utek

ale zase na druhu stranu mam dnes tazky den a asi iba zbytocne rypem.
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

argumentujem, - pouzivam argument - som za zakaz (zmenu legislativy) drzby FA zbrani na zberatelske ucely lebo v obehu je vela FA zbrani.
ja som len sedlak, mne to ako argument pripada.
- uz to, ze je v obehu vela FA zbrani je podla mna potencialne nebezpecne, to ze ich mozu zneuzit vlastnici, resp. po odcudzeni mozu byt zneuzite niekym inym. Ano 30 nabojov je dost vela - hlavne ked ich vystrelis davkou do davu. A 100 nabojov v gulometnom pase je tiez dost vela, hlavne ked ich vystrelis do davu.
A ano dobry strelec narobi viac skody SA 58kou ale minimalne tolko skody narobi aj zly strelec FA 58kou.
Ok si za to, aby boli medzi ludmi FA zbrane, ja som proti. Si aj za to, aby zberatelia zbierali napr. ostre granaty, miny?

edit.uprava gram.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"