Celemu tomuto foru chyba administracia "zo spodu", tj hosting, web, databaza, staranie sa o patchovanie a upgrady a hlavne aktivna komunikacia s adminom a moderatormi v pripade vypadku. Raz to skape a dost velka cast online streleckej komunity je mimo hry. Uz davnejsie som navrhoval presun, len to akosi skoncilo v zabudnuti. Preto davam znova tuto myslienku na stol. Samozrejme, aby som netlachal len tak do prazdna, som ochotny asistovat. Mozno tentokrat so mnou bude suhlasit aspon niekto
Správa fóra
To musel byt asi nejaky jadrovy vybuch, ze hw problem sa riesil cely den. Tie hostingy su bud virtualizovane a teda sa pri hw probleme spravi skratka vmotion a ideme dalej, alebo to je clustrovane a cely resource sa prehodi na alternativny host(a necakane ideme dalej).
Celemu tomuto foru chyba administracia "zo spodu", tj hosting, web, databaza, staranie sa o patchovanie a upgrady a hlavne aktivna komunikacia s adminom a moderatormi v pripade vypadku. Raz to skape a dost velka cast online streleckej komunity je mimo hry. Uz davnejsie som navrhoval presun, len to akosi skoncilo v zabudnuti. Preto davam znova tuto myslienku na stol. Samozrejme, aby som netlachal len tak do prazdna, som ochotny asistovat. Mozno tentokrat so mnou bude suhlasit aspon niekto
Celemu tomuto foru chyba administracia "zo spodu", tj hosting, web, databaza, staranie sa o patchovanie a upgrady a hlavne aktivna komunikacia s adminom a moderatormi v pripade vypadku. Raz to skape a dost velka cast online streleckej komunity je mimo hry. Uz davnejsie som navrhoval presun, len to akosi skoncilo v zabudnuti. Preto davam znova tuto myslienku na stol. Samozrejme, aby som netlachal len tak do prazdna, som ochotny asistovat. Mozno tentokrat so mnou bude suhlasit aspon niekto
- pištoľníčka
- prispievateľ
- Príspevky: 477
- Dátum registrácie: 16 years 7 months
Ziadne akvizicie, fuzie a podobne srandy. Moja predstava je jednoducha:Ja som napísal:kam ? GP forum ? Legis forum ? alebo nieco nove ?
1) Prehodenie na iny host (cize sa presunie komplet web+db)
2) Upgrade fora na najnovsiu verziu. Toto tu je riadna starina a je kopa problemov s prihlasenim vs oznacovanie prispevkov, cookies a podobne blbosti. Bezpecnost je samozrejme tiez vo hviezdach.
Po technickej stranke je to brnkacka, skor je otazkou ludsky faktor(bude to chciet aktualny hosting pustit?). Chcelo by to vyjadrenie Panzera, on ma predsa len kluce od miesacky. Ale tak vsetci vidime, ze ak nastane tma, tak dovolat sa nejakeho statusu je v takejto situacii nad moznosti bezneho smrtelnika.
-
inspiring_boyd
Kapo napísal:Ej veru. Dosť krehko funguje toto fórum.
Ja že už to vypuklo.....už som sa aj zbaliu a stel zasypať vchod do bunkru.....toto mi nerobte.
ja som zas cakla navstevu ktora ako "zazrakom" najde v mojom PC D.porno .....pištoľníčka napísal:mna ako prve teraz aj pred rokom napadlo to iste, wtshtf, uz je to tu![]()
potom, co sme tam take napisali ze to blokli
a nakoniec, niekto nezaplatil za wh.
ale som rad ze to bol "len" vypadok .....
-
inspiring_panini
Ak už robiť tieto veci čo tu boli navrhnuté, tak potom absolútne, čiže nie na slovenskom hostingu a nie s doménou ktorú ma na starosti sk-nic, ale na nejakom povedzme švedskom hostingu (neviem či už aj tam pomaly neuťahujú šróbiky) alebo hostingu v medzinárodných vodách. Aj keď aj to už pomaly stráca zmysel vďaka veciam ako je SOPA a PIPA, keďže americké súdy budú mať priamy vplyv na americké ministerstvo obchodu a na ICANN.
Čo sa týka fóra, nemusíme nutne prechádzať na novú verziu phpBB, dá sa prejsť aj na PunBB a na iné ktoré sú kompatibilné s danou databázou.
Čo sa týka fóra, nemusíme nutne prechádzať na novú verziu phpBB, dá sa prejsť aj na PunBB a na iné ktoré sú kompatibilné s danou databázou.
-
momentalne anonymny
- častý prispievateľ
- Príspevky: 625
- Dátum registrácie: 21 years 1 month
-
inspiring_montalcini
Ja (ako mod) s týmto nemám problém, kým niekto ne-UP-uje svoje inzeráty každý týždeň alebo dva. A to sa tu zatiaľ hromadne nedeje.
Myslím si, že veľa vecí z inzercie sa predá/kúpi práve na základe okamžitej príležitosti ("aha, čo tento predáva/kupuje, to by sa mi mohlo hodiť"), nie len po dôkladnom prehľadaní inzerátov.
Oveľa viac roboty generuje napr. téma "Mimo témy"...
Myslím si, že veľa vecí z inzercie sa predá/kúpi práve na základe okamžitej príležitosti ("aha, čo tento predáva/kupuje, to by sa mi mohlo hodiť"), nie len po dôkladnom prehľadaní inzerátov.
Oveľa viac roboty generuje napr. téma "Mimo témy"...