Správa fóra

Nahlasovanie chýb, odkazy adminom a moderátorom, kontakt na admina etc.
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa lenochod »

To musel byt asi nejaky jadrovy vybuch, ze hw problem sa riesil cely den. Tie hostingy su bud virtualizovane a teda sa pri hw probleme spravi skratka vmotion a ideme dalej, alebo to je clustrovane a cely resource sa prehodi na alternativny host(a necakane ideme dalej).

Celemu tomuto foru chyba administracia "zo spodu", tj hosting, web, databaza, staranie sa o patchovanie a upgrady a hlavne aktivna komunikacia s adminom a moderatormi v pripade vypadku. Raz to skape a dost velka cast online streleckej komunity je mimo hry. Uz davnejsie som navrhoval presun, len to akosi skoncilo v zabudnuti. Preto davam znova tuto myslienku na stol. Samozrejme, aby som netlachal len tak do prazdna, som ochotny asistovat. Mozno tentokrat so mnou bude suhlasit aspon niekto :lol:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

ja som za
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Ja som »

kam ? GP forum ? Legis forum ? alebo nieco nove ?
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

legis forum sa jasne vyjadrilo, ze nepripusti volnejsie debaty, ktore by ho mohli spojit s nejakou politikou

najlepsie asi na modernu platformu, co najviac bezpecnu.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1551
Dátum registrácie: 18 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ej veru. Dosť krehko funguje toto fórum.
Ja že už to vypuklo.....už som sa aj zbaliu a stel zasypať vchod do bunkru.....toto mi nerobte. 8)
Používateľov profilový obrázok
pištoľníčka
prispievateľ
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa pištoľníčka »

mna ako prve teraz aj pred rokom napadlo to iste, wtshtf, uz je to tu :lol:
potom, co sme tam take napisali ze to blokli
a nakoniec, niekto nezaplatil za wh.
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa lenochod »

Ja som napísal:kam ? GP forum ? Legis forum ? alebo nieco nove ?
Ziadne akvizicie, fuzie a podobne srandy. Moja predstava je jednoducha:
1) Prehodenie na iny host (cize sa presunie komplet web+db)
2) Upgrade fora na najnovsiu verziu. Toto tu je riadna starina a je kopa problemov s prihlasenim vs oznacovanie prispevkov, cookies a podobne blbosti. Bezpecnost je samozrejme tiez vo hviezdach.

Po technickej stranke je to brnkacka, skor je otazkou ludsky faktor(bude to chciet aktualny hosting pustit?). Chcelo by to vyjadrenie Panzera, on ma predsa len kluce od miesacky. Ale tak vsetci vidime, ze ak nastane tma, tak dovolat sa nejakeho statusu je v takejto situacii nad moznosti bezneho smrtelnika.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4929
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa yarco »

Aby som to uviedol na pravú mieru - Panzer bohužiaľ v tomto prípade má tak maximálne kľúče od garáže, v ktorej stojí osobitne zamknutá miešačka :(
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Kapo napísal:Ej veru. Dosť krehko funguje toto fórum.
Ja že už to vypuklo.....už som sa aj zbaliu a stel zasypať vchod do bunkru.....toto mi nerobte. 8)
pištoľníčka napísal:mna ako prve teraz aj pred rokom napadlo to iste, wtshtf, uz je to tu :lol:
potom, co sme tam take napisali ze to blokli
a nakoniec, niekto nezaplatil za wh.
ja som zas cakla navstevu ktora ako "zazrakom" najde v mojom PC D.porno .....


ale som rad ze to bol "len" vypadok ..... :P
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ak už robiť tieto veci čo tu boli navrhnuté, tak potom absolútne, čiže nie na slovenskom hostingu a nie s doménou ktorú ma na starosti sk-nic, ale na nejakom povedzme švedskom hostingu (neviem či už aj tam pomaly neuťahujú šróbiky) alebo hostingu v medzinárodných vodách. Aj keď aj to už pomaly stráca zmysel vďaka veciam ako je SOPA a PIPA, keďže americké súdy budú mať priamy vplyv na americké ministerstvo obchodu a na ICANN.

Čo sa týka fóra, nemusíme nutne prechádzať na novú verziu phpBB, dá sa prejsť aj na PunBB a na iné ktoré sú kompatibilné s danou databázou.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Nomed 100 Lugrov :P
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 21 years 1 month

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

navrhujem pridat medzi pravidla zakaz bezobsazneho up-ovania v burze

alebo upnem ostatnych 50 inzeratov, nech je sranda.

myslim, ze toto pravidlo sa uz inde osvedcilo
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa miro285 »

čo keby si sa staral v prvom rade o tie svoje? :roll:
inspiring_montalcini

Príspevok od používateľa inspiring_montalcini »

Suhlasim s anonymnym. Ked upnut, tak zo zmenou ceny, alebo inej informacie. Nemame tu 1000 inzeratov denne, aby ludia museli "bojovat" o prve pozicie. Kto chce, si prejde cely bazar.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4929
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ja (ako mod) s týmto nemám problém, kým niekto ne-UP-uje svoje inzeráty každý týždeň alebo dva. A to sa tu zatiaľ hromadne nedeje.

Myslím si, že veľa vecí z inzercie sa predá/kúpi práve na základe okamžitej príležitosti ("aha, čo tento predáva/kupuje, to by sa mi mohlo hodiť"), nie len po dôkladnom prehľadaní inzerátov.


Oveľa viac roboty generuje napr. téma "Mimo témy"... :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Správa fóra"