Poslanci SaS chcú poľovníkom zakázať strieľanie mačiek v rev

pertr 112
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa pertr 112 »

Sigarms napísal:dik za odpoved som sice z nej dost prekvapeny ale z druhej strany ironicky musim poznamenat ze asi si urobim polovny preukaz . Sice nebudem kantrit zver ale budem si moct kdekolvek strielat a usetrim za strelnicu a cestu na nu.
1. Strieľať by si mohol len z guľovnice
2. S takýmto zmýšľaním by ťa do združenia nezobrali a tým pádom by si zas strieľal na strelnici
3. Bol by som zvedavý ako by si v PZ hľadal tak fantastické miesto aby sa ti guľa nemohla odraziť (kameň, strom, Zamrznutá zem, železo) a aby si si bol istí že ti v kríku(za kríkom) nebehá nejaký človek, neprechádza sa, kradne drevo, zbiera hríby atd

Pri každom výstrele v revíri je poľovník jednou nohou v base lebo nikdy si nemôže byť 100% istý že sa guľa odrazí niekam kam nemá, aj keď dodržal všetky pravidlá bezpečnej streľby

Čo sa týka tvojho názoru na odstrel psou a čo by si potom robil v hore pri ktorej sa nachádza nejaká rómska osada vieš ako sa starajú o psi? Čo myslíš kam sa chodia nakrmiť ale keď že sa nebudú strieľať tak miesto zveri budeme mat v hore psíčky a svojím deťom budeme ukazovať srnčiu v knižkách lebo však psíčky ich postupne zjedli. Fasa názor.
Určite nie som za to aby sa psi strieľali na stretnutie ale taká malá osveta ako sa správať so psom v hore na poli lúke pre psíčkarou by bola žiadúca
Tak ako aj medzi poľovníkmi sú hovada čo by len strieľali tak aj pár psíčkárov by si zaslúžilo riadnu cez h...
pertr 112
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa pertr 112 »

Tá posledná časť je pre Lukee1811
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

nemyslim ze bazanty sa strielaju gulovnicou. To co strielaju pred mojim barakom a xy dalsich su brokovnice.
Principialne asi mna nechapes je podla teba normalne aby 7 metrov od brany domu a to je este cesta takze od tej cesty 3m strielali ako sprosty popri zastavbe domov ?
Pes nieje ako pes myslim ze kazdy normalny rozlisi medzi psom na zozratie a psom co je udrziavany. Ale to by som sa opakoval dokola. A retarda co je prva veta ked si idem so svojim psom pri nohe ktory zahlasi ze mi ho zastreli tak by som sa znova opakoval....
pertr 112
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa pertr 112 »

Človek čo strieľa pri dome zástavbe alebo pri dedine nie je normálny a ten čo ti povie že zastrelí psa ktorého máš pri sebe asi tiež proste si mal smolu že si stretol zrovna takých. Ale preto nemusia byť všetci poľovníci zlí a nemusia byť všetci obmedzený zákonom.
inspiring_bhabha

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

Jack: suhlasim stebou podla toho čo som čital sa tu ktomu yyjadrovali sami nepolovnici a väčšina len počula. Pohybujem sa stale medzy polovnikmi a v lese 90 prcent ludi nema o praci polovnika najmenšiu potuchu a vydi len strielanie. Je fat že sa najdu aj čierne ovce ale to je všade.Aj u nas polovnici strielaju psov(len ked nahanaju vysoku alebo je vydeny viackrat v kratom čase) a mačky tie idu paušalne lebo malokto ju vidi ako drhne male zajace alebo bažanty-v lese je to jednoducho škodna a nema tam čo robyt Ma taknapadlo akoje vôbec možne ze polese beha mačka to neni pes je len zopar dôvodov:1 niekto ju vyhodil 2majitel si ju nevie ustražiť a 3 pušťa ju naschval, všeto je zlyhanie majitelov. Neviem si predstavyť ako to bude vyzerať keď to prejde mily psičkary si nedokažu-upratatpo meste ani tie hovna a nie tak odvolať,velakrad nevycvyčenych psov keď budu nahanať zver.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Jachyme: nic v zlom, ale je vidiet, ze si v zivote nemal macku nedajboze kocura v rodinnom dome.
"2. majitel si ju nevie ustražiť a 3 pušťa ju naschval". Chlape macka sa proste ustrazit neda-nie pokial to nieje bytova vykastrovana tlsta rohozka.. V lete ti - hlavne kocur kludne odide na 2 dni tula sa po okolitych hajoch, dedinach. Na 3 den rano sa zjavi akoby nic a s velkym mnaaau sa ta snazi nalakat k miske. To nieje pes ktory chape ze za plotom to uz nieje jeho revir. Mali sme kvantum maciek a kocurov, krsna mala kvantum maciek a kocurov, babka mala kvanta maciek a kocurov, druha babka mala kvanta kocurov a maciek a nepametam si na jedinu ktora sa "dala ustrazit"

Toto nieje argument na ochranu maciek v polovnom revire, len chcem poukazat na nedostatok zakladnych vedomosti o predmete diskusie (macky) u Jachyma. :roll:
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

eat this nenormalni polovnici kaziaci meno poctivym polovnikom http://www.sme.sk/c/6251093/poslanci-st ... iroch.html
Naposledy upravil/-a inspiring_swanson v 08 Feb 2012, 14:16, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2883
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa telra »

Myslim ze sa zhodneme ze pre normalnych polovnikov sa nezmeni hadam nic zatial co ti pseudopolovnici mozno budu mat problem aj so znamostami?
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Jachym, ty si asi trocha mimo, nemyslíš?

Ako môžeš zapotiť, že zajac, či bažant sú v lese škodná? Si sa zbláznil? Ty si nejaký boh, aby si určoval, ktoré zviera patrí kam. Kristušát, veď divé zviera si chodí, kam chce. Vystrieľaj všetko živé, ohraď les jedným plotom, pole druhým. Do jedného plota vypusti červené ovce a do druhého modré a budeš spokojný. Každé zvieratko bude tam, kde ho chceš mať.

A čo sa týka mačiek v lese, už si počul niekedy o takom že DIVÁ mačka? Dnes je to skutočne úkaz, lebo ich takí, ako ty vykántrili.

Povolia ti všetky tie bludy, ktoré chceš a potom príde na rad čo? Ľudí do lesa nepustíš? Strieľať ich budeš? Budeš rozkazovať vetru a dažďu? Alebo čo?

Génius!

PS - Naozaj nie je mojim štýlom hádať sa na fóre, lebo viem, že je to ako paralympiáda :) Ale toto mi fakt dvihlo tlak...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

mvalcek

Čítaj pozornejšie.
mačky tie idu paušalne lebo malokto ju vidi ako drhne male zajace alebo bažanty-v lese je to jednoducho škodna a nema tam čo robyt
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Panzer, niečo bolo nepochopiteľné na tom, čo som napísal? Nechcem vyvolávať konflikty, ale keď niekto povie, že divá mačka nepatrí do lesa, nemal by mať občiansky. Slušne povedané.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Je nemysliteľné aby v 21 storočí mačky a psy nemali zákon o svojich právach.
P1Mk7
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa P1Mk7 »

Prečo len psy a mačky nie celá fauna, ktorá je pre prírodu o nič menej
potrebná?
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Tiež som myslel, že by tam mohli pridať aj práva kráv, sliepok, svíň a iných domácich zvierat. Myslím, že opice nepotrebujú viac práv ako majú teraz :D.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

P1Mk7 napísal:
ricinr napísal:Je nemysliteľné aby v 21 storočí mačky a psy nemali zákon o svojich právach.
Prečo len psy a mačky nie celá fauna, ktorá je pre prírodu o nič menej
potrebná?
Neviem ako to myslel ricinr, ale v týchto zákonoch býva prihliadané aj na inteligenciu zvieraťa, iné je to so sliepkou ktorá tej inteligencie moc nepobrala a iné so psom či kravou ktoré intenzívne prežívajú strach a vnímajú dianie okolo seba.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"