Zrušenie voľného predaja plynových zbraní

Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Max11 »

Rozpisal som sa o "malinko" viac ako som chcel, takze komu sa nechce citat OT, preskocte na posledny odstavec, ktory sa tyka temy ;)

Ja osobne si myslim, ze plynovka je efektivny nastroj obrany pokial je v spravnych rukach. Ja osobne sa venujem hobby strelbe od malicka ci uz zo vzduchoviek, alebo zriedkavo pozicanych ostrych (samozrejme pod plnym dozorom majitela). Takze pri rieseni otazky sebaobrany som zohladnoval najma to, s akym nastrojom sa dokazem najefektivnejsie branit.

Kedze som skor "lahkej" stavby tela a zial nemam ani vela volneho casu navstevovat kurzy bojovych umeni, ku ktorym okrem ineho ani nemam nejaky vyrazne kladny vztah, tuto moznost som zavrhol.

Viem, ze s nozom nemam ziadne skusenosti a uprimne, neverim, ze by som mal odvahu niekoho pichnut hoci aj v sebeobrane. Zhodnotil som teda, ze noz by bol nebezpecny skor pre mna ako pre utocnika.

Detto teleskop, boxer a podobne. Ziaden trening, ziadne skusenosti, takze skor by to mohlo byt pouzite proti mne.

Slzny sprej som nosil cca 4 roky a zial niekolko krat som ho musel aj pouzit. Tato moznost bola vcelku efektivna proti ludom uz aj z psychologickeho hladiska. Problem bol vsak so psami a inou zverinou. Zvierata sa pohybuju rychlo, takze som potreboval nieco co dokazem zamierit rychlo a zaroven aby to malo efektivitu aspon na 3 metre. Idealne by bolo aj nieco co robi velky hluk, kedze zvierata sa hluku zvycajne boja a okrem toho pokial nemusim, tak zvieratu ublizit nechcem ani v sebaobrane.

Dlho som potom studoval plynovky, ktore ma zaujali najma kvoli tomu, ze mam vypestovane navyky bezpecneho zaobchadzania so strelnymi zbranami a mam aj relativne bohate skusenosti a vztah ku strelnym zbraniam. Po dokladnom nastudovani efektivity roznych drazdivych naplni do plynovky som poznal uz jej klady, zapory aj limity a zhodnotil som to ako najidealnejsiu volbu sebaobrany pre mna.
Plynovku nosim uz cca 5 rokov, zatial som ju nemusel pouzit ani vytiahnut nastastie ani raz. Jedine raz v lese, ked som sa ocitol nechtiac blizko rodinky diviakov som musel pouzit BLANK aby som ich vystrasil a odohnal, co sa mi aj nastastie podarilo.
S plynovkou zaobchadzam rovnako ako s ostrou. Nikto z mojich blizkych s vynimkou tych, ktori su so mnou v rovnakej domacnosti za tych 5 rokov ani len netusi, ze nieco take nosim denne pri sebe. Velmi si davam zalezat na tom, aby ju nikdy nebolo vidno na verejnosti podla moznosti ani ako obrys pod oblecenim. Povazujem ju ako uplne poslednu moznost sebaobrany ked zlyha diplomacia aj utek. Taktiez ju povazujem cisto za nastroj sebaobrany, co znamena, ze nikomu s nou mavat pred tvarou nebudem. Ak dojde na potrebu ju pouzit, bleskovo tasim, strielam niekolko ran za sebou a bezim o zivot.

Myslim si, ze pri takomto zaobchadzani moze byt aj plynovka velmi efektivny nastroj na obranu. Samozrejme ako vsetko ostatne, je to tiez predmet osobnych preferencii a nie kazdemu moze vyhovovat.

Co sa tyka obmedzenia alebo kontrolovania predaja zbrani kat. D, teda aj plynoviek - vnimam to kladne za predpokladu, ze to nebude prilis zneprijemnovat zivot ludom, ktori tak isto ako ja, hladaju len nastroj, ktorym sa mozu chranit. Pokial by psychologicke testy neboli len biznis spojeny s byrokraciou, dalo by sa pomerne efektivne odfiltrovat "bezmozgovcov" legalne vlastniacich zbran od nas beznych ludi, ktori sa potrebuju/chcu skutocne chranit.
Ja osobne pevne dufam, ze sa mi podari ziskat zbrojny preukaz kat. A v priebehu leta, a budem moct nosit pri sebe plnohodnotny nastroj na sebaobranu, nakolko uz nechranim len seba ale aj svoju rodinu.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa bus driver »

To Max11 : bodaj by kazdy majitel plynovky mal Tvoje zmyslanie. Co sa tyka obmedzenia zbrani kat.D, tam by som navrhoval zvysit vek osoby opravnenej na nakup takejto zbrane a pridat k tomu nejaku skusku zo zdravotnej pripravy a bezpecneho ovladania zbrane.
Co sa tyka skup. A zbrojneho preukazu, necakaj do leta, ak mozes, urob to hned. Uz aj vrabce na streche cvirikaju, ze sa bude sprisnovat udelovanie skup. A.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa BTV »

Som proti hociakemu zakazu, alebo obmedzovaniu.
Som skor za sprisnenie trestov v pripade priestupku, alebo trestneho cinu.

Nech si kazdy kupi co chce, ale nech aj berie na seba zodpovednost!
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

presne tak butvin

som smutny z toho, ako ludia akceptovali zakazy a akceptuju nove a nove predpisy, zakazy, normy atd.

ziadna osobna zodpovednost

len obmedzenia, pekne vylinajkovat ciaru na pohyb a nevybocit z nej, mantinely coraz uzsie
a dane, pekne zdvihnut, nech "milionari" platia viac. Nikoho nenapadne, ze nech "chudobni" platia menej. Nie, dvihneme dane. Zlym podnikatelskym hajzlom atd.
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Max11 »

@aris
O daniach a mentalite SVK obcanov (a najma vlastnostou zakazdym len sklopit usi a chvost ked sa deje nejaka nepravost) by sa dala viest nekonecna diskusia ;)

Ako som vravel, ja by som bol za prave psychologicke testy. Vyslovene tvrde zakazy a vseobecne obmedzenia su aj podla mna skor v prospech kriminalnikov, ktori si v pripade potreby zbrane zozenu napriek akymkolvek opatreniam.
Zaujimava moznost by bola skor vytvorit skupinu "maleho zbrojneho preukazu" na zbrane "traumatizujuce" ako ma napriklad Grand Power seriu T.
Myslim, ze by tym mohli znacne zredukovat aj pocet ziadatelov o zbrojny preukaz kat. A. Keby napriklad mne slo vyslovene o sebaobranu a nemal by som zaujem sportovo strielat ani polovat, bola by to pre mna idealna volba.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa BTV »

Max11 - co riesia psychotesty, ked si za?
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

:o

No prosím, ako rýchlo sa nám v hlavičkách zahniezdilo, že psychotesty sú ok.


:-@
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Neviem si predstaviť, ako by sa realizovalo obmedzenie plynoviek. V obehu ich je strašne veľa a samozrejme bez akejkoľvek registracie alebo evidencie.
Pripadá mi to nereálne.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

No jak, máme totalitnú demokraciu, stačí zakázať a hotovo, to že urobia z ľudí kriminálnikov vadiť nebude bo automaticky klingonom stúpne objasnenosť a ovce budú mať pocit bezpečia.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Aha.....takže nad tym nemam logicky uvažovať :D
Už mi je všetko jasne.. :?
inspiring_curie

Príspevok od používateľa inspiring_curie »

V mojom príspevku mi išlo len o to aby majitelia akejkolvek zbrane či repliky alebo nefunkčnej znehodnotenej , plynovej a pod....boli rovnako ako držitelia ZP ,zodpovední pri zaobchádzaní s nou na verejnosti a posudzovaný po spáchaní priestupku alebo iného činu tak prísne ako držitel ZP .
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

navrhujem plošne sprísniť všetko, chcem pocit bezpečia :lol: :lol: :lol:
inspiring_curie

Príspevok od používateľa inspiring_curie »

sprisnit všetko alebo ešte lepšie všetko povolit a potom sa nebudeme bát že nas za niečo trestat budú.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Max11:
Tvoj príspevok o plynovkách mal hlavu aj pätu, ten posledný už imho trocha pokulháva.

- Ani kvalitné psychotesty nemajú jednoznačnú výpovednú hodnotu a nikto za ich výsledok nechce ručiť hlavou. A to hovoríme o testoch za minimálne stovky eur.

- Niečo na spôsob Malého zbrojáku obvykle vznikne nie ako následok uvoľnenie pravidiel, ale naopak ich sprísnenia, keď štát časti občanov zakáže prístup k plnohodnotným zbraniam a následne im veľkodušne povolí tie "traumatizujúce". Ďakujem, neprosím.
Mimochodom - gumák na 5-7 metrov ľahko môže byť smrteľný, to je potom "traumatizujúca" zbraň hlavne pre pozostaných :twisted:

- Ako intenzívne a ako často by si asi trénoval so svojou obrannou zbraňou, do ktorej by ťa náboj stál povedzme 1 euro?

bus driver napísal:Co sa tyka obmedzenia zbrani kat.D, tam by som navrhoval zvysit vek osoby opravnenej na nakup takejto zbrane a pridat k tomu nejaku skusku zo zdravotnej pripravy a bezpecneho ovladania zbrane.
Skvelý nápad!
Vzduchovky len 21 ročným, aj to len po riadnom otestovaní znalostí a osobnej integrity jedinca :evil: :roll:
Rozmýšľam, ako my sme mohli vôbec v zdraví prežiť detstvo pri tých všetkých prakoch, kušiach a vzduchovkách. No fuj!



Btw. ja byť pracovníkom ministerstva, vôbec sa netrápim so žiadnym vymýšľaním prapodivných zákonných obmedzení.
Strelci si ich vymyslia aj sami. :evil:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

UGLI napísal:V mojom príspevku mi išlo len o to aby majitelia akejkolvek zbrane či repliky alebo nefunkčnej znehodnotenej , plynovej a pod....boli rovnako ako držitelia ZP ,zodpovední pri zaobchádzaní s nou na verejnosti a posudzovaný po spáchaní priestupku alebo iného činu tak prísne ako držitel ZP .
Na to už zákony sú. :evil:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"