IPSC - Pravidlá

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Rastik, uz len 2 detaily:
pise sa RESHOOT :)

Nie som nastvany na pravidla IPSC, skor na tie ktore v pravidlach nie su a na ich vynucovanie. Keby mi dal DQ za to ze sa spacirujem popred stejdzom a mapujem situaciu podla pravidiel, asi by som s nim diskutoval kde je ciara po ktoru sa spacirovat mozem a po ktoru nie...

ale hadat sa o vlastnictvo hilzni a svoju argumentaciu podopierat hrozbou DQ za nesportove spravanie, to mi zavana zneuzivanim pozicie rozhodcu.

Uz ho dalej nebudem riesit, nabojov mam dost , stage som si odstrielal, na vysledku mi nezalezi. Nazor na dotycneho pana som napisal vyssie a tym to pre mna konci.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Uff pravopis je moje :oops: nevadi strielaj dalej snamy ty, aj Prešporske laufy ste super partia chalanou :wink: Vsak mame WFC-samanou,pudingov,Madarov,Turčiansky chlapci xxxl atd :lol:
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa rob999 »

niko napísal:S tym, ze nabojnice patria usporiadatelom (nie rozhodcom) som sa stretol uz niekolko krat. Urcite to neje v pravidlach IPSC, ale je to len pravidlo dane usporiadatelom. Proste usporiadatel chce mat tiez nieco z toho, ze organizuje sutaz.
No a ze z komara (nabojnic) robia niektori jedinci somara a idu sa pre ne pozabijat je tiez fakt. Tak si asi Roman dosiel k tomu "prijemnemu" rozhodcovi. Aspon vieme, preco to robil. :)
niko, to co si napisal si iste nemyslel vazne :lol: Rataj so mnou, pocet platiacich pretekarov v Cachticiach bol minimalne 100 x 11 € startovne je 1.100 € Myslis ze usporiadatel potrebuje zbierat nabojnice aby si zarobil prachy????? To snad nie. To co si vystrelim si mozem pozbierat a zakomplexovany chlapec nebude do nikoho skakat! A nazvat to nesportovym spravanim?? Nech si da :lol: mokry obklad na celo. Uz usporiadatelom z Komarna som po ich preteku pisal na fore ako moze takyto rozhodca rozhodovat, hold nic sa nezmenilo. Aj v nasom squad-e na niekoho bliakal (myslim ze na D.Hajra). Osobne by som ho poslal do pecka.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa rob999 »

roman: 100% suhlas
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

Luke to napísal úplne správne, ak ja dostrieľam mojími nábojmi, ktoré som nedostala od usporiadateľa, aj nábojnice patria mne a mohla by som si ich pozbierať a patria do môjho vlastníctva... preto som aj na margo Dušana Hajra povedala, že on má špeci náboje a nábojnice musí odovzdať tomu, kto mu ich zadarmo prideľuje, aby ich skúšal. Je pochopiteľné, že niektorí v ARES klube máme časť nábojov grátis a preto chcú od nás nábojnice naspäť. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Pochopil som to tak, ze si sa pohyboval na tom stage pred tym ako si ho isiel strielat :!: :?:
Ak ano , tak tam nemas co robit.
Na Stage smies vstupit iba na zavolanie rozhodcu.
Ci si si chcel pozbierat nabojnice, ci kukat situaciu ... .

Pravidla najdes na: http://www.kssk.sk/e-kniznica.htm

Da sa vsak situacia riesit dvomi sposobmi:
1. Ako hovado
2. slusne a s vtipom.

asi mu ide od prirodzenia ta prva forma :lol:

Ja by som ho asi veeelmi slusne poslal niekam.

Min tvoje si so mal pozbierat. :wink:
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

to rob999: Pozri usporiadatel ako "strelecky klub" je jedna vec. Ja som ale hovoril o samotnych ludoch co to pripravovali, boli v sobotu na brigade a v nedelu tam boli prvi. Tym ludom tazko budes vysvetlovat, ze z toho ma nieco klub. Je v prirodzenej povahe cloveka za svoju cinnost nieco chciet. No a kedze panuje osial s prebijanim tak su nabojnice celkom dobry artikel.
Moj osobny nazor je, ze ked nato usporiadatel vopred upozorni v prepoziciach a pri brifingu, tak je to v poriadku. Hulakanie po niekom na streleckej sutazi z akehokolvek dovodu (okrem dovodov bezpecnosti)zase povazujem za ubohe.

Inak tiez by ma zaujimalo kedy ku konfliktu doslo. Ked si isiel strielat, alebo az po absolvovani stage, ci po sutazi ?
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa rob999 »

to niko: ja som nabojnice nezbieral, ale bol som pri tom ked chlapec vykrikoval na kolegu s nasho squad.
Osobne si myslim ze organizator preteku v Cachticiach ma tolko clenov, ze stavanie stage pre nich nemoze byt problem. A neriesim ci za pomoc s orgnizaciu svojim clenom plati alebo nie. Nas je v klube daleko menej a "nezobeme" nabojnice a ani po nikom nehulakame. Robime to radi a preto aby sme sa zlepsovali s organizaciou a aby si vsetci prisli radi zastrielat. A aby som kvoli tomu na niekoho hulakal mi pripada ubohe.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, neviem ci tej situacii uplne presne rozumiem, ale podla mna to v poriadku rozhodne nie je. Naboje su majetkom strelca, je jedno ci ich kupil, dostal, alebo nadobudol inym sposobom, su v jeho vlastnictve a to je uplne jednoznacne. Vystrelene naboje/nabojnice su rovnako jeho majetkom, a neexistuje aby si ich bez jeho suhlasu privlastnil niekto iny. Je uplne jedno koho strelnica to je a kto je organizator, pripadne co sa povie pri brifingu a pod., aj vystrelene nabojnice su vlastnictvom strelca, pokial sa ich vlastnictva nevzda (nenecha ich tam vedome lezat a nema o ne dalsi zaujem). Ak rozhodca tresne hore spomenutu hlupost a chce si ich privlastnit bez suhlasu ich pravoplatneho majitela, jedna sa podla nasich zakonov o kradez, a tak by k tomu malo byt aj pristupovane...

Neviem si predstavit na zaklade coho by si chcela strelnica alebo strelecky klub privlastnovat majetok strelca len na zaklade toho ze na tej strelnici ci sutazi striela ??? To akoze ked mu na zem padne zasobnik, kolimator, alebo mobil, tak ich vlastnictvo automaticky tiez prechadza na strelnicu alebo klub ???

Rozhodcovia alebo robia svoju pracu bez naroku na kompenzaciu, alebo su za nu kompenzovani organizatorom (ci uz financne, alebo ulavou ci neplatenim startovneho, pripadne inymi vyhodami - pristupom na strelnicu, atd.), a neexistuje aby za to pozadovali kompenzaciu este aj od strelca. To akoby strelec zaplatil startovne, a potom na niektorej zo situacii rozhodca pytal dalsie peniaze alebo nieco ineho za to ze mu pri tej situacii bude rozhodcovat !?!

Maximalne si tak viem predstavit ze na briefingu organizator slusne poprosi strelcov ze ak nemaju zaujem svoje nabojnice dalej prebijat alebo ich nejako inak pouzit, ze ich mozu nechat lezat na mieste (co sa ale deje tak ci tak), avsak je len a len na strelcovi ci si ich pozbiera, ci necha kamarata/znameho aby si ich pozbieral on, alebo ich prenecha rozhodcovi. Ale ziadna 'automaticka' zmena vlastnictva nabojnic zalozena na tom ze clovek na tej ktorej strelnici striela sa nekona a konat nemoze :!:


Gunslinger
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

to rob999: suhlas. S hulakanim ako som pisal vyssie je to ubohe. Hlavne v spolocnosti, kde ma kazdy zbran by sa konfliktom malo predchadzat. Proste z principu.

S tym zberanim som otazku smeroval skor na ronama.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Gunslinger: Amen! :wink:


A teraz si skusim odpovedat na vlastne otazky z predchadzajucej strany: :)

a/ Ak dobre chapem pravidla, Pistolnicke mal byt nariadeny re-shoot, konkretne na zaklade tohto pravidla:
"Pokud:
9.1.5.2 Vystrelená strela zasáhne svým plným prumerem hodnocenou cást papírového terce a pri své další dráze zasáhne ci sklopí kovový terc, bude se toto považovat za závadu vybavení strelnice. Po rádné úprave strelecké situace bude závodníkovi narízeno její opakování."

b/ Ak som dobre cital, v pravidlach nie je exaktne vyjadrena ani penalizovana povinnost strelca dodrzat minimalny pocet ran na stejdzi. Pravdepodobne vsetky situacie, ked moze padnut menej ran nez je stanovene minimum, su v pravidlach riesene v konkretnych paragrafoch (napr. vid a/).


P.S. Aby nedoslo k omylu - vobec mi nevadi, ako bola ta situacia na stejdzi vyriesena. Len ma zaujima sposob riesenia 'striktne podla pravidiel'.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Michal1 napísal:... na 2-ke sa nam spustla kyvacka skorej ako trafil poper, asi strela brnkla do snury ci posunula pneumatiku... .

Dali sme moznost strelcovi na reschut, ktory vsak odmietol.
Podla pravidiel by bol myslim reshoot povinny, teoreticky by mohli ostatni strelci protestovat proti zvyhodneniu dotycneho.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

roman:
Odpovedz mi prosim, ci si isiel na stage pred tym ako si ho mal strielat, bez pozvania rozhodcu :?:

Je jedno z akeho dvovodu.

Ten rozhodca nikdy nabojnice nezbieral a ani nezbiera.
Normalne je to fajn chalan.
Mozno sa chcel robit iba zaujimavym.

Mozno si iba ludia nesadli. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

NO tak co ja viem tak zbiera a ma doma uz par kyblov :-)
Ten ustny konflikt som si vsimol a az teraz som si uvedomil vo co go.
S kazdym sa da vychadzat, len s niektorymi tazsie.
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

nuž ono je to asi fakt tak, ako napísal Michal1, že si asi ľudia nesadli...
preberali sme tú situáciu s noacoakom, lebo sme jej boli priamo účastní a musím povedať jednu vec...
Lukáš z pozície rozhodcu povedal doslovne: "je nepísaným pravidlom, že nábojnice patria usporiadateľom ... bla bla bla" a má pravdu. Je to zaužívaný zvyk ako prejav vďaky od strelcov za zorganizovanie preteku. A výšky štartovného, odmeny rozhodcov a pod. sa to netýka, je to skôr prejav spolupatričnosti, že bol niekto ochotný urobiť službu pre ostatných. Čo sa týka hrozby DQ za nešportové správanie... ak si tie nábojnice nezbieral po ukončení preteku, čo si ani nezbieral, tak nastal "konflikt" v tom, že v okamihu, kedy si dostrieľal, zapúzdril zbraň a začalo hodnotenie, v tom čase plynie doba na to, aby sa ďalší strelec v poradí mohol kľudne pripraviť a "nasušiť" si situáciu, v čom mu niekto, kto zbiera nábojnice určite nepomáha. takže takého správanie voči ďalšiemu strelcovi je nefér a môže sa kvalifikovať ako nešportové správanie. Nikdy som s Lukášom konflikt nemal, ale aj v Čachticiach som bol svedkom toho, že začínajúci strelec, ktorý na to Lukáša upozornil, nedodržal bezpečnostný uhol pri presune. Všetci, čo sme tam boli, to videli. Lukáš ho nechal dostrieľať a po dostrieľaní ho zobral doslove okolo pliec a vysvetlil mu, kde urobil chybu a na čo si má dávať pozor. Možno je niekto na jeho osobu precitlivelý, ale na tomto preteku sa podľa môjho názoru (a nie len podľa mojho) správal korektne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"