Ares pohár 2011

Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Registered for: 20 years 11 months

Príspevok od používateľa add »

BKSL, SADS bol po starom SAPS :wink:
Používateľov profilový obrázok
pištoľníčka
prispievateľ
Príspevky: 477
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa pištoľníčka »

BKSL napísal:pištolníčka SAPS je po novom SADS :wink: .
dakujem za objasnenie
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

debata "ťažko mimo témy"...
pre budúcnosť bude asi lepšie, keď organizačné veci budú vysvetľovať tí, ktorí organizujú. Vyhneme sa prípadným konfliktom a trojstranovej debate o ničom...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Hlavne ze sme si to vysvetlili. Ja osobne aspon uz teraz viem o co teda ide pri tom hodnoteni. Vdaka.
Používateľov profilový obrázok
pištoľníčka
prispievateľ
Príspevky: 477
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa pištoľníčka »

Je jedno kto organizačné veci vysvetľuje , horšie je ak niekto kto nemá šajnu predkladá nesprávne informácie ako fakty, ďalši kto nemá šajnu sa ich chytí a rozčúli sa...padla otázka ako to je so sadsom, padla odpoveď, ale nie...budeme sa tu dohadovať
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Ano add. Presne toto som čakal, reakciu na preteky Level II a vyšie.
Doporučil by som získať prehľad v problematike a potom púšťať perly na web.

Pretekov level II a vyššie sa nemôžu zúčasňovať nečlenovia regionálnych IPSC (napr SADS) a nie strelci napr len zo SSZ alebo inej organizácie ktorú chcem momentálne dehonestovať.
Zámerne som tam dal ako príklad Level I, pretože ten je prístupný všetkým strelcom a účasť na všších pretekoch je daná pravidlámi IPSC, a nie zaujatosťou organizátora. Keby ste v propozíciach uviedli, že hodnotený budú len povedzme členovia Ares club, tak to pochopí každý, ale keď niekto napíše že všetci okrem SADS, tak je to dehonestácia.

Mi na pretekoch level I a vyššie nedehonestujeme nikoho vzhľadm k disciplínam ktoré striela. Na preteky level II a vyššie ani nečlenov SADS nepustíme, pretože pravidlá nám to nedovoľujú. (Ak na preteku Level III striela nečlen IPSC je to na zrušenie preteku so strany HQ IPSC) Ale ak si niekto zaplatí členské do regionálnej IPSC, strielať môže.
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Registered for: 20 years 11 months

Príspevok od používateľa add »

In-FinitY, ja rozumiem tvojim argumentom, dokonca by som ti poradil lepsi vyraz nez dehonestacia - diskriminacia.
Ozval som sa preto, lebo respektujem pravo akehokolvek klubu ci organizacie stanovit si pravidla ... Je zase slobodou kazdeho ich akceptovat a prisposobit sa im, alebo ich odmietnut a nezucastnovat sa akcii podla tychto pravidiel, a tvoja reakcia sa mi preto zdala prehnana...
A tu poznamku o preteku Level II som dal preto, lebo obaja vieme, ze take pripady sa stali, aj ked to pravidla nepovoluju ... :)
Okrem toho tento rocnik ARES Cupu uz ziadnu podobnu klauzulu nema, takze tu vlastne buchame na otvorene vrata :)
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Asi tá diskriminacia by bola vhodnejšia, súhlasím.
Ano je to na organizátorovy, koho si pustí a koho nie.

Aj to ze niektoré kluby SADS pušťajú neregistrovaných aj a tom viem a nesúhlasím s tým.

V podstate sme si teda zabúchali na otvorené vráta, ale na začiatku boli zavreté, aspoň s môjho pohľadu.
Strelci čítajú propozície aj keď sa to nezdá a preklepy nerobia práve dobrú vyzitku (myslím takéto závažné preklepy)

Tento šport by mal ľudí spajať a nie rozdeľovať.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa rob999 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ako sa rýchlo vedia zmeniť zásady ....
inspiring_lumiere

Príspevok od používateľa inspiring_lumiere »

Všetkým ktorí majú záujem rýpať úvodom pozdravujem a nečakal som že veľmi kvalitných strelcov bude zaujímať nejaká klubovka. Každý organizátor si určuje pravidlá tak je jasné čo je napísané na pozvánke klubovej stránky to znamená bez obmedzení,diskriminácie a podobne. treba ísť na preteky SADS level II a vyššie a ako neregistrovaní môžete strielať avšak nebude hodnotení.Ale o tomto nie je AP 2011, ten je určený pre začiatočníkov ,členov klubu,aby si mali kde zastrielať.
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

mýliš sa, Dušan, na Level II a vyššie nesmie nečlen strieľať za žiadnych okolností. ak by mu to usporiadateľ umožnil, poruší tým medzinárodne platné pravidlá pre túto športovú disciplínu.
inspiring_lumiere

Príspevok od používateľa inspiring_lumiere »

Pokiaľ má niekto osobnú potrebu si niečo vysvetľovať a má na to gule nech si nejaké nezrovnalosti rieši so mnou osobne a nie tu písať odkazy čo sa zabudlo a nezabudlo vymazať zo stránky a podobne ,na pozvánke je pre všetkým opakujem pre všetkých aj pre tých čo majú problém s gramatikou jasne napísané propozície a všetci čo chceli a zúčastnili sa im porozumeli.
inspiring_lumiere

Príspevok od používateľa inspiring_lumiere »

Marek spýtaj sa Siga ako si zastrieľal v Sielnici myslím, ale to je úplne jedno ja mám v úmysle robiť klubovky pre členov klubu a komu sa bude páčiť príde komu nie,nepríde kto je sebakritický a nepotrebuje diplomy povie na začiatku že nechce byť vyhodnotený iba berie body do celkového hodnotenia AP 2011.
Osobne sa budem snažiť pripraviť čo najviac dobrých a bezpečných strelcov a tí si potom nájdu cestu i vyššie a nikto im v tom nebráni a brániť nebude,máme v klube členov čo strieľajú i SADS a nikto im na to nič nepovedal je pravdou že ma o tom informovali a to je všetko,majú silnú podporu klubu a sponzorov na skvalitňovanie ich výkonov.
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

k "Sigovej Sielnici": prečítal si, že registrovaný strelec má štartovné X, neregistrovaný 2X. Tak išiel, lebo si MYSLEL, že je neregistrovaný. Lenže "neregistrovaný" v ponímaní toho preteku (a ostatných od levelu II vyššie) znamená "vopred neprihlásený". Pravidlá IPSC nepoznajú termín registrovaný a neregistrovaný člen vo vzťahu k členstvu. je iba člen a nečlen. Toto ale SIG nevedel, lebo išiel na pretek, ktorého pravidlá neovládal. To, že mu povolili strieľať, bolo iba z dobrej vôle organizátora v štýle - keď už si prišiel, tak si streľ. Samozrejme, že si za to musel zaplatiť, to by potom chodilo nečlenov, keby si mohli streliť pretek zadarmo... To, že nebude figurovať vo výsledkovej listine nemal usporiadateľ dôvod vysvetľovať. Proste ak niekto príde na pretek, tak sa od neho očakáva, že pozná pravidlá a podmienky, za akých môže na takom preteku súťažiť. Naviac podobným prípadom sa odvtedy venuje zvýšená pozornosť, keďže účasť nečlena na preteku kľudne môže byť (v prípade protestov) dôvodom na zrušenie preteku zo strany medzinárodnej organizácie IPSC.
K ARES poháru 2011, hneď v prvom článku som si prečítal, že súťaž nie je určená pre členov SAPS, tým pádom ma propozície nezaujímali. Všeobecne majú totiž pravidlá "ligy" vyššiu váhu ako pravidlo na preteku a v prípade rozporu sa ide "podľa ligy". o to išlo od začiatku v tejto téme, že Bionda dala "svoje stanovisko" a tým pomýlila ostatných - už vlani vystupovala "v mene tejto súťaže", takže som nemal dôvod tomu neveriť. Že sa po súkromnej diskusii s pištoľníčkou ukázal opak - veď chvála Bohu.
inspiring_lumiere

Príspevok od používateľa inspiring_lumiere »

mýliš sa, Dušan, na Level II a vyššie nesmie nečlen strieľať za žiadnych okolností. ak by mu to usporiadateľ umožnil, poruší tým medzinárodne platné pravidlá pre túto športovú disciplínu. si mi napísal Marek takže?našli sa okolnosti za ktorých strieľal de facto
na AP 2011 sa stala technická chyba že v sekcii AP2011 pištol sa to nezmazalo to je celé, ale ja ani nepredpokladám že by kvalitní strelci merali cestu k nám na nejakú klubovku,kto príde uvidí a zastrieľa si, občerství sa..za 5euro? a nekúp to?! možno keď sa budeš nudiť a svrbieť Ťa prsty budú tak nájdeš našu vesničku malú,strediskovú s dvomi strelnicami a zatrénuješ si popri tom ako si zbytok zasúťaží.
A potom len tak narovinu kto chcel prísť a nebolo mu niečo jasné prečo sa tu nepýtal??????Propozície boli mesiac pred,a na fóre tiež dostatočne včas.V našom klube sa menej rozpráva,či píše u nás pracujeme skutkami na tom aby sme mali všetko čo potrebujeme a chceme dosiahnuť v našej záľube - strieľaní.
Naposledy upravil/-a inspiring_lumiere v 08 Mar 2011, 16:58, upravené celkom 2 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"