Príprava: Spojenectvá, klany

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1447
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Hmm, a to tak dostať do klanu takého nášho ...cencura....
Naposledy upravil/-a Kapo v 31 Dec 2011, 23:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

Tak ešte 40 minút. V novom roku uvidíme, či je téma o klanoch aktuálna. :-)
Naposledy upravil/-a aris v 31 Dec 2011, 23:26, upravené celkom 1 krát.
eager_meninsky

Príspevok od používateľa eager_meninsky »

Som na tomto fore novy, ale velmi sa mi zapacila myslienka spojenectva pri nejakej katastrofe.

Rad by som sa pripojil k nejakemu spoloclenstvu alebo klanu.

Kupak - rad by som sa v pripade pohromy k tebe pridal i ked si dost daleko od Oravy a ja nemam auto...
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa mab »

stale sa zaoberam otazkou mozneho usporiadania, pravidiel, poriadku a vedenia v shtf komunite. som toho nazoru ze toto musi byt jasne urcene v predstihu, aby sa potom v nudzi mohli riesit potrebne veci a nie viedli zabomysie vojny o organizacii a pravidlach a takto sa stracal cas.
na tuto temu som nasiel jeden clanok, nie so vsetkym v nom suhlasim, na nieco mam dokonca opacny nazor, ale moze cloveku pomoct zorientovat sa.

http://postapo.cz/nutne-k-preziti/vse-o ... -komunite/
inspiring_lichterman

Príspevok od používateľa inspiring_lichterman »

Mab, ten odkaz co si uviedol som vladal precitat tak do 3/4. Nazory a predstavy autora su podla mna neskutocne naivne a skreslene prave tymi holywoodskymi filmami co sam spomina.
V urcitych pasazach mi to dokonca smrdi totalitnou vladou v nejakej obci (stavim sa, ze autor sa sam vidi v tom novovzniknutom "zastupitelstve" obce)

Rozpisal by som sa viac ku konkretnym veciam, ale som akurat po dobrom obede a to citanie ma dost vycerpalo ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

Ku konci to začalo byť až brutálne.... :lol: .... ženy k plotni :roll:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1447
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Tož, tak napíšte čosik vy, najlepšie z vlastnej skúsenosti, borci.... 8)

Tuto je náhodou vela dobrých rád z praxe. Napísal to niekto, kto to určite zažil: http://postapo.cz/soucasne-deni/postapo ... rvni-ruky/

Vyberiem niečo o klanoch:
Město se rozpadlo v malé komunity, v mé ulici (15 nebo 20 domů) jsme zorganizovali hlídky (5 ozbrojených mužů každou noc), aby nás ohlídali před gangy a nepřáteli.
Většina směnných obchodů se odehrávala mezi lidmi v našem revíru. 8km od nás byla jedna ulice, kde byli organizovaní obchodníci, ale bylo nebezpečné se tam dostat, šlo to jen v noci (přes den bylo nebezpečí odstřelovačů) a byla větší šance, že jste byli okradeni, než že byste obchodovali. Použil jsem tu ulici jen dvakrát, když jsem opravdu něco potřeboval.
Jaká skupina tě podporovala?
Moje skupina byla jen moje rodina, moje krev (příbuzní, jako jsou strýcové, babičky, …) v mé ulici a podél ní jsem měl několik blízkých přátel, ale mí nejlepší přátelé byla moje rodina. Nikdy jsem nebral cizince do své blízké skupiny.
Nevidím velkou rodinu nebo skupinu jako krky k živení, ale jako skupinu ozbrojenou a silnou, je to lidská přirozenost se přizpůsobit. Držte to jednoduché a používejte zdravý rozum, v prvním období slabí lidé zmizeli, zbylí bojovali.
Většinou nebudete schopni rozeznat, kdo je nepřítel, kromě rodiny a blízkých přátel, kdokoliv jiný je potenciální nepřítel. Pokud si váš kamarád musí vybrat mezi smrtí svého dítěte a vaší smrtí, pak hádejte, jaká bude jeho volba.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

mab napísal:stale sa zaoberam otazkou mozneho usporiadania, pravidiel, poriadku a vedenia v shtf komunite. som toho nazoru ze toto musi byt jasne urcene v predstihu, aby sa potom v nudzi mohli riesit potrebne veci a nie viedli zabomysie vojny o organizacii a pravidlach a takto sa stracal cas.
na tuto temu som nasiel jeden clanok, nie so vsetkym v nom suhlasim, na nieco mam dokonca opacny nazor, ale moze cloveku pomoct zorientovat sa.

http://postapo.cz/nutne-k-preziti/vse-o ... -komunite/
aj som sem napisal jeden prispevok, ale nakoniec som to zmazal, bo som si povedal, ze nech si urobi nazor kazdy sam... ale neda mi to.. Ten clanok je z velkej casti totalny blud, napisany a podany velmi negativistickym a hlavne sugestivnym sposobom (absolutne proti objektivite).
Istotne, ze v pripade SHTF to moze byt skutocne trvde/drsne a mozno aj take ako je popisane v tom co sem dal Kapo, ale urcite je velmi naivne, ked si niekto mysli, ze survivalisti budu jedini, ktori sa budu snazit uchopit moc. Ja osobne pocitam s velkym mnozstvom prezliekacov kabatov zo strany duhovych, pro-europskych, akože-humanistov atd. Proste oportunisti tu vzdy boli a vzdy budu (hlavne v nasej krajine). Plus, ten, kto uz raz ochutnal moc sa jej len tak lahko nevzda (staci sa pozriet na vseliakych skrachovanych politikov). Cize uz len toto narusa ten nacrtnuty scenar.
Par veci tam mozno je pravdivych, ale na to sa nabaluju rozne fabulacie... Sam za seba mozem povedat, ze to neberiem nejako vazne, Boh chran este ako vzor. Zaviest totalitny system za pomoci nasilia je asi najjednoduchsi sposob vlady. Hlavne ked druha strana nie je ozbrojena.
Aj ked mam pocit, ze ako narod sa spravame hlupo, sloboda a zodpovednost kazdeho cloveka je to co by sme mali chciet, nie ?
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa mab »

Ja som,
pises ze survivalisti nebudu jedini, ktori sa budu snazit uchopit moc. to je jasne, kazdy bude chciet prezit, kazdy svojim sposobom. ale prepperi, survivalisti budu mat pociatocnu vyhodu, lebo budu viacmenej pripraveni, narozdiel od ostatnych.

pocitas s velkym mnozstvom prezliekacov kabatov zo strany duhovych, pro-europskych, akože-humanistov atd. - sorry, toto som nepochopil :oops:

vratim sa k pripravenosti. ta spociva v samozrejmostiach ako napr. v dostatocnych zasobach potrebnych veci, vhodnom obydli, spravnom vybere ludi. ale aj v poznani predpokladaneho vyvoja situacie, moznych hrozieb a inych okolnosti ktore prinasa stav shtf. k tomu treba dobry zdroj informacii, najlepsie od ludi ktori nieco podobne prezili. za zatial najlepsie zdroje pokladam opis situacie z ekonomickeho kolapsu v argentine od priameho ucastnika a prezitie vojny v bosne v obliehanom meste, tiez od priameho ucastnika. su tam podla mna cenne informacie a rady, ktore nie su vycucane z katastrofickych filmov ale vychadzaju z realnej skusenosti.
potom su na rade prispevky roznych teoretikov (vid link odo mna), z ktorych moze byt tiez nieco pouzitelne, ale taky clanok dava ako taky, este dalsiu informaciu. a to ako by v takej situacii konal niekto iny.

tiez neviem ci by som sa podriadoval nejakym vodcom komunity velikosti obce. blizsia mi je myslienka komunity rodiny a blizkych priatelov. otazka je kde by bola vacsia sanca na prezitie..
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Mno aby som sa presnejsie vyjadril, nikde som zatial nenasiel zaruku, ze to budu prave survivalisti, ktori sa budu snazit "prebrat velenie", ak si cital TMU od Neffa tak asi vies ake typy maju vacsinou v nature prebrat velenie. Povedal by som ze vacsinou oportunisti, kurva charaktery, zlocinci atd.
K prezliekacom kabatov. Som chcel povedat, ze vacsinou prezliekaci, ktori napr predtym radi odzbrojovali, alebo globalisti, ktori chceli urobit zo sveta jednu dedinu, budu teraz vasnivo hlasat vyhody nejakej lokalnej autarkie - teda ako sa im to bude hodit, len aby sa dostali ku korytu. Teda na taketo krysy si urcite bude treba davat pozor, ale nakolko zijeme na SK a vseliakych obcianskopravnych aktivistov a inych "netvoricov hodnot" tu mame na mraky, bude toto pomerne tazka uloha, odhliadnuc od tohto faktu - staci sa pozriet do minulosti (1.štát, komunizmus, po 89) a pozriet sa kolko ich tu mame teraz.
Ono je to strasne na dlho a dalo by sa o tomto debatovat pomaly az vo filozofickej rovine, co teda moc nemam cas a skorej budem riesit prakticke veci ako vybavenie, svoj zdravotny stav, kondicku, skills a vedomosti etc.

a este k tym info z "prvej ruky".. kto da ruku do ohna za hodnovernost obsahu ? ja by som teda za to ruku do ohna nedal, aj ked to je zaujimavo a docela realisticky napisane. To ze sa pod clanok niekto podpise ako survivor z vojny v juhoslavii, ma pre mna taku vahu, ako ked si precitam akukolvek titulku v novinach - mozno este mensiu.

(v dobrom)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1447
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Píšete zbytočne veľa zbytočností. Kto to má furt čítať?

V každom prípade, až raz hovno padne do vetráku, tak to bude všetko aj tak úplne inak. :wink:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

tak som si pozrel zopar casti Farmy.
Velmi dobry priklad toho,ako klan fungovat nema. Samozrejme beriem do uvahy,ze ludi tam vybrali ucelovo /psycholog ? /,ale nic to nemeni na fakte,ze kto chce "vyskladat" klan s neznamymi ludmi ,moze to dopadnut rovnako alebo este horsie ...
inspiring_gates

Príspevok od používateľa inspiring_gates »

Vela sa pise o zlozeni klanu, rozdeleni prac a pod. Moze sa to hocijako podrobne naplanovat, urcite nenastane "idealna" situacia aby sa to dalo potom aj realne aplikovat. Niekto nepride, niekto spanikari a je to este horsie, niekto bude v soku,... Podla mna je vhodne mat dohodnuty okruh ludi a pracu iba okrajovo. Ak by k niecomu doslo, tak sa delba prace dohodne za pochodu podla potreby a podla situacie, ktora by sa aj tak asi menila. A asi by nebolo dobre mat velmi velku komunutu - dajme tomu 100 ludi. To by mohla rovno "cela dedina" drzat pokope, ale na taku rozlohu obydlia (ak to nebude hrad) nejaka divoka horda s radostou zautoci s vidinou dobrej koristi a zasob. Urcite je lepsie mat 10-15 ludi v dobre zabezpecenom dome.
friendly_bohr

Príspevok od používateľa friendly_bohr »

Presne tak som rozmyslam aj ja velka skupina nie je dobra moze vzniknut zbura a vela konfliktov . Ja som si to premyslel takticky moja rodina + premna zaujmovo dolezite osoby a ich rodina . To zname (strava-polnohospodarstvo, zdravotnictvo a obrana ) sused priatel je chirurg jeho zena doktorka , dalsi priatel je blazon do zbrani mohol by zacat malu vojnu , a ja mam k dispozici hospodarsky dvor , velky dom max 15 osob so zvieratami a foliovnikmi . Perfektna mala komunita len skoda ze to mame na kraji dediny a nie niekde sa samote .
inspiring_gates

Príspevok od používateľa inspiring_gates »

To ze byvas na kraji dediny nie je az take zle - predstav si ze by si byval v meste v panelaku... A ak nie si ani velmi blizko vacsieho mesta, tak na zaciatok, minimalne par dni by to nemuselo byt zle byvanie. Rabovanie by prebiehalo v mestách, cez obce by jednotlivci al. skupinky skor iba prechadzali. Neskor pri prechadzani a mozno systematickom hladani zasob a cennosti by to uz zaviselo na konkretnom obydli...
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"